Lázně Aquaria Thermal SPA Sirmione: Luxusní termální ráj u jezera Garda

Chystáte se do Itálie k jezeru Garda a chtěli byste si užít dokonalé wellness a lázeňské zážitky? Pak byste rozhodně měli zvážit návštěvu termálních lázní Sirmione Aquaria Thermal SPA. Kde je najdete, co nabízejí a co se dá vidět či dělat v okolí?

Terme di Sirmione, Garda - 1
Terme di Sirmione, Garda – 1

Kde leží lázně Aquaria Thermal SPA?

Jednou ze skvělých výhod termálů Aquaria a nejdůležitějších důvodů, proč vůbec uvažovat o jejich návštěvě, je bezesporu jejich poloha. Nacházejí se totiž v nádherném historickém městě Sirmione přímo na březích asi nejslavnějšího a taky největšího italského jezera – Lago di Garda.

Jezero Garda lze označit za vstupní bránu do Alp, leží totiž přímo na jejich úpatí. Tam kde se horský masiv stýká s pádskou nížinou. Na jihu je jezero obklopené rovinami a široké až 15 km. Snadno si tak můžete připadat jako u moře. Nabízí navíc široké panorama hor, které uzavírají výhled ze všech tří stran. Směrem na sever se jezero zužuje, hory rostou do výše a začínají jezero držet v těsném sevření.

Jezero Garda nabízí obrovské možnosti pro různorodou dovolenou. Lidé sem jezdí za koupáním v krásné, osvěžující vodě i za vodními sporty všeho druhu. Pobřeží Gardy je poseto nespočtem nádherných měst. Ta mají obvykle úchvatné historické centrum a mnoho z nich má i lázeňský charakter – podobně jako právě Sirmione.

Dalším lákadlem je naprosto nepochybně horská příroda. Břehy a hory kolem jezera jsou protkány neuvěřitelně hustou sítí stezek a cyklostezek. Můžete se vydat přímo na hřebeny a vrcholky všech hor a užívat si fantastické výhledy. K některým vrcholkům – jako je třeba 2218 m. n. m. vysoká hora Monte Baldo – vedou i lanovky. Garda je tedy dokonalým cílem pro milovníky horské turistiky a sportovce všeho druhu. Včetně lyžařů.

Vzdálenosti:

  • Z Prahy do lázní Aquaria Sirmione: cca 800 km
  • Z Brna do lázní Aquaria Sirmione: cca 880 km
  • Letecky 2x týdně do Verony (doba letu 1 hodina a 30 minut) >> následně cca 45 km do lázní (doporučujeme si půjčit auto zde přímo na letišti)

Sirmione – lázeňská oáza na jezeře Garda

Městečko Sirmione u jezera Garda
Městečko Sirmione u jezera Garda

Když řekneme, že město Sirmione leží na jezeře Garda, platí to prakticky doslova. Město je totiž zajímavé už svou polohou na velmi úzkém výběžku pevniny. Tento poloostrov má na šířku jen cca 100 m až něco málo přes půl kilometrů – vybíhá přitom až 5 km hluboko do jezera. Historické město – tedy nejzajímavější část města včetně samotných termálů – leží v horní, úzké části pevniny obklíčené vodami jezera. Níže u „kořene“ poloostrova a na pevnině se rozkládá spíše moderní předměstská zástavba a turistické letovisko.

Historické Sirmione skrývá přesně tu spleť úzkých, půvabných a magických uliček, které na starobylých italských městech tolik milujeme. Kromě toho město dává na odiv i několik pozoruhodných památek. Jeho dominantou je nepochybně hrad Scaligero. Tato impozantní pevnost ze 14. století, která jakoby vyrůstala přímo z vod jezera, patří mezi nejzachovalejší italské hrady.

Pokud dáváte přednost antické historii před středověkou, vyrazte na samotný „vrchol“ poloostrova – na nejzazší část výběžku. Nejenže je tu fantastická a velmi známá skalnatá pláž, která nabízí asi nejširší výhledy, jaké je na Gardě možné spatřit, ale taky zde můžete navštívit archeologický skanzen s pozůstatky římské vily Grotte di Catullo. Nejde o nějakých pár kamenů. Naleziště je poměrně rozlehlé a některé části stavby relativně slušně zachovalé.

Terme di Sirmione – Termální lázně na vodách jezera Garda

Pokud byste šli do lázní Aquaria Thermal SPA od výše zmíněné Catullovy vily, čeká vás asi 10 minutová procházka olivovými háji, zahradami a mezi moderními vilami. Z centra města je to k termálům ještě blíže – cca 3 až 4 minuty pěšky. Od hradu 5 minut. V Sirmione je zkrátka vše blízko a přitom tady najdete velkou koncentraci všeho, po čem může turista či cestovatel toužit. Památky, historické město, přírodu, pláže, skály, výhledy,… rozhodně tedy stojí za to se zde i ubytovat. Možnotí je přitom mnoho.

Kde se ubytovat v Sirmione poblíž lázní?

Grand Hotel Terme, Sirmione
Grand Hotel Terme je jedním z partnerských hotelů s vlastními termálními bazény. Toto úžasné ubytování si můžete rezervovat ZDE.

Samotné termály přímo ubytování nenabízejí, ale mají několik partnerských hotelů, respektive hotelů provozovaných zastřešující společností Terme di Sirmione, v nichž můžete využít i různé akční pobytové balíčky zahrnující i výhody na vstup či služby v termálech.

Nejluxusnější volbou je pětihvězdičkový Grand Hotel Terme, který leží na velmi exkluzivním místě hned u hradu. Tento hotel má i vlastní, soukromé wellness a spa centrum s termálními bazény. Velmi blízko hradu leží i čtyřhvězdičkový hotel Sirmione e Promessi Sposi.

Dalším čtyřhvězdičkovým hotelem je Acquaviva del Garda, který nabídne rovněž i vlastní termální lázně s vnitřními i venkovními bazény a dalším vybavením. Od termálů Aquaria však již leží dále – až na pevnině (cca 6,5 km). Posledním partnerským hotelem je Fonte Boiola. Tříhvězdičkový hotel, který se však taky pyšní vlastními termálními lázněmi a taky polohou hned na pobřeží s nádhernými výhledy na jezero.

Kromě toho však Sirmione a okolí nabízí nespočet dalších hotelů a jiných druhů ubytování. Zmínku si zaslouží ještě aspoň Hotel Continental Thermae & Spa. Jak název napovídá, jde opět o hotel s vlastními termálními bazény a wellness a spa centrem. Leží navíc hned vedle Aquaria Thermal SPA.

Co nabízejí termály Aquaria?

Aquaria Thermal SPA se rozkládají na ploše cca 15 000 m2. Z jedné strany je ohraničují vody jezera, u ostatních háje a zahrady. Tento lázeňský areál má spíše komornější a luxusní charakter, než že by šlo a velký a rušný komplex či termální aquapark. Lázně Aquaria mohou být proto skvělou volbou především pro klidnou, ozdravnou, relaxační návštěvu nebo romantickou idylku.

Lázně mají vnitřní i venkovní prostory a bazény. Některé od vod jezera Garda dělí jen pár kroků či pouhá zeď (tzv. nekonečný bazén). Nábřeží taky tvoří terasy poseté lehátky. Výhled je zde velmi široký a jezero působí opravdu rozlehlým dojmem.

Lázně nabídnou celkem 700 m2 vodní plochy v podobě bazénů naplněných léčivou termální vodou. Jde o sirnou vodu bohatou na jód a brom. Koupele v ní velmi blahodárně působí na:

  • Dýchací ústrojí
  • Oběhovou soustavu
  • Kůži
  • Pohybový aparát

Voda dokáže stimulovat imunitu, hydratuje, má i antiseptické a antioxidační či protizánětlivé vlastnosti. Používá se i na léčbu gynekologických poruch.

Sauny a wellness vybavení

Lázně Aquaria jsou spíše než veřejným koupalištěm především exkluzivním a skvěle vybaveným wellness a spa centrem, které nabízí opravdu velmi širokou a komplexní škálu služeb a procedur, ale i terapií a léčebných programů.

Užít si zde můžete různé druhy saun. Například finskou saunu s panoramatickým výhledem na jezero. Ještě dokonalejší vyhlídku nabízí venkovní finská sauna. Jsou zde římské parní lázně a parní sauna nebo turecké lázně. Skvělým zážitkem mohou být saunové rituály prováděné zdejšími zkušenými saunovými mistry.

Terme di Sirmione, Garda, sauny
Terme di Sirmione, Garda, sauny

Kromě saun je zde taky kneippův chodník stimulující smyslové vnímání a oběhový systém. Relaxovat můžete taky ve vířivce s 22 masážními tryskami a světelnou terapií.

Procedury, služby a léčba

Saunové rituály, masáže, meditace, kosmetické procedury, léčebné programy a terapie. Lázně Aquaria nabízejí vše a vždy na naprosto špičkové úrovni.

Podstoupit zde můžete například termální bahenní zábaly, ošetření dle ájurvédy, tělové bahenní peelingy, drenáže, detoxikace, radiofrekvenční terapii, kyslíkové terapie, akupunkturu, anti-aging procedury a mnoho a mnoho dalších terapií.

Terme di Sirmione, Garda - 3
Terme di Sirmione, Garda – 3

Důležitou roli hraje v mnoha procedurách zdejší termální léčivé bahno bohaté na vápník a stroncium i plejádu dalších minerálních i jiných cenných látek. Bahno má protizánětlivé účinky, pomáhá fixovat vápník v kostech a zpomaluje degeneraci chrupavek. Má taky analgetický účinek a stimuluje imunitu.

Vstupné do lázní Aquaria v Sirmione

Pokud byste si chtěli udělat krásný den v lázních Aquaria při návštěvě Sirmione, základní půldenní vstupné vás vyjde na 56 Eur na osobu (Aquaria Day Lux). Vstupné je 5hodinnové a platí pro všechny prostory lázní. Zvýhodněnou cenu 44 Eur lze získat od pondělí do čtvrtka.

Celodenní exkluzivní vstup stojí 86 Eur, ale zahrnuje i kosmetický balíček a občerstvení. Pokud byste se naopak chtěli v lázních zdržet jen na skok, 2hodinnové vstupné stojí 25 Eur.

Otevírací doba lázní Aquaria v Sirmione

  • Neděle až čtvrtek: od 9:00 do 22:00
  • Pátek a sobota: od 9:00 do 24:00

Celkové hodnocení

Termální lázně Aquaria v Sirmione mohou zaujmout svou velmi lukrativní polohou takřka v centru jednoho z nejkrásnějších historických měst na jezeře Garda. Mohou být skvělým místem pro návštěvu, pokud plánujete výlet do tohoto města, ale vyplatí se strávit zde i delší čas, třeba celou dovolenou. Zvlášť chcete-li si užít luxusnější, romantickou dovolenou bohatou na wellness zážitky.

Kvalita vybavení i veškerých služeb lázní je špičková. Ceny jsou poněkud vyšší, ale nic jiného ani nelze na takovém místě čekat.

Fotky lázní Aquaria v Sirmione u jezera Garda v Itálii

Zdroje fotografií: termedisirmione.com, booking.com, youtube.com, FB, IG