TOP 10: Nejlepší aquaparky v Itálii

Rádi „vymetáte“ aquaparky a ty v naší zemi a blízkém okolí už znáte jako své boty? Pokud se v létě chystáte na dovolenou do Itálie, můžete se těšit na to, že i zde najdete kromě krásných pláží a historických měst i parádní aquaparky. Většinou jde o ryze venkovní areály se spíše střední až menší rozlohou, ale často pěkným, čistým a zajímavým prostředím, někdy i v určitém tematickém stylu. Velká koncentrace kvalitních aquaparků se nachází především v severnějších oblastech země. Avšak i pokud zamíříte jižněji, můžete tu na příjemné aquaparky narazit. Do našeho žebříčku jsme vybrali desítku nejlepších aquaparků v Itálii. Můžete si tak snadno udělat představu, co vás čeká a na co se můžete těšit.

Kam do aquaparku v Itálii?

1. Caribe Bay, Lido di Jesolo (ex. Aqualandia)

Otevírací doba: od 27. května do 10. září 2023 od 10:00 do 18:00
Ceny vstupného: dospělí od 38 eur, děti od 32 eur a děti do 100 cm zdarma
Adresa: Via Michelangelo Buonarroti, 15/A, 30016 Lido di Jesolo VE, Itálie

Pokud si chcete na chvíli užít krásy Karibiku, nemusíte hned utratit jmění za letenku. Jestliže se chystáte v létě do mnohem bližší Itálie, stačí zde zavítat do aquaparku Caribe Bay. Ten vám karibské zážitky zprostředkuje v intenzivní a koncentrované formě. Park se nachází v Lido di Jesolo, což je živé plážové letovisko asi 15 km severně od Benátek.

Toto letovisko je moderní, nadupané zajímavými atrakcemi a nabízí krásnou, 15 km dlouhou písečnou pláž. Pakliže máte rádi rušná a skvěle vybavená letoviska, může se stát vhodnou destinací pro vaši dovolenou. Parádní venkovní aquapark Caribe Bay zde pak nesmíte minout.

Jde o kombinaci vodního a tematického zábavního parku. Jak název napovídá, přenesete se do exotického Karibiku. Najdete zde bezpočet atrakcí a úžasných kulis a rekvizit. Těšit se můžete na pirátskou loď hned u vstupu nebo vskutku unikátní tobogán ve skále. Na druhém konci parku se nachází rozlehlá karibská pevnost se spoustou dalších atrakcí a prvků a taky gigantické tobogány.

Samozřejmě nechybí divoká řeka protékající pralesem, žraločí zátoka s vlnobitím, je zde dokonce i bungee jumping nebo si můžete vyzkoušet skok z umělého vodopádu. Svou odolnost můžete pořádně otestovat i na tibetském visutém mostě ve výšce 20 m nad zemí nebo na skluzavce Spacemaker s převýšením 42 m a rychlostí až 100 km/h – jde o největší skluzavku Evropy.

V parku vás čekají i živá vystoupení, spousta bazénů a další atrakce pro děti i dospělé. Caribe Bay je opravdu unikátní a nádherně zpracovaný zábavní aquapark, který rozhodně stojí za to navštívit.

2. Aquafolie, Caorle

Otevírací doba: doplníme
Ceny vstupného: dospělí od – eur, děti od – eur, děti do 100 cm zdarma
Adresa: V.le A. Moro, 1, 30021 Caorle VE, Itálie

Aquafollie je další skvělý a rozlehlý aquapark, který se nachází v bezprostřední blízkosti Benátek. Tentokrát jde o letovisko Caorle, které leží asi 30 km severně od samotného „Města lásky“. Caorle je příjemné letovisko s krásnými a nesmírně širokými plážemi… a perlou v podobě aquaparku Aquafollie.

Ten byl založen již v roce 1990, rozhodně však nejde o zastaralý park. Neustále se renovuje a rozšiřuje. Díky tomu se řadí k velmi moderním a skvěle vybaveným zábavním aquaparkům. Součástí parku je například rybářská zátoka s vodopádem, skluzavkami či obřím vodním sudem. V parku je taky řeka pro raftování, 150metrový tobogán, 30metrová skluzavka Kamikadze i Pista Blandas, jedna z nejrychlejších skluzavek v Evropě. Celkem je zde na osm druhů tobogánů a skluzavek a nechybí ani umělé vlnobití a další atrakce.

Tento aquapark sice nepatří k největším, ale rozhodně upoutá zajímavým, pěkně zpracovaným prostředím a spoustou zábavy pro děti i rodiče.

3. CanevaWorld Resort, jezero Lago di Garda

Otevírací doba: doplníme
Ceny vstupného: dospělí od 34 eur, děti od 28 eur, děti do 100 cm zdarma
Adresa: Via Fossalta, 58, 37017 Fossalta VR, Itálie

Jen pár km od slavné prastaré Verony, města, kde se odehrál příběh Romea a Julie, leží u břehů neméně známého jezera Lago di Garda zábavní park a aquapark CanevaWorld. Pokud dáte před mořem přednost tomuto největšímu italskému jezeru, určitě si na návštěvu CanevaWorld udělejte čas.

Park tvoří dvě části. Movieland a aquapark. Movieland je zábavní park s tematikou nejrůznějších hollywoodských trháků. Najdete zde například dinopark jako vystřižený z Jurského parku, taky horskou dráhu anebo řadu vodních atrakcí. Velkým lákadlem jsou živá představení a show bohatá na efekty. Rozhodně jde o parádní a intenzivní zážitek.

V aquaparku pak najdete další zábavu a adrenalin. Dominantou je sopka s velkou skluzavkou. Vyzkoušet můžete i celou řadu dalších skluzavek a sjezdů či divokou řeku. Ve žraločí zátoce si užijete umělé vlnobití a těšit se můžete i na řadu jiných atrakcí. Celkově jde o velmi pěkný a dobře hodnocený aquapark, byť je znát, že některé vybavení už je poněkud staršího data.

4. Aquasplash – Water Park, Lignano

Aquasplash - Water Park, Lignano
Aquasplash – Water Park, Lignano
Otevírací doba: doplníme
Ceny vstupného: dospělí od 26 eur, děti od 21 eur
Adresa: Viale Europa, 140, 33054 Lignano Sabbiadoro UD, Itálie

V rozlehlém letovisku Lignano, které leží mezi městy Terst a Benátky, se skrývá velmi pěkný aquapark nadupaný skluzavkami, tobogány a dalšími atrakcemi. Dominantou parku je sestava různorodých skluzavek. Je zde taky velká lezecká pyramida, spousta bazénů, odpočinkové zóny s lehátky. Zkrátka vše, co byste v aquaparku očekávali.

Aquasplash patří už mezi postarší parky, což se na něm do jisté míry projevuje – na řadě míst. Zásadní renovaci neprodělal. Tento park si užijí především děti. Příliš náročné nebo extrémní a velké tobogány nebo jiné atrakce zde nečekejte. Děti se však vyřádí více než do sytosti a rodiče si mohou užít chvíli odpočinku. Cena je taky přiměřená. Denní vstupné stojí 26 Eur pro dospělého a 21 Eur pro dítě.

5. Acqua Village Cecina, Toskánsko

Otevírací doba: doplníme
Ceny vstupného: dospělí od 25 eur, děti (3-11 let) od 19 eur
Adresa: Via Tevere, 34, 57023 Cecina LI, Itálie

Acqua Village Cecina se nachází v Toskánsku, na západním pobřeží Itálie, asi 20 km jižně od Livorna. Najdete ho ve známém letovisku tzv. Etruské riviéry – v Marina di Cecina. Krásné pláže, piniové háje, pěkné a čisté hotely i pěkný aquapark. Co víc si od dovolené u moře přát?

Acqua Village Cecina je menší, ale zato opravdu hezky zpracovaný a vybavený aquapark. Najdete zde například divokou skluzavku Kamikadze, kterou ocení milovníci adrenalinu, či větší tobogán Anaconda. Nechybí ani skluzavka s umělým vodopádem pro rafty, zábavní ostrov pro děti se spoustou prolézaček a vodních her anebo bazén s vlnobitím.

Nevýhodou je, že tento park bývá dost přecpaný. Atrakcí není kdovíjak velké množství, a tak můžete spoustu času strávit ve frontách. Jinak jde o příjemné místo, které si užijí děti i dospělí.

6. AcquaPark Odissea 2000, Kalábrie

Otevírací doba: doplníme
Adresa: Villaggio Nausicaa, Contrada Zolfara, 87067 Fossa-Solfara Mare CS, Itálie

Pokud zamíříte až hluboko na jih Itálie, do kraje Kalábrie, můžete si užít zábavu i odpočinek v aquaparku Odissea 2000. Leží asi 7 km od malebného historického městečka Rossano. Aquapark se těší velmi vysokému hodnocení. Patří mezi větší a nabízí mimořádnou hojnost atrakcí. Navíc nebývá přehnaně přecpaný, přestože ve vytížených obdobích zde osaměním jistě trpět nebudete.

Park i jeho atrakce jsou pojmenovány po antických řeckých bozích a hrdinech. Kromě názvu však toto nastolené téma celkem vzato nic jiného nepřipomíná. Nedotaženého konceptu je škoda, ale pokud si tuto drobnost odmyslíte, můžete se královsky pobavit.

Mezi nejzajímavější atrakce patří 163 metrů dlouhá skluzavka anebo tobogán Titan Roller, který je se svými 318 m možná nejdelší v Evropě. Aquapark skýtá i skluzavku s volným pádem, divokou řeku Argo, velký bazén s vlnobitím, dětský herní ostrov, umělé vodopády a mnoho dalšího.

7. Acquatica Park, poblíž Milána

Acquatica Park, poblíž Milána
Acquatica Park, poblíž Milána
Otevírací doba: doplníme
Adresa: Via Gaetano Airaghi, 61, 20153 Milano MI, Itálie

Na okraji severoitalské metropole Miláno se nachází poměrně velký aquapark Acquatica Park. Opět jde o venkovní aquapark, jemuž dominuje pyramidální konstrukce se soustavou tobogánů a skluzavek ústících do velkého členitého bazénu. Kromě toho jsou zde i četné další tobogány a skluzavky nebo divoká řeka. I pro nejmenší děti je zde dost atrakcí a herních prvků.

Výhodou je pak zajisté i to, že park nebývá přetížený. Frontám se v nejvyšší sezóně zřejmě zcela nevyhnete, ale na poměry některých jiných nejen italských parků zde má vše ještě relativně poklidný průběh – i díky dostatečné rozloze.

8. Mirabeach, Ravenna

Otevírací doba: doplníme
Adresa: SS16 Adriatica, 48125 Ravenna RA, Itálie

Na východním pobřeží Itálie, asi 5 km jižně od města Ravenna, se nachází pěkný a prostorný aquapark Mirabeach. Těšit se můžete na atrakce, jako je velký bazén s vlnobitím, závodní skluzavka s několika drahami, několik tobogánů, divoký sjezd Vuelta Vertigo a další. Najdete zde i pěkný vodní ostrov s prolézačkami a herními prvky pro děti.

Nedá se říct, že by byl tento park něčím zvlášť výjimečný. Není ani největší ani nejlépe vybavený. Na druhou stranu, cena vstupného je přiměřená – a pokud jste poblíž na dovolené s dětmi, můžete si zde užít spoustu zábavy i odpočinku.

9. Hydromania, Lumbroso

Hydromania, Lumbroso
Hydromania, Lumbroso
Otevírací doba: doplníme
Adresa: Vicolo del Casale Lumbroso, 200, 00166 Roma RM, Itálie

Neměli bychom opomenout ani římský aquapark Hydromania. Pokud dostanete při návštěvě této historické metropole na trochu vodního osvěžení a zábavy, neváhejte sem vyrazit. Park leží na východním okraji města a patří k poměrně rozlehlým. Plocha aquaparku činí cca 90 000 m2, což je velmi slušné. Rozloze odpovídá i vysoký počet atrakcí. Těch zde najdete skoro pět desítek.

Mezi nejzajímavější atrakce patří vícedráhové závodní skluzavky či velké tobogány, z nichž nejdelší má přes 150 metrů. Je zde i plavecký bazén, bazén s vlnobitím, odstředivka, divoká řeka a další zábava. Nechybí ani četné odpočinkové a zóny a prostranství s lehátky či zelení a řada možností občerstvení.

10. Le Vele Acquapark, San Gervasio

Otevírací doba: doplníme
Adresa: Via delle Corti, 77, 25020 San Gervasio bresciano BS, Itálie

Aquapark Le Vele leží v severní Itálii, takřka přesně na uprostřed mezi městy Cremona a Brescia, asi hodinu cesty od Lago di Garda. Díky poloze „na zelené louce“ mimo obce či města se může pochlubit poměrně štědrou rozlohou a prostorností. Park nabízí velmi pěkné prostředí a vybavení i velkou spoustu atrakcí a rozsáhlé odpočinkové plochy. Nechybí ani stylové kulisy, jako jsou umělé skály, vesnička s barevnými domky, hrádek a podobně.

Park nabízí velké množství tobogánů a skluzavek. Dominantou je obrovská spleť tobogánů a sjezdů Octopus Hill, která skutečně připomíná gigantickou chobotnici. Park nabízí atrakce divoké a adrenalinové, ale i mírné a vhodné pro děti či méně náročné dospělé. Nechybí bazény s různými herními prvky. Park vypadá velmi dobře, je čistý, moderní a udržovaný. Ostatně se těší i celkově vynikajícímu hodnocení. Nevýhodou může být poloha poněkud mimo hlavní letoviska či významná města a místa.

Z kategorie nejlepší aquaparky vybíráme: