TOP 7: Nejlepší aquaparky v Chorvatsku

Chorvatsko je zemí, která se – na rozdíl od našeho domova – může pyšnit tím, že ji omývá moře. Ale vodní radovánky si zde můžete užít i jinde než na pláži a ve vlnách. Chorvatsko nabízí řadu velmi pěkných aquaparků. Ty nabízejí zábavu a atrakce, které obvykle na mořském břehu jen tak nenajdete. Pokud budete na dovolené v této zemi a dostanete chuť vyrazit za sladkovodními radovánkami, jistě vám jako příhodná inspirace poslouží náš žebříček nejlepších aquaparků v Chorvatsku.

Kam do aquaparku v Chorvatsku?

1. Aquapark Istralandia

aquapark Istralandia

Na severu poloostrova Istrie, mezi malebnými městy Umag a Novigrad a jen pár km severně od Poreče leží uprostřed zelených hájů a lesů parádní venkovní vodní zábavní park, aquapark Istralandia. Od moře je vzdálen asi 5 km, ale vody je zde víc než dost. Na ploše 81 000 m2 se nachází množství bazénů, včetně 2500 m2 velkého bazénu s umělými vlnami, který je největší svého druhu v celém Středomoří. Kromě toho je zde na 20 skluzavek a tobogánů o celkové délce přes 1,2 km.

Park, který byl otevřen v roce 2014, zahrnuje celkově na čtyři desítky atrakcí a dalších prvků. V dětském zábavním bazéně najdete například potopenou loď s pirátskou pevností plnou prolézaček. V bazénu s vlnobitím jsou i vodní děla nebo umělá písčitá pláž. Je zde spousta teras a ploch s lehátky a slunečníky pro klidnější odpočinek. Nechybí zde ani hřiště či kurty.

Park je skutečně velmi pěkný a dobře vybavený. Užijí si ho hlavně děti a rodiny. Některé tobogány a skluzavky však zahýbou žaludkem i otužilejším dospělým. Nejdelší tobogán má 180 m. K nejdivočejším pak patří 115 m dlouhá, uzavřená skluzavka Black Kamikaza či skluzavka 135m Flying Boats. Nechybí zde ani množství barů a bister, včetně samoobslužné jídelny. Ubytování je však dostupné jen v okolí. Samotný aquapark leží „na zelené louce“ poměrně daleko od jiné zástavby.

Cena vstupného je 34 Eur nebo 27 Eur pro děti do 140 cm.

Hodnocení aquaparku: 4,6 z 5 od více jak 8 948 návštěvníků
Adresa: Ul. Ronki 1, 52474, Nova Vas, Chorvatsko
Ubytování v aquaparku: Přímo v aquaparku NE, ale doporučujeme hledat ubytování na Istrii, nejblíže je to do letoviska Novigrad

2. Fun Park Biograd

Aquapark Biograd na Moru

Fun Park Biograd patří mezi velmi známé a oblíbené zábavní a vodní parky. Leží u turisticky významného města Biograd na Moru, asi 25 km jižně od Zadaru. Park vznikl v roce 2017, má rozlohu 45 000 m2 a skrývá přes tři desítky atrakcí. Zajímavý je i tím, že nabízí tři tematické okruhy. Pirátské město, divoký západ a vesmír.

Pirátská zóna je nejblíže vstupu a nachází se zde pirátská loď nebo si můžete vyzkoušet námořní bitvu s vodními děly. Taky je zde strašidelný dům či herna s desítkami her. Ve westernové části najdete například důlní vlak, simulátor krocení býka nebo houpací loď. Ve vesmírné části je například ruské kolo či horská dráha. Součástí parku je i menší dinopark s vláčkem. V parku je i několik bazénů a velká vodní sjezdovka Atlantis.

Fun Park Biograd je zábavným místem pro celou rodinu, přičemž potěší i docela dostupnými cenami vstupného i občerstvení. Dospělé vstupné stojí 27,87 Eur v sezóně a mimo ni 21,23 Eur. Děti do 150 cm platí 18,58 až 23,89 Eur.

Hodnocení aquaparku: 4,5 z 5 od více jak 5 178 návštěvníků
Adresa: X Jankolovački 9, 23210, Biograd na Moru, Chorvatsko
Ubytování v aquaparku: Přímo v aquaparku NE, ale ubytování naleznete v přímořském letovisku Biograd na Moru

3. Aquacolors Poreč

Aquapark Poreč

Istrijské město Poreč je oblíbeným cílem turistů. Jde o krásný historický přístav, v jehož okolí najdete spoustu parádních pláží. Kromě toho si zde však můžete zajít i do velmi pěkného venkovního aquaparku. Aquacolors je zábavní park rozkládající se na ploše pozoruhodných 100 000 m2, což ho činí jedním z největších v jižní Evropě.

Výhodou je, že atrakce nejsou příliš nahuštěné, park působí mimořádně prostorně a vzdušně, takže nebývá přecpaný, ani když je zrovna sezóna v plném proudu. Návštěvníci se na velkorysých prostranstvích snadněji rozptýlí. Je zde spousta lehátek, zelených ploch i velká umělá pláž u velkého bazénu s vlnobitím. Parádní je i opravdu velká divoká řeka, s délkou 500 m je nejdelší v jižní Evropě. Skvělým zážitkem bude i umělá jeskyně a snad největší chloubou parku je opravdu velké množství skvělých skluzavek a tobogánů. Osvěžit se můžete i v některém z barů či bufetů.

Hodnocení aquaparku: 4,5 z 5 od více jak 6 648 návštěvníků
Adresa: MOLINDRIO 18, 52440, Poreč, Chorvatsko
Ubytování v aquaparku: Přímo v aquaparku NE, ale ubytování naleznete v přímořském letovisku Poreč

4. Aquapark Dalmatia, Šibenik

Aquapark Dalmatia, Šibenik
Aquapark Dalmatia, Šibenik

Aquapark Dalmatia u města Šibenik nabízí na menší ploše poměrně vysokou intenzitu atrakcí a velmi pěkně zpracované, tematické prostředí. Rozkládá se v upraveném háji borovic a palem. Skrývá zábavní bazén s vodním hradem plným prolézaček, skluzavek a tobogánů, je zde umělá řeka, vířivky, občerstvení či dětské bazény. Přestože jde o spíše menší vodní park, který má kolem 8000 m2 rozlohy, jistě si zde s rodinou užijete spoustu zábavy.

Na druhou stranu je třeba říct, že poměr ceny a „výkonu“ není u tohoto parku zrovna chvályhodný. Vstupné je vzhledem k velikosti parku poměrně drahé a ještě více předražené je občerstvení uvnitř. To jsou taky nejčastější výtky návštěvníkům vůči tomuto aquaparku.

Hodnocení aquaparku: 4,1 z 5 od více jak 4 592 návštěvníků
Adresa: Hoteli Solaris 86, 22000, Šibenik, Chorvatsko
Ubytování v aquaparku: Ubytování naleznete v přímořském letovisku Šibenik

5. Aquae Vivae Krapinske Toplice

Tento aquapark se od předchozích v našem žebříčku zásadně liší a více připomíná středoevropské termální lázně spojené s vnitřním aquaparkem. Park nabízí vnitřní i venkovní bazény, jsou zde tobogány a skluzavky. Těšit se můžete i na bazén s umělým vlnobitím, potápěčský bazén či zónu pro menší děti.

V bazénech je termální voda bohatá na vápník a hořčík. V některých bazénech se můžete příjemně ohřát díky teplotě vody až 35°C. Výborně vybavený je zdejší saunový svět. Je zde finská sauna, bio sauna, ledová místnost, tepidarium, ale i turecké lázně či vyhřívaná lehátka. Park tedy osloví spíše dospělé, kteří se chtějí uvolnit a dopřát si trochu lázeňské a minerální kúry. Velmi příjemné jsou ceny vstupného. Jen 14,60 Eur pro dospělého na celý den.

Náš tip: Podívejte se na termální lázně v Chorvatsku

Hodnocení aquaparku: 4,6 z 5 od více jak 4 349 návštěvníků
Adresa: Ul. Antuna Mihanovića 1a, 49217, Krapinske Toplice, Chorvatsko
Ubytování v aquaparku: Ubytování naleznete v hotelech, apartmánech i soukromých ubytování přímo v okolí aquaparku. Zobrazte si nabídku ubytování zde.

6. Aquapark Adamovec u Záhřebu

Aquapark Adamovec u Záhřebu
Aquapark Adamovec u Záhřebu

Tento aquapark bychom asi mohli označit spíše za kombinaci venkovního a krytého koupaliště s lázněmi. Rozléhá se na ploše necelých 5000 m2 a nabízí velmi příjemné, spíše odpočinkové prostředí. Uvnitř i venku se nachází několik členitých bazénů s lehátky okolo. Atrakcí zde není nijak extrémní množství. Vychutnat si můžete divokou řeku či vodopády a pro děti je zde několik menších skluzavek a dalších prvků.

Zajímavější je wellness & spa vybavení. Tato zóna nabízí například finskou či bio saunu, parní saunu či Kneippův chodník. Vyzkoušet můžete i řadu masáží a procedur. Nebudeme nic zastírat, tento aquapark ležící blízko Záhřebu není místem, za kterým by samo o sobě stálo jezdit až z ČR. Ale jelikož leží blízko hlavního města Chorvatska, může se stát velice příjemnou mezizastávkou při cestách touhle zemí.

Hodnocení aquaparku: 4,2 z 5 od více jak 2 312 návštěvníků
Adresa: Ul. Dragutina Domjanića 39, 10363, Adamovec, Chorvatsko
Ubytování v aquaparku: NE

7. Aquapark MartiLandia

Terme Sveti Martin
Terme Sveti Martin

Aquapark MartiLandia je součástí resortu Terme Sveti Martin. Jak název napovídá, jde o lázeňské letovisko, které využívá výhody a ozdravné přínosy minerálních termálních pramenů. Resort se nachází až v severovýchodním cípu Chorvatska. Rozkládají se zde krásné, zelené kopce, lesy a vinice a jde skutečně o velmi malebnou oblast, která má svým charakterem blízko k Maďarsku i Slovinsku, oba tyto státy jsou ostatně za humny.

Samotný resort se rozkládá v lůně přírody a má na 27 hektarů. Na této ploše je skvěle vybavený hotel, ale taky menší chatkové apartmány. Součástí resortu je sportovní hala, venkovní „trim trail“ hřiště, golfové hřiště a právě i MartiLandia. Tento aquapark zahrnuje tři členité bazény a několik spletitých tobogánů. Celé místo dýchá velmi příjemnou atmosférou a představuje skvělé místo pro odpočinek, regeneraci a uzdravení, ale i pro aktivní dovolenou spojenou například s cykloturistikou, pěšími výlety nebo jinými sporty, ale i s ochutnávkami zdejšího vynikajícího vína.

Resort Terme Sveti Martin může být skvělou a poměrně originální a neobvyklou destinací pro relaxační a klidnou nebo i sportovněji laděnou dovolenou.

Hodnocení aquaparku: 4,4 z 5 od více jak 5 500 návštěvníků
Adresa: Izvorska 3, 40313, Sveti Martin na Muri, Chorvatsko
Ubytování v aquaparku: Přimo v aquaparku se můžete ubytovat ve 4 hvězdičkovém Hotel Terme Sveti Martin nebo v apartmánu Standard Apartments Terme Sveti Martin

Proč vyrazit do Chorvatska?

Chorvatsko je pro většinu našinců stále jakýmsi symbolem a ikonou přímořské dovolené. Češi dnes patří bez nadsázky k nejzcestovalejším národům a na světě není moc míst, kde by byl problém narazit na českého „soukmenovce“. Chorvatsko je však pořád jistota. Je blízko, je krásné a plné nejrůznějších zajímavých lokalit a možností. Vždy se tam dorozumíte, i když neumíte ani slovo anglicky či v jiných jazycích. Navíc je zde docela levné ubytování a doprava, byť např. s jídlem to tak slavné není. Chorvatsko je nicméně tak trochu jako druhý domov.

Většina Čechů sem vyráží k moři. Jadran je stále poměrně „zachovalý“, co se týče čistoty oproti například černomořským pobřežím. V posledních letech už je na něm však stále více znát opotřebení v důsledku neblahého působení lidské civilizace a turismu. Chorvatsko má však krásné, členité a rozmanité pobřeží. Převažují menší oblázkové pláže, často obklopené borovými háji nebo skalnatými útesy. Jsou romantické a dobrodružné či útulně domácké spíše než komfortní a vinoucí se do nekonečných dálav i šířek jako některé pláže v Řecku nebo i Bulharsku či ve vzdálenějších a exotičtějších destinacích.

Chorvatsko však nabízí krásnou a místy i docela divokou přírodu. Nad pobřežím se často zvedají vysoké a skalnaté horské štíty, jejichž úpatí je pokryto zeleným kobercem. Přesně takový obrázek nabízí třeba panorama notoricky známé Makarské riviéry, ale najdete ho i na mnoha dalších místech. Kromě krásné krajiny se může Chorvatsko pochlubit i množstvím malebných a okouzlujících historických městeček a přístavů, které rozhodně stojí za prozkoumání. Mezi nejkrásnější přímořská města patří Dubrovník, Split, Trogir, Primošten, Pula, Poreč, Rovinj, Umag a mnohé další. Místa jako Brela, Nin, Vodice, Rijeka či Baška zase nabídnou kouzelné pláže a pobřeží, borové háje a spoustu zábavy a života.

Chorvatsko láká i na krásné přírodní parky. Nejznámější jsou Plitvická jezera, kde se natáčel klasický Vinnetou. Ale i národní park Krka, Paklenica, Risnjak a mnohé další mají co nabídnout zvídavým a přírody milovným turistům. Chorvatsko je však zemí bohatou i na velmi pěkné zábavní parky a aquaparky. Pokud vám přírodní atrakce mořského pobřeží nestačí, neváhejte do některého z nich zavítat. Návštěvu si jistě užijete s dětmi, s partnerem nebo třeba i sami.