TOP 7: Nejlepší aquaparky a koupaliště v Praze

Přemýšlíte, kam si jít zaplavat nebo zadovádět s dětmi do vody v Praze? Naše metropole nabízí víc než dost možností. Proto může být těžké si vybrat. V našem žebříčku však najdete nejlepší aquaparky v Praze, takže se můžete snadno rozhodnout, kam vyrazíte – ať už je léto, nebo zima. V žebříčku najdete jak rozlehlé a skvěle vybavené aquaparky, tak i menší koupaliště či vnitřní plavecké areály. Vodní areály v našem žebříčku typicky nabízejí prostor pro sport i zábavu a relaxaci, takže si na své přijde každý.

Nejlepší aquaparky v Praze

1. Aquapalace Praha, Čestlice – největší aquapark v Praze

📌 Adresa: Pražská 138, 251 01 Čestlice

Aquapalace Praha Čestlice
Aquapalace Praha Čestlice

Asi nikoho nemůže překvapit, že hned na prvním místě našeho žebříčku figuruje právě tento aquapark. Aquapalace Praha patří mezi největší a nejvybavenější aquaparky u nás, konkurovat mu může jen Aqualand Moravia na Pálavě, i ve střední Evropě.

Aquapalace Praha byl otevřen v roce 2008 a od té doby už si v něm vodní radovánky užily stovky tisíc návštěvníků. Je zde prostor pro zábavu, sport i dokonalou relaxaci. Největší částí areálu je vodní svět, který má skoro 10 000 m2. Skrývá se zde více než dvacítka tobogánů a skuzavek. Dohromady nabízejí jízdu dlouhou přes 1 km.

Těšit se však můžete i na bazén s umělým vlnobitím, pirátskou loď v paláci pokladů nebo fantastickou divokou řeku. Ta má 110 m a vybíhá i do venkovní části. Druhá vnitřní divoká řeka (Canyon) má pak rovnou 160 m. Mezi další oblíbené atrakce patří trychtýř Spacebowl a užít si můžete i virtuální realitu, odpočinout si v masážních bazénech apod.

Aquapalace však není jen o nespoutané zábavě pro děti i dospělé a milovníky adrenalinu. Pokud si chcete spíše odpočinout nebo posílit svůj organismus a zdraví, jistě vás osloví zdejší skvělé wellness & spa centrum. To má světovou úroveň, zahrnuje římské lázně, rozlehlý saunový svět, vířivky, bazény, venkovní část i mnoho dalšího. Dopřát si můžete nejrůznější procedury. Aquapalace skrývá i velké fitcentrum a léčebné balneo & medical centrum pro rehabilitace a fyzioterapii.

Navštívit můžete i množství skvělých barů, bister, bufetů a restaurací. Náročnější návštěvníci se mohou ubytovat přímo v čtyřhvězdičkovém Aquapalace Hotelu, který je součástí komplexu. Tento špičkový aquapark by měl aspoň jednou v životě navštívit každý.

2. Aquacentrum Šutka, Praha 8

📌 Adresa: Čimická 848/41, 182 00 Praha 8

Aquacentrum Šutka, Praha
Aquacentrum Šutka, Praha

Moderní plavecký areál Šutka vyrostl na ulici Čimická v Praze 8 teprve v roce 2012. Jde o velký komplex, jemuž dominuje 50metrový plavecký bazén. Ideální i pro náročnější sportovce. V Praze jsou jen dva bazény takové velikosti – druhý se nachází v Podolí. V osmi plaveckých dráhách můžete perfektně protáhnout tělo. Jde samozřejmě o krytý bazén, takže je otevřený celoročně.

V areálu je i relaxační bazén vhodný i pro neplavce a děti, které se plavat teprve učí. V dalším, výukovém, bazénu se pak pravidelně pořádají i kurzy pro rodiče a nejmenší děti. Avšak Aquacentrum Šutka nabízí i zábavu a rozptýlení pro starší děti a dospělé. Například v podobě dvou tobogánů. Jeden má 74 a druhý 68 metrů. Druhý zmíněný nabízí i efektní světelnou show, jízdu ve tmě, a navíc je pořádně strmý. Dále jsou zde tři skluzavky. Modrá skluzavka je přitom poměrně svižná a vhodná spíše pro starší a odvážnější děti.

Aquacentrum Šutka skrývá i divokou řeku, brouzdaliště, vířivku a v létě se můžete prohřívat a odpočívat na terase s lehátky nebo se uchýlit do osvěživého stínu slunečníků. Aquacentrum Šutka však není jen o plavání a dovádění, ale i o relaxaci a utužování zdraví. Je zde parádní wellness centrum se dvěma saunami a dvěma parními lázněmi. Nechybí ani solárium a další vybavení.

3. Aquacentrum Letňany Lagoon, Praha 18

📌 Adresa: Tupolevova 665, 199 00 Praha 18

Lagoon Letňany, Praha
Lagoon Letňany, Praha

Aquacentrum Letňany Lagoon je skvěle vybavené multifunkční centrum, které nabízí spoustu příležitostí a prostorů k vodním radovánkám, sportování i odpočinku a regeneraci. Dominantou „vodního světa“ je zde 25metrový plavecký bazén s teplotou 29°C. Zde najdete především sportovní vyžití, ale Aquacentrum Lagoon skrývá i zábavný tobogán, který má plných 86 metrů na délku. Čeká vás tedy parádní jízda.

Kromě toho je v aquacentru i zábavný bazén, který má 31°C, takže v něm rozhodně nebudete mrznout a dětský bazén má pak rovnou 32°C. V něm si můžete parádně zařádit s dětmi, aniž byste se báli, že prochladnou. Sami si pak můžete oddechnout v masážním bazénu – opět s příjemnou teplotou 31°C. V bazénové části je taky občerstvení, o hladu a žízni tudíž nebudete.

Součástí areálu je i velké fitness centrum. Zaměřené je především na kondiční, aerobní trénink a najdete zde na 19 trenažérů. Ale na své si přijdou i zájemci o silový trénink. A nebylo by to pořádné vodní centrum, kdyby zde chyběl wellness. Letňany Lagoon však nabídnou finskou saunu i vířivku v příjemném prostředí. Aquacentrum potěší i příznivými cenami. Vstup do bazénové části stojí 160 Kč pro dospělého na 2 hodiny.

4. AquaDream Barrandov, Praha 5

📌 Adresa: K Barrandovu 1173/8, 152 00 Praha 5-Hlubočepy

AquaDream Barrandov
AquaDream Barrandov

Další parádní plavecký a vodní ráj najdete v Praze na Barrandově. Areál AquaDream nabízí moderní a pěkné prostory v klidné zóně na okraji metropole. Pro plavce a sportovce je zde především plavecký 25m dlouhý bazén se závodními dráhami. V tomto bazénu je teplota 27-28°C – tedy příznivá i pro výkonnostní plavání.

AquaDream však nabízí i řadu dalších bazénů – včetně dětského – a taky atrakcí. Mezi nejzajímavější bezesporu patří skvělý tobogán, který má 115 metrů. To už je délka srovnatelná s velkými tobogány v obrovských aquaparcích. AquaDream však skrývá i další, menší, tobogán, který má 62 metrů. A dokonce i divokou řeku s protiproudem. Odpočinout si pak můžete ve vířivce, která nabízí vodní lavice a různé masážní prvky.

V areálu najdete i parní komory, ve kterých se můžete pořádně prohřát. Je zde mokrý bar, takže se po plavání dobře občerstvíte. V létě pak můžete využít i venkovní prostory s bazény, lehátky i volejbalovým hřištěm. Za zmínku stojí, že voda v plaveckém bazénu je od letošního roku (2023) obohacována o sůl. Díky tomu poskytne benefity jako mořská voda a sůl se vypařuje i do ovzduší, což svědčí imunitě a dýchacím cestám.

5. Jedenáctka Chodov, Praha 11

📌 Adresa: Mírového hnutí 3, Chodov, 149 00 Praha 11 – Chodov-Praha 11

V Praze na Chodově se nachází skvěle vybavení plavecký a sportovní areál Jedenáctka. Tyto prostory přilákají především kondiční či závodní plavce. Nachází se zde krytý, 25 metrů dlouhý a 10,5 m široký bazén s pěti plaveckými drahami a teplotou vody 28°C. Bazén (i celý areál) má bezbariérový přístup. V prvním patře nad bazénem pak najdete mokrý bar, ve kterém se můžete po náročném výkonu občerstvit.

Jedenáctka však není jen o sportu, ale i o zábavě. Nabízí pěkný vodní svět s několika atrakcemi. Dominantou je 42 metrů dlouhý tobogán. Dále zde najdete i menší divokou řeku, vodní chrlič a další prvky. Nechybí ani relaxační vybavení v podobě vířivky s masážními lehátky. Nejmenší děti se pak vyřádí v brouzdališti s vodním hřibem a malou skluzavkou. Součástí areálu jsou i bazény pro kurzy dětského plavání a taky vnitřní dětská herna.

Nechybí zde ovšem ani wellness centrum. To skrývá finskou a aroma saunu i parní lázeň a příjemnou odpočívárnu. Důležitou součástí Jedenáctky je ovšem sportovní centrum s multifunkční halou a prostory pro volejbal, florbal, futsal i další sporty.

Nejlepší koupaliště v Praze

6. Venkovní koupaliště Pražačka, Praha 3

📌 Adresa: 19, Za Žižkovskou vozovnou 2716, 130 00 Praha 3

Venkovní koupaliště Pražačka
Venkovní koupaliště Pražačka

Zatím jsme se v našem žebříčku zaměřovali především na celoroční areály, které nabízejí zejména vnitřní bazény a vodní světy. Ale teď se pro změnu podíváme na ryzí koupaliště. Protože v létě je přece jen nejlépe venku pod širým nebem. Mezi velmi pěkná pražská koupaliště patří Pražačka na Praze 3.

Toto koupaliště potěší velmi pěkným prostředím s výhledem na zeleň. Hlavní část tvoří 26 m dlouhý a 14,5 m široký bazén, jenž je rozdělen na zábavnou, relaxační a plaveckou část. V bazénu je vodní hřib, tryska, ale i lanová dráha. Zaujme děti, dospělé i méně náročné plavce, kteří se chtějí protáhnout a zůstat ve formě. Čtyři plavecké dráhy mají 17 metrů na délku.

V areálu je však i sauna či bazén pro nejmenší děti a pořádá se zde i plavecká škola a kurzy pro děti. Velmi dobré jsou zde i možnosti pro sportovní vyžití. Zahrát si můžete například beach volejbal, ale je zde i fotbalové hřiště, atletický ovál, kurty, posilovna atd. V areálu najdete i příjemné a cenově dostupné ubytování v hostelu Pražačka.

7. Koupaliště Petynka, Praha 6

📌 Adresa: 4, Otevřená 1072, 169 00 Praha 6

Koupaliště Petynka
Koupaliště Petynka

Koupališě Petynka, které najdete v Pražských Střešovicích, patří mezi další z velmi pěkných pražských venkovních koupališť. Areál pojme až 1600 návštěvníků, ale většinou je zaplněný jen z menší části, takže zde není nával a koupání je velmi příjemné.

Největší chloubou je zde 50 metrů dlouhý plavecký bazén s plaveckými drahami. Tento vyhřívaný bazén je vhodný i pro náročné plavce a sportovce. Pokud si chcete spíše užít zábavu, třeba i s dětmi, je zde i tobogán dlouhý celých 103 metrů, děti si mohou vyzkoušet zmenšené šlapadlo aquapaddler, nechybí zde ani trampolína – a dokonce dráha pro dětské čtyřkolky.

Dospělí si zase mohou užít beach volejbal na písečných kurtech anebo si zahrát stolní tenis. Odpočívat pak můžete na travnatých plochách nebo dřevěných terasách. Koupaliště nabízí příjemné prostředí plné zeleně. Vstupné 220 Kč za osobu na celý den je na pražské poměry poměrně solidní a využít můžete i zvýhodněné rodinné vstupenky.