10 míst, kam do nejlepší a nejhezčí sauny v Brně

Kam do sauny v Brně? Možností je víc než dost. My jsme pro vás proto vytvořili inspirativní žebříček deseti tipů na nejlepší a nejzajímavější místa v nejrůznějších částech města. Zařadili jsme do něj velká i menší wellness centra, která nabízejí zajímavé prostředí, vybavení i služby a sklízejí vysoká hodnocení.

Nejlepší sauny v Brně

1. Infinit Maximus Brno

Sauny Maximus Resort
Sauny Maximus Resort

Pokud jde o Brno a okolí, konkurence je zde samozřejmě víc než silná. Přesto se dá bez nadsázky říct, že resort Infinit Maximum (volné termíny ubytování zde) v ní nejen obstojí, ale vysloveně vyčnívá. Tento 4hvězdičkový wellness a spa hotel najdete na lukrativním místě přímo u Brněnské přehrady, kde patří k nejlepším a nejluxusnějším. Nabízí moderní, stylové prostředí a skvělou atmosféru.

Ale zavítat sem má rozhodně smysl, i pokud se zrovna nechystáte zde trávit víkend či dovolenou. Resort je totiž taky domovem rozlehlého wellness areálu. Jeho součástí je venkovní i vnitřní termální bazén, vířivky a relaxační zóny. Největším skvostem je však právě zdejší saunový svět, který zajisté okouzlí i nejnáročnější milovníky saunování. Na co se těšit?

Celkově zde najdete na 12 druhů saun v opravdu úžasném prostředí. Asi největší perlou je sauna na jezeře.

Srubová finská sauna, která leží nad hladinou nádherné, zelení a skalkami obklopené laguny. Dokonalé místo pro relaxaci. Vyzkoušet však můžete i jeskynní svatyni – suchou saunu stylizovanou do podoby jeskynní sluje. Je zde rustikální bylinná sauna, či naopak moderní saunový dom. Nechybí extra horká vulkáno sauna (až 110°C), solná sauna, medová sauna, turecká lázeň a tím to stále zdaleka nekončí.

Adresa: Hrázní 327/4a, 635 00 Brno-Kníničky

2. WELLNESS PARK LUŽÁNKY

WELLNESS PARK LUŽÁNKY
WELLNESS PARK LUŽÁNKY

Další skvělé brněnské wellness centrum se nachází na okraji parku Lužánky, který leží severně od centra města. Wellness Park obklopují tenisové kurty, street workout hřiště i dětské hřiště i jiná sportoviště a jde tudíž o ideální místo, kde si odpočinout a zregenerovat se po pořádném sportovním výkonu.

Wellness Park se těší vynikajícímu hodnocení. Nejde přitom o žádnou přeplněnou wellness halu, místo naopak osloví spíše komornějším a klidnějším prostředím. Wellness Park nabízí například finskou saunu s pěkným panoramatickým oknem a výhledem do zeleně. Je zde zajímavá dřevěná venkovní suchá bylinná sauna, z bio sauny s mírnější teplotou vhodnou i pro děti se opět dočkáte skvělého výhledu do korun stromů. Nechybí zde parní sauna s aroma terapií, příjemná odpočívárna s knihovničkou či venkovní relax zóna mezi stromy. A občerstvit se můžete ve zdejším baru s výhledem i venkovní terasou.

Prostředí wellness centra je moderní, čisté a příjemné. Určitě se vám zde bude líbit stejně jako drtivé většině ostatních návštěvníků.

Každé úterý 14:00 – 18:00 saunování jen pro ženy.

Adresa: Lužánecká 2016/7, 602 00 Brno-střed-Černá Pole

3. 4Comfort

Sauny 4Comfort
Sauny 4Comfort

Toto velmi atraktivní wellness centrum leží sice poněkud dále od centra – v okrajové městské části Obřany – přesto se sem rozhodně vyplatí vážit cestu. Anebo se tady zastavit, pokud budete poblíž. Wellness 4Comfort nabízí velmi moderní a stylové, pěkně zpracované prostředí s bohatým vybavením.

Kromě saunového světa, ke kterému se ještě vrátíme, zde najdete například privátní vířivku, ale i dvě soukromé spa zóny. 4Comfort tak může být ideálním místem pro ničím a nikým nerušenou romantiku nebo příjemné zážitky s přáteli. Dopřát si zde můžete i skvělé saunové rituály a ceremoniály.

A pak je tu zmíněný parádní veřejný saunový svět. Ten nabídne na 6 druhů saun. Mezi ně patří klasická suchá finská sauna. Opravdu velmi pěkné je čistě dřevěné prostředí vario sauny s bylinkovou terapií a vyšší vlhkostí (až 70 %). V rozlehlém saunovém dómu s kapacitou až 35 osob se pořádají zmíněné saunové ceremoniály. Zlatým hřebem je pak i opravdu velmi atraktivně zpracovaná stromová sauna. Vyzkoušet však můžete i aroma parní lázeň nebo solnou kabinu. Součástí wellness vybavení je i větší slaný bazén se solí z Mrtvého moře.

Adresa: Fryčajova 698/29, 614 00 Brno-Maloměřice a Obřany

4. Saunia Campus Square

Saunia Campus Square
Saunia Campus Square

Toto wellness centrum se nachází prakticky přímo na opačném konci Brna než předchozí v našem žebříčku. Najdete ho vedle Fakultní nemocnice Brno v městské části Starý Lískovec. Saunia Campus Square je součástí zdejšího obchodního centra. To na první dobrou nepůsobí jako ideální místo pro relaxaci, ale nenechte se mýlit. Samotný wellness a saunový svět nabízí velmi příjemné, relaxační prostředí a jde o velmi oblíbené a vysoce hodnocené místo.

Moderní, stylové interiéry se koupou v tlumeném osvětlení a navozují odpočinkovou a intimnější atmosféru. Dřevěné obložení velmi dobře dotváří dojem a pomůže vám ihned zapomenout, že se nacházíte v rušném nákupním středisku. Využít zde můžete 5 druhů saun, mezi které patří finská sauna, tropická sauna, solná sauna a parní sauna či zajímavá sauna s parními vlnami.

Nevýhodou je, že se zde návštěvníci občas potýkají s různými provozními problémy nebo nedostatečně důkladným úklidem či vytápěním mimo-saunových prostor. Ve vytíženější časy zde taky bývá poměrně plno. Přesto jde stále o velmi dobré wellness centrum v této části Brna.

Adresa: Netroufalky 770, 625 00 Brno-Starý Lískovec

5. Saunia LETMO Brno

Saunia LETMO Brno
Saunia LETMO Brno

Další wellness centrum – i tentokrát z řetězce Saunia – se nachází na velmi lukrativním místě naproti hlavnímu vlakovému nádraží. Tedy přímo v historickém centru města. Představa „nádražního wellnessu“ možná nezní úplně fantasticky, ale tato poloha je skvělá a dokonale dostupná pro místní i návštěvníky města. Samotný areál navíc opět nabízí velmi příjemné prostředí s hezkým designem.

Zdejší saunový svět navíc patří mezi poměrně velké, má na 1100 metrů čtverečních. Zahrnuje přitom finskou i parní saunu, solnou saunu a tropickou saunu i saunu s parním nárazem. Jsou zde i čtyři ochlazovací prvky. Koncept areálu je tedy totožný jako u předchozího saunového světa z dílny Saunia. A naneštěstí se toto místo tu a tam potýká i s obdobnými neduhy. Přesto má Saunia Letmo spoustu věrných a spokojených klientů a vynikající hodnocení. Opět doporučujeme vybrat si pro návštěvu – pokud je to možné – méně vytížený čas, pokud máte rádi spíše méně lidí a větší klid.

Adresa: 2a, Nádražní 681, Brno-město, 602 00 Brno

6. Wellness Orion

sauny Wellness Orion
sauny Wellness Orion

V městské části Brno Lesná na severním okraji města můžete navštívit výborné wellness centrum Orion, které představuje oázu relaxace v moderní sídlištní zástavbě. Centrum, které je součástí hotelu Orion, je poměrně komplexně vybavené. Najdete zde komorní vodní svět s větším bazénem s hydromasážními prvky a vířivkou. Je zde i menší fitness centrum, solárium či masážní studio. A pak samozřejmě saunový svět.

Ten zahrnuje 4 sauny, které nabídnou pěknou a stylovou atmosféru. Opojné esence můžete nasát v aroma sauně, samozřejmostí je klasická finská suchá sauna a parní sauna. Jako dezert si můžete dopřát medovou saunu. Nechybí zde ochlazovací bazének s vodopádem pod prosklenou střechou. Ačkoli nejde o žádné bombastické wellness centrum, jistě oceníte zdejší klid a celkově pohodovější ladění, většinou bez většího počtu návštěvníků.

Adresa: Majdalenky 10, 638 00 Brno-sever-Lesná

7. Sportovní a rekreační areál Kraví hora

sauny Sportovní a rekreační areál Kraví hora
sauny Sportovní a rekreační areál Kraví hora

Známé městské koupaliště Kraví hora ve stejnojmenné části Brna láká návštěvníky v létě i v zimě do moderních venkovních i krytých prostorů s bazény, odpočinkovými zónami, hřišti, ale i s výborným wellness centrem, jehož součástí je štědrý a rozlehlý saunový svět.

Ohřát se zde můžete na sedmero způsobů. Je zde velká finská sauna až pro 35 lidí, aroma sauna, solná sauna, parní sauna, „menší“ finská sauna pro 15 osob a tak dále. Velmi zajímavé jsou panoramatické sauny s pěknými výhledy na město ze střešní terasy. Podobné výhledy nabízí i střešní vířivka, je zde však i vnitřní vířivka, kneippův chodník, bar i další vybavení.

Adresa: Údolní 76, 602 00 Brno-střed

8. Hotel Atlantis Brno

sauny Hotel Atlantis Brno
sauny Hotel Atlantis Brno

Pokud je pro vás v rámci wellness zážitků důležité opravdu krásné prostředí ideálně kombinující vnitřní i nádherně upravené venkovní prostory, rozhodně by vás mohlo zaujmout wellness centrum v rámci hotelu Atlantis, které bychom bez nadsázky mohli označit i jako wellness oázu či lagunu.

Wellness centrum se „točí“ kolem venkovního biotopu – jezírka obklopeného dřevěnými moly a terasami. Budova skrývající vnitřní sauny a vybavení je pak obložená masivními surovými kameny a vytváří společně s jezírkem úžasně romantický a přírodní dojem. Sauny samotné jsou obdobně skvěle zpracované a nabízejí panoramatické výhledy na parádu venku. Je zde finská, solná, parní či ceremoniální sauna. Taky se můžete těšit na tepidarium, odpočinkové zóny, vířivku i bazény.

Zavítat sem samozřejmě můžete i pokud nejste host hotelu. V takovém případě si zaplatíte vstup na 2 nebo 4 hodiny, potažmo celý den.

Adresa: Brána 177, 664 34 Rozdrojovice-Kuřim

Náš tip: Pobyt kousek od Brněnské přehrady: snídaně i 2hod. vstupy do wellness

9. EFI SPA HOTEL

sauny EFI SPA HOTEL
sauny EFI SPA HOTEL

4hvězdičkový (superior) Efi Spa Hotel v Brně nejen svým hostům, ale i veřejnosti možnost užít si parádní wellness centrum v příjemném prostředí s bohatými službami. Součástí vybavení je finská sauna, aromatická parní sauna, ale třeba i vířivka a rozlehlá odpočinková zóna. K dispozici je i nabídka příjemného občerstvení.

Ze specifických služeb může zaujmout hyperbarická komora pro kyslíkovou terapii na podporu vitality, regenerace, imunity a mentálního i fyzického výkonu. Bonusem je příjemné prostředí klasického hotelu, jehož součástí je i pivovar.

Adresa: nám. 28. října 1903/23, 602 00 Brno-střed

10. Aqualand Moravia – sauny 30 min od Brna

sauny Aqualand Moravia
sauny Aqualand Moravia

Na závěr se podíváme kousek dál od Brna k jihomoravské nádrži Nové Mlýny, kde se u známého kempu Merkur při obci Pasohlávky rozkládá zřejmě největší český aquaparkAqualand Moravia. Tento obrovský areál nabízí opravdu vše. Od nespočtu atrakcí a bazénů až po vynikající wellness na světové úrovni.

Jen strohý výčet všech možných druhů saun a dalšího vybavení, které zde najdete a můžete využít, by vydal na samostatný článek.Tak namátkou, v Pálava wellness najdete třeba Panoramatickou saunu až pro 100 lidí, sněžnou jeskyni, tepidárium, zážitkové sprchy, Kneippovy chodníky. Ve Forum Romanum Wellness najdete finskou saunu, biosaunu, infrakabinu, tepidarium, caldarium, laconium, turecké lázně Hammam a další. Celkem se v Aqualandu Moravia nachází na 10 různých saun.

Jistí si však můžete být tím, že si zde přijdete na své, i pokud se považujete za velmi náročné milovníky wellness a saunování. Užít si můžete i obrovský sortiment wellness a lázeňských procedur, ceremoniálů, eventů či rituálů a dalších služeb. Na své si přijdou i děti, pro které jsou zde rovněž saunové programy pro děti.