Vyhlášené lázně Rogner Bad Blumau, Rakousko

Rakouské termální lázně vynikají architekturou, službami a bohužel i vyššími cenami. Jak na tom jsou štýrské lázně Rogner Bad Blumau? Na první pohled zaujmou netypickou architekturou a přístupem k návštěvníkům. Vyplatí se Čechům jejich návštěva?

Rakouská spolková země Štýrsko těží ze své výhodné polohy. Na jejím území se nachází velké množství minerální pramenů, které poskytují dostatek vody pro zdejší termální lázně. To se týká i Therme Bad Blumau.

Rogner Bad Blumau
Rogner Bad Blumau

Štýrská perla – lázně Rogner Bad Blumau

Malá obec s 1600 obyvateli leží na jihu Rakouska na styku Slovinských a Maďarských hranic. Oblíbené turistické centrum Štýrský Hradec se nachází necelých 60 kilometrů. Na okraji vesnice se turistům otevře pohled na netradiční lázně Rogner Bad Blumau. Čím se liší od ostatních?

Termální lázně Rogner Bad Blumau pocházejí z pera architekta Friedensreicha Hundertwassera. Malíř, grafik, architekt a průkopník ekologického přístupu k životu kombinoval umění a soulad s přírodou. Řada jeho děl staví na zákazu rovných čar, které se v přírodě přirozeně nevyskytují.

Kde leží lázně Rogner Bad Blumau

Areál Therme Bad Blumau

Dokonalost v nedokonalosti. Tak vypadá první pohled na objekt lázní Therme Bad Blumau. Odkaz světové architekta najdete v každém obchodě, hotelu, bazénu a kavárně. V jejich středu se nacházejí lázně ve tvaru prstence těžící vodu ze třech termálních pramenů.

Areál lázní Rogner Bad Blumau v Evropě nemá obdoby. Stojí na pramenech, které objevily vrty pátrající po ropě. Černé zlato těžaři nenašli, objevili ale silné minerální prameny, jejichž potenciál využil Robert Sogner, který zde vybudoval rekreační vesnici s koupalištěm.

Rogner Bad Blumau
Rogner Bad Blumau

Jeho plány změnil architekt Friedensreich Hundertwasser. Ten zde vybudoval malé městečko s domy propojenými arkádami a vnitřními chodbami s nerovným povrchem. Péči o klienty se věnuje každý detail – například nerovné plochy chodeb zvyšují oporu nožní klenby.

Status lázní získaly Therme Bad Blumau v roce 2001. V tu dobu zde již stál moderní mladý a plně udržitelný areál. Lázně Rogner Bad Blumau pohání geotermální elektrárna s roční produkcí 680 000 kWh využívající nejsilnější pramen Vulkania.

O udržitelnost se stará také instalace akvaponického technologického systému pro chov ryb. Systém spojuje pěstování rostlin a chov ryb, které poskytují hnojivo květinám. Pěstovaná flóra na oplátku čistí vodu. Díky kombinaci vzniká zdravá zelenina s vysokou nutriční hodnotou.

Rogner Bad Blumau
Rogner Bad Blumau

Účinky vody v lázních Rogner Bad Blumau

Základ lázní tvoří tři termální prameny Vulkania, Balthasar a Melchior. Ty mají na klientelu blahodárné účinky:

 • zmírňují bolesti kloubů,
 • pomáhají při bolestech zad,
 • zlepšují kožní a gynekologická onemocnění,
 • uvolňují stres.

Vodu lázně Rogner Bad Blumau čerpají z hloubky více než 2800 metrů pod zemí. Prameny napájejí vnitřní a venkovní bazény s vodou o teplotě 36–37 °C. Tisíciletá voda je navíc plná minerálů a patří k nejléčivějším ve Štýrsku.

Rogner Bad Blumau
Rogner Bad Blumau

Lázeňské prameny a jejich charakteristika

Největší pramen Vulkania díky přírodnímu obsahu soli 18 g/l příjemně nadnáší a poskytuje podobné účinky jako Mrtvé moře. Vodu bez chemických přísad využívá Zahrada čtyř živlů rozkládající se na 40 000 metrech čtverečních.

Pramen Melchior vyvěrá jemnou a mírnou vodu s teplotou 47,2 °C. Díky tomu, že pramení v hloubce 970 metrů pod zemí, obsahuje vysokou míru hydrogenuhličitanu a prospívá řadou a zdraví prospěšných látek.

Poslední pramen Balthasar čerpá vrt z hloubky 3045 metrů pod zemí. Voda z něj se mísí se studenou vodou z pramene Vulkania. Tím dochází k recyklaci studené vody, čímž se uzavírá přirozený geologický oběh stojící za celou myšlenkou lázní.

Rogner Bad Blumau 5-- letecký pohled na areál
Rogner Bad Blumau 5– letecký pohled na areál

Bazény v Rogner Bad Blumau

Čtrnáct vnitřních a venkovních bazénů slouží k relaxování i sportovním aktivitám. Lázně Rogner Bad Blumau nepatří mezi aquaparky – důraz kladou především na klid, odpočinek a relaxování.

Bazény s různou teplotou vodu čerpají výhradně ze zdejších pramenů. Díky tomu dosahují různé teploty vody od ledových bazénů přes sportovní olympijský bazén s profi časomírou a optimální teplotou až po horké prameny v přírodních jeskyních v saunové zahradě.

Lázně Rogner Bad Blumau turisté nazývají Zlatá zahrada ve Štýrsku. Venkovní i vnitřní prostředí se skládá ze čtyř živlů – oheň, voda, země a vzduch. Pohyb v areálu lázní je tak nejen osvěžující, jedná se o jedinečnou příležitost k vidění unikátního architektonického díla.

Sauna & spa

Saunová a wellness část je koncipovaná tak, aby zde lidé trávili společné chvíle. Přechody mezi procedurami rámují společenské místnosti zdůrazňující život v harmonii s přírodou. Ostatně to je myšlenka celá wellness části.

Jaké sauny najdeme v Therme Bad Blumau?

 • Zahradní sauna s kamny IKI
 • Finská venkovní sauna
 • Biosaunarium s helariem (světelné a barevné efekty)
 • Římská potní místnost
 • Turecká parní lázeň
 • Biosanárium
 • Aroma komora
 • Bylinná sauna
 • Infračervená sauna
 • Kamenná sauna
 • Štýrská infuze s březovými větvičkami
Rogner Bad Blumau
Rogner Bad Blumau

Nechybí ani speciální saunové rituály během kterých se využívají olejové extrakty s damašskou růží a měsíčkem lékařským. Vyživující kosmetiku pro muže i ženy najdou hosté také na plně vybavených pokojích.

Detox, masáže a hammam

Spa část lázní spoléhá na kombinaci detoxikačních, masážních a hammam procedur. Poslední zmíněné kombinují teplou a studenou vodu, jemnou pěnu a vyživující organický kokosový olej. Procedury jsou pozoruhodně osvěžující a probudí hosty i po prohýřené noci.

Masáže stojí na ájurvédské filozofii. Tato nauka o životě souvisí s indickým tradičním lékařstvím, které se v některých oblastech praktikuje s úspěchem dodnes. Díky tomu si netradičně vychutnáte některé ze širokého balíčku masáží.

 • Masáž zad
 • Břišní masáž
 • Reflexní masáž
 • Celotělová masáž
 • Masáž pro nastávající maminky
 • Detoxikační masáž proti stresu
 • Bylinná masáž
 • Masáž horkými kameny
 • Masáž kokosovým olejem
 • Lymfatická masáž

VIP servis pro náročné klienty

Speciální služby za příplatek nabízí lázně Rogner Bad Blumau VIP zákazníkům. Na míru pro ně připraví pohodlnější postel se zdravotní matrací a zajistí VIP balíček od pondělí do pátku zahrnující speciální servis a vlastní vstup do wellness části.

Nadstandardní služby plně odrážejí systém fungování lázní. Fantazii se při péči o hosty meze nekladou. Na pokoj klientům zajistí výběr drahých sýrů i nejluxusnější lahve vína – to vše ovšem pod drobnohledem přísných rakouských cen.

VIP péče zahrnuje speciální bambusové sály. Tyto speciální ubikace patří k pokojům a slouží k odpočinku. Působivé jsou zejména v letních měsících, kdy vás díky svojí vzdušnosti a otevřenému prostoru v mysli přenesou až na Bali, či do jiných exotických destinací.

Rogner Bad Blumau 1
Rogner Bad Blumau 1

Ceník a vstupné Rogner Bad Blumau

Na rozdíl od jiných termálních lázní v Rakousku je ceník vstupného striktní a stručný. Vstupné zahrnuje pobyt v horkém pramenu Vulkania, vstup do všech bazénů, dětské vířivky, vířivky pro dospělé a přístup do veřejného prostoru v saunové části.

Hosty potěší zapůjčení jednoho županu a dvou osušek na osobu v ceně. Cena vstupného obsahuje přístup na saunové rituály, do fitness centra a také do tichého pokoje s bohatým výběrem literatury, který je určený k relaxaci po wellness.

Ceník Therme Bad Blumau

Celodenní vstup Po–Pá* pro dospělé 57 €
Celodenní vstup o víkendu pro dospělé 66 €
Večerní vstup od 17:00 do 23:00 pro dospělé 44,90 €
Celodenní vstup Po–Pá* pro děti (6–12 let) 38 €
Celodenní vstup o víkendu pro děti (6–12 let) 43 €
Večerní vstup od 17:00 do 23:00 pro děti (6–12 let) 34,90 €

* Pátky se počítají jako víkend v případě státních svátků a prázdnin.

Přestože se ve vstupném návštěvníci snadno zorientují, chybí slevy pro seniory. Zde je ovšem třeba podotknout, že slevy pro seniory nezahrnuje ani vstupné v jiných velkých termálních lázních v Rakousku.

Lázně Rogner Bad Blumau nepatří mezi nejlevnější. Podotýkáme ovšem, že se rozkládají v obrovském areálu a hosté získají přístup téměř do všech částí. Výhodnější ceny vstupného lze také zajistit při nákupu speciálního ubytovacího balíčku dle nabídky na webových stránkách.

Otevírací doba lázní Rogner Bad Blumau

Podobně striktní jako ceník je také otevírací doba. Lázně Rogner Bad Blumau jsou otevřené každý den od 9:00 do 23:00. Saunový svět se otevírá každý den v 10:00 a uzavírá se v 22:45.

Otevírací doba o svátcích záleží na konkrétním dni. Lázně se obvykle otevírají i během výjimečných dnů jako Štědrý den či Silvestrovské oslavy, během nichž nabízejí hostům speciální program. Vždy je ale lepší informovat se na webových stránkách.

Ubytování v lázních Rogner Bad Blumau

Termální lázně Rogner Bad Blumau poskytují vlastní ubytování. V nabídce se nacházejí pokoje pro dva, suity i rodinné pokoje s oddělenou ložnicí a obývacím pokojem. Ty disponují také vanou pro dva a prosluněnou terasou.

Vedle pokojů se zde skrývají také klasické apartmány. To jsou umístěné po celém areálu lázní, aby měli hosté dostatek klidu a přitom veškeré služby na dosah ruky. 13 apartmánů se nachází ve 3 různých budovách a nechybí v nich vlastní kuchyň, obývací pokoj a ložnice.

Moderní ubytování přímo v hotelu Rogner Bad Blumau s přímým vstupem do areálu
Moderní ubytování přímo v hotelu Rogner Bad Blumau s přímým vstupem do areálu. Rezervace ubytování zde.

Vedle ubytování přímo v lázních najdou hosté i další ubikace v Bad Blumau a okolí:

 • Hotel Garni Landhaus Florian – hotel s velkou zahradou a přírodním jezírkem 15 minut jízdy od lázní Rogner Bad Blumau. Disponuje parkováním zdarma a hosté oceňují prostorný trávník určený k opalování.
 • Hotel Garni Thermenoase – wellness centrum s vlastním krytým venkovním bazénem a snídaní formou bufetu. Většina pokojů má vlastní balkon. Ideální místo pro pěší a cyklo turistiku.
 • Vitalpension – adult only hotel s vysokým hodnocením a soukromým parkovištěm. Ubytovaní hosté dostanou karty do termálních lázní. V rámci rakouského ubytování cenově velmi dostupné.

Recenze návštěvníků

Jako jsou recenze a zkušenosti návštěvníků s Therme Bad Blumau? Na Google si lázně vypěstovaly příjemné průměrné hodnocení 4,7 z 5 na 6521 recenzích. Co si návštěvníci lázních Rogner Bad Blumau chválí nejvíce?

Především jde o originální prostor a genius loci místa. Příjemné prostředí lemují lehátka v trávě a vše doplňují kvalitní služby restaurací a kaváren. Lázně Rogner Bad Blumau vás jednoduše chytnou a nepustí.

Negativní recenze a zkušenosti návštěvníků se týkají chování personálu. V konkurenčním prostředí termálních lázní, jakým Štýrsko bezpochyby je, si představujeme větší důraz kladený na vystupování personálu směrem navenek.

Objevte jedinečné termální lázně Rogner Bad Blumau

Stojí Termy Bad Blumau za to? Jestliže vám nevadí delší cesta na jih Rakouska, určitě lázně vyzkoušejte. I při krátké návštěvě vás uhranou svým jedinečným prostředím a smyslem pro detail, který mi vdechl světový architekt.

Světoznámý prostor na 40 hektarech si vás získá atmosférou, krásným okolím a barevnými budovami různých tvarů. Lidské úsilí a energie zde plynule přechází do panenské přírody, se kterou se potkáte na každém místě areálu lázní.

Fotky lázní Rogner Bad Blumau, Rakousko

Zdroje fotografií: booking.com, blumau.com/en/