Blue Lagoon, Grindavík, Island

Dnes si představíme lázně, které jsou od České Republiky vzdáleny více než 2600 kilometrů. Nachází se na Islandu. Pokud ovšem patříte mezi milovníky lázeňství a hlavně přírodních teplých pramenů, potom by geotermální lázně Blue Lagoon měli být vaším dalším jasným cílem. Pojďme si je představit, čím jsou vlastně vyjímečné?

Geotermální lázně Blue Lagoon se nachází 20 minut cesty z mezinárodního Islandského letiště Keflavíku.

Geotermální lázně Blue Lagoon, Island

Jak sám název napovídá, jedná se čistě o přírodní lázně nacházející se na ploše 5 000 metrů čtverečních (včetně patrových budov). Zajímavostí je i to, že voda v termálních lázní je mořská a přesto se její teplota pohybuje 37-39 ° C. Vše je v naprostém kontrastu s přírodou, stejně jako samotné lázně. Stěny vstupní haly recepce jsou totiž vyrobeny ze 70 000 kusů lávy.

Geotermální lázně Blue Lagoon na Islandu získali mnoho ocenění od různých spolků, včetně ocení nejlepší lázně světa dle návštěvníků Conde Nast Traveller.

Geotermální mořská voda umístěná v Blue Lagoon pojme až 6 milionu litrů vody, která se kompletně vymění každých 40 hodin! Díky skvělému složení a pravidelné kontrole vzorků si můžete být jisti, že v geotermálních lázních Blue Lagoon nenajdete žádné bakterie a stejně tak chlór, který není v případě těchto lázní potřeba.

Voda pramení v hloubce téměř 7 kilometrů a její teplota se v této hloubce pohybuje kolem 240 ° C. Při její cestě na povrch zachytává léčivé minerální prameny a díky tomu je mořská voda v lázních Blue Lagoon léčivá. V jejím obsahu je především vysoká úroveň oxidu křemičitého a vyznačuje se vysokou teplotou a výraznou slaností až 2,5%.

Možnosti geotermálních lázních Blue Lagoon

Možnosti pobytu v lázních Blue Lagoon jsou téměř neomezitelné. Vzhledem k tomu, že se jedná o kompletní lázeňský komplex se vším všudy, máte možnost vychutnat si některou z nabízených unikátních masáží, při kterých jsou používány přírodní možnosti dané lokality. Ještě lepšího výsledku dosáhnete pokud podstoupíte masáže venku pod širím nebem.

Patříte-li mezi movitější občany, můžete si vychutnat soukromé lounge, včetně vlastních oddělených kabinek, sprch a designovým nábytkem. V relaxační místnosti máte také možnost vychutnat si výhled na celý areál Blue Lagoon lázní. Vstupné do této speciální místnosti se pohybuje kolem 100 eur za osobu na 3 hodiny, další započatá hodina 35 eur.

Občerstvení v areálu je zajištěno hned několika restauracemi, od těch luxusnějších po ty méně náročné. Lava Restaurant & Bar je určen pro gurmány, kteří by chtěli ochutnat pravé islandské menu. Blue Café zase nabízí úžasný pohled na celý areál Blue Lagoon a je určena především pro ty, kteří mají rádi zdravou výživu a jednoduché lehké jídlo v podobě baget, polévek a mléčných výrobků. Využít zde můžete bezdrátové připojení k internetu zdarma. Třetí možnost občerstvení zajišťuje Lagoon bar, kde máte možnost ochutnat míchané nápoje, bagety, zrmzlinu či ovoce. Ve druhém patře baru můžete relaxovat při pohledu na celý areál lázní Blue Lagoon.

Otevírací doba

od 1. září do 31. května – denně od 10:00 do 20:00
od 1. června do 31. srpna – denně od 9:00 do 21:00

Vstupné

Celodenní vstupné: 28 eur
Děti do 13 let:  ZDARMA
Děti 14-15 let: 7 eur
Senioři od 67 let: 7 eur

TIP: Jako tip na konec bychom vás chtěli informovat o tom, že voda z geotermálních lázní Blue Lagoon je vhodná pro léčbu pleti.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *