Termální lázně Chorvatsko

Ačkoliv je Chorvatsko známé v České republice především pro své pobřeží omílané Jadranem, může toho tato země nabídnout mnohem více a to především ve vnitrozemské oblasti, kde se nachází spousta přírodních krás a úkazů. Mezi takové lokality patří také severozápad Chorvatska v oblasti nazývané jako Chorvatské Záhoří (Hrvatske Zagorje), kde lze nalézt hned na několika místech termálních lázně. Podobné oblasti nabízející termálních lázně Chorvatsko jsou Medimurje a také západní a východní Slavonie.

Díky vysoké poptávce po termálních lázních a celkově wellnessu se rozhodli mnozí podnikatelé a i samotná země investovat do rozvoje termálních pramenů. Postupně tak vznikají moderní wellness a spa centra, která mnohdy dokáží konkurovat daleko více zásobeným zemím v jejich okolí, především Slovensku, Maďarsku a Slovinsku.

Lázně v oblasti Chorvatské Záhoří

Lázně Tuheljske Toplice (Terme Tuhejl), které se nacházejí cca 45 kilometrů od Záhřebu se již nyní těší návštěvnosti čítající okolo 350 000 turistů ročně. Nejinak je tomu u zrenovovaných lázní Krapinske Toplice. Třetími lázněmi nacházejícími se v Chorvatském Záhoří jsou lázně Stubičke Toplice. Stejně jako předešlá dvě letoviska i tyto termální lázně Chorvatsko se dočkali a v budoucnu jistě ještě dočkají mnohých rekonstrukcí a modernizace. Již teď je jasné že k programu Speciální nemocnici pro léčebnou rehabilitaci se přidá také program Evropské zdravotní centrum, které bude určeno pro přední špičkové sportovce, kteří by do Chorvatska jezdili léčit pooperační a úrazové stavy. Mimo tohoto centra je v plánu výstavba několika luxusních wellness hotelů, restaurací, sportovních areálů a také množství wellness zařízení, které budou čerpat zdroje termální vody.

Termální lázně Sveti Martin

V oblasti Medimurje se nacházejí termální lázně Toplice Sveti Martin na Muri, které si získávají každoročně na oblibě turistů. Díky velké poptávce a přílivu turistiky právě do oblasti lázní a wellnessu zde byl vybudován luxusní čtyř hvězdičkový hotel s golfovým hřištěm, který byl posléze slavnostně otevřen za účasti prezidenta Chorvatské republiky Spa & Golf Resort Sveti Martin. Ten nabízí mimo 150ti moderně zařízených pokojů také venkovní bazén o rozloze 4 000 metrů čtverečních, kongresové centrum, krytý bazén a golfové hřiště s devíti jamkami a vyhřívaným povrchem, kterým se může pyšnit jediné golfové hřiště v Evropě a to právě to v této oblasti, která byla v minulém roce vyhlášena dokonce jako Evropská destinace nejvyšší kvality. Přidáme také odkaz na televizní spot, kde máte možnost shlédnout krásu těchto moderních termálních lázní.

http://www.youtube.com/watch?v=MbunedYR_Dg

Termální lázně Bizovačke Toplice

Bizovačke Toplice jsou další vnitrozemské termální lázně v Chorvatsku. Nacházejí se cca 18 kilometrů od Osijeku. Milníkem pro tyto lázně je rok 1974, kdy byl objeven jeden z nejteplejších termálních pramenů Evropy o teplotě 96 °C při hledání nových ložisek ropy a zemního plynu. Jaké zděšení proběhlo, když z hlouky 1862 metrů najednou začala tryskat horká termální voda. Ta byla postupně svedena do oblasti, kde se přirozeně chladila a byla tak vhodná ke koupeli. Jak už to u termálních pramenů bývá, začali se poté po celé zemi šířit zprávy o léčebných účincích termální vody, kam se poté sjížděly lidé z celé země.

Dnes jsou Bizovačke Toplice největšími lázněmi ve východním Chorvatsku. Celý komplex se nazývá Aquapolis a jedná se o spojení termálních lázní a velkého aquaparku s mnoha atrakcemi a možnostmi ubytování. Vzhledem k výhodné poloze města Osijek navštěvuje termální lázně stále více turistů, kteří své plány spojí právě s prohlídkou tohoto čtvrtého největšího Chorvatského města.

V areálu termálního parku naleznete mimo jiné vířivky, jakuzi, 112 metrů dlouho skluzavku, jeskyni s hudbou, vodní hřib, bazén pro neplavce, bazén pro děti a bazén pro plavání. Navíc můžete využít některou z nabízených sportovních ploch pro basketbal, fotbal, tenis, házenou, plážový volejbal či pro vaše nejmenší ratolesti je připraveno dětské hřiště. Jeden z bazénů je napuštěn termální teplou vodou, druhy klasickou neohřívanou vodou.

Chorvatsko není již dávno pouze přímořskou oblastí, ale výrazné investice do lázní z ní pomalu dělají místo k relaxaci nejen u moře. Na obrázcích je vidět, že vzhledem se tyto lázně mnohdy vyrovnají ba dokonce svým vzhledem převýší velké množství lázní v Evropě. Pokud jste navštívili termální lázně Chorvatsko budeme velice rádi pokud nám napíšete vaše zkušenosti s nabízenými službami a připojíte veškeré informace, které by mohly být užitečné dalším návštěvníkům. Diskutujte, budeme rádi.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *