10+ tipů na luxusní chaty s wellness, vířivkou či saunou k pronájmu

Chcete si dopřát odpočinek a relaxaci či rovnou wellness v přírodním prostředí? Ideálně v pěkné chatě či chalupě, která však nebude žádné pavouky prolezlé doupě, ale nabídne vám komfort či rovnou luxus na vysoké úrovni? Máme pro vás odpověď v podobě žebříčku třinácti nejlepších luxusních chat s wellness vybavením. Tak kam vyrazíte?

Luxusí wellness chaty k pronájmu

1. Luxusní srub Líny, Bukovno

📌 Adresa: Líny 72, 294 25 Bukovno-Katusice
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 70 km

Luxusní srub Líny, Bukovno

Více fotografií na Booking.com

Pokud vyrazíte k obci Bukovno, která leží mezi Kokořínskem a Českým rájem, můžete zde spatřit jednu z nejkrásnějších ukázek stylové rustikální architektury u nás. A nejen spatřit, vy si zde můžete udělat i dovolenou. Srub Líny je opravdu překrásná chalupa, jejímž interiérům i exteriérům jednoznačně vládne surové, masivní dřevo. Nejde však o žádnou starou chýši, nýbrž o velmi moderní, luxusní srub, který nabídne nejen úžasné prostředí, ale i dokonalý komfort.

Těšit se zde můžete i na vlastní wellness s bazénem, venkovní vířivkou, saunou i soláriem. Je zde taky fitness vybavení, ale třeba i tenis, kulečník nebo dětské hřiště. Srdcem srubu je rozlehlá obývací a společenská místnost s kulečníkem. Zkrátka nádhera.

2. Roubenka U Babi, Lipná

📌 Adresa: Lipná 41, 352 01 Hazlov-Aš 1
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 185 km

Roubenka U Babi, Lipná

Více fotografií na Booking.com

Blízko obce Lipná na Chebsku můžete najít další krásnou ukázku architektury, která spojuje prvky moderní a tradiční. Roubenka U Babi vás přivítá v opravdu krásném prostředí, které se nese v duchu starobylého statku – zároveň však nabízí pohodlí, styl a všechny výdobytky moderní doby.

V interiérech najdete tradiční zděné i masivní dřevěné prvky. Je zde moderní kuchyně, společenská místnost a třeba i dětský koutek. Celý objekt disponuje třemi samostatnými pokoji/apartmány s vlastní koupelnou, ale třeba i tradičními kamny nebo jiným vybavením.

Roubenka U Babi, Lipná

Součástí statku je pak i stodola, v níž se však neukrývá seno, nýbrž wellness s nádherným výhledem do přírody. Těšit se můžete na saunu i vířivku s vodou z hlubinného vrtu. Nevýhodou je, že wellness se platí zvlášť, hodina vyjde na 1000 Kč a může jej využívat až 6 osob.

Náš tip: Krásně zrekonstruovaná roubenka u Aše: wellness, terasa, 3 ložnice až pro 10 osob na Slevomat.cz

3. Kamenka U Babi, Lipná

📌 Adresa: Lipná 41, 352 01 Hazlov-Aš 1
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 185 km

Kamenka U Babi, Lipná

Více fotografií na Booking.com

Na předchozím místě jsme se podívali do Roubenky U Babi a teď se pěšmo přesuneme jen o kousek vedle do sousedství, kde se nachází další stylový objekt – Kamenka U Babi. Proč „Kamenka“? Dům je totiž vystavěn ze surového kamene a svým charakterem trochu připomíná britskou či irskou venkovskou architekturu.

Kamenka U Babi, Lipná

Jde o opravdu okouzlující stavení, které se navíc opět pyšní skvělou výbavou a dokonale čistými (i stylově) interiéry. Je zde dokonce zasklená pergola či zimní zahrada a hosté mohou opět využívat i wellness, který se nachází ve stodole sousední Roubenky U Babi. Vzdálený je cca 50 metrů.

Náš tip: Historická kamenná budova v Ašském výběžku: krásně zrekonstruovaný dům a wellness až pro 10 osob

4. Chaloupka, která existuje, Ostravice

📌 Adresa: Ostravice, E220, 739 14 Ostravice
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 385 km

Chaloupka, která existuje, Ostravice

Více fotografií na Booking.com

Tahle parádní chaloupka existuje v krásné přírodě na okraji obce Ostravice cca 30 km jižně od Ostravy. Jde o jeden z velmi oblíbených rekreačních objektů, který se často vyskytuje v nejrůznějších žebříčcích a doporučeních – tento náš nevyjímaje.

Není se taky čemu divit, tato přísně existující chaloupka je totiž opravdu úžasným místem obklopeným zelení a s výhledem na hory. Samotná chaloupka nabízí dokonale komfortní, exkluzivní ubytování se dvěma ložnicemi a luxusní koupelnou a neméně luxusní kuchyní, je zde pračka a veškeré další vybavení pro ničím nerušený pobyt.

Chaloupka, která existuje, Ostravice

Na zahradě je pergola s vířivkou pro celoroční relaxaci. Jsou zde lehátka, dřevěné terasy i kamenné římsy. Samozřejmostí je i gril a spousta dalších parádních věcí. Chaloupka má na Bookingu.com fantastické hodnocení 10 bodů z 10.

5. Chalupa Lilien pod Medvědí skálou, Jeseníky

📌 Adresa: Pusté Žibřidovice 49, Jindřichov, 788 23
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 215 km

Chalupa Lilien pod Medvědí skálou, Jeseníky

Více fotografií na Booking.com

Tentokrát se na naší pouti po krásných chaloupkách a chatách podíváme do srdce Jeseníků. Zde můžete na odlehlém místě slibujícím dokonalé soukromí a klid krásné přírody najít chalupu Lilien, kterou si lze pronajmout třeba na prodloužený víkend nebo i delší dovolenou. A vězte, že to stojí za to.

Chaloupka je nejen sama o sobě velmi prostorná a perfektně vybavená, nabízí i velký pozemek, na kterém najdete třeba dětské hřiště nebo biotop s minerální vodou, ale taky terasu s grilem a komfortním posezením, závěsné křesílko a leccos dalšího. V chalupě si můžete zatopit v tradičních kachlových kamnech a uvařit si v moderní kuchyni v rustikálním stylu.

Chalupa Lilien pod Medvědí skálou, Jeseníky

A perličkou je pak wellness v útrobách chalupy, pod klenutými cihlovými stropy jako v zámeckém sklepení. Je zde vířivka, pohodlná lehátka, ale i sauna. Opravdu parádní místo pro dovolenou s přáteli nebo rodinou.

Tentokrát však vězte, že se nejedná o chalupu vhodnou pro dvě osoby, nýbrž těch osob se sem dokáže vměstnant hned 20. Je zde šest ložnic, tři toalety a dvě koupelny a obývací pokoj s jídelnou.

Náš tip: Nádherná chata v Jeseníkách až pro 20 osob: vybavená kuchyně, terasa s grilem, biotop a wellness

6. Riverside Cabin se saunou, Doudleby

📌 Adresa: Doudleby ev. č. 5, 370 07 Doudleby
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 160 km

Riverside Cabin se saunou, Doudleby

Více fotografií na Booking.com

Nádherná, stylová vila přímo v lese. Na samotném okraji srázu, pod kterým se valí řeka Malše. Taková je moderní, luxusní chata Riverside Cabin u obce Doudleby v krásné jihočeské krajině kousek od Českých Budějovic.

Chata nabízí skvostné interiéry i exteriéry, které se nesou ve znamení přírodního dřeva a otevřených, vzdušných prostorů. Je zde parádní terasa s posezením, grilem a výhledem na řeku. Dokonce můžete opékat i na otevřeném ohništi za vilou. A aby to nebylo málo, těšit se můžete i na wellness v podobě sauny s parádním výhledem a dvěma ochlazovacími sprchami. Ochladit se můžete také v blízké řece.

Riverside Cabin se saunou, Doudleby

Ubytovat se může až 6 osob ve dvou ložnicích a obývacím pokoji.

7. Wellness chata Sloupnice, Horní Sloupnice

📌 Adresa: Končiny 1. díl ev. č. 2, Horní Sloupnice, 565 53
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 160 km

Wellness chata Sloupnice, Horní Sloupnice

Více fotografií na Booking.com

Další parádní chata, kterou si můžete pronajmout třeba na víkend nebo i delší dovolenou, se nachází v Horních Sloupnicích v okrese Svitavy. Chata patří již k těm tradičnějším, takovým, jaké máme u nás v Česku rádi a na jaké jsme zvyklí. Rozdíl je snad jen v tom, že je zrekonstruovaná a velmi dobře vybavená. Těšit se můžete na opravdu mimořádně útulné a čisté prostředí, včetně luxusní koupelny.

Wellness chata Sloupnice, Horní Sloupnice

Lákadlem je taky rozlehlá terasa „na kuří nožce“ s posezením a grilem a samozřejmě parádní finská sauna, která se nachází stylově v sudu, anebo i vířivka. Je zde zkrátka vše pro dokonalý odpočinek – navíc v nádherném přírodním prostředí.

Náš tip: Pobyt v malebné wellness chatě u lesa: sauna, vířivka i zapůjčení lodičky

8. Chata Libeč

📌 Adresa: K pastvinám 168, 54101 Libeč
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 165 km

Chata Libeč

Více fotografií na ChataLibec.cz

Kousek od Trutnova mezi Krkonošským národním parkem a Broumovskem se „krčí“ další krásná chaloupka. Tentokrát však jde o velmi moderní stavení, přestože veskrze voní přírodním dřevem. Prostředí (vnitřní i venkovní) této rustikální vily je opravdu okouzlující a stylové. Dokonce se můžete těšit na velký venkovní bazén se slanou vodou a samozřejmě nechybí rozlehlá terasa s lehátky a posezením. Je zde i otevřené ohniště a dětské hřiště nebo herna pro děti se spoustou hraček včetně herní konzole.

Chata Libeč

Objekt je vhodný i pro větší počet lidí. Může být skvělou volbou, pokud plánujete oslavu nebo víkend s partou přátel anebo třeba i nějakou firemní akci. Čeká zde na vás taky venkovní vířivka a dokonce sauna v sudu.

Chata pojme až 16 lidí. Má 5 pokojů a všechny mají svoji vlastní koupelnu.

A pak je tu jedna specialitka. Vlastní pípa a možnost koupě sudu Plzeňského piva. Pro dámy je tu druhá pípa na prosecco.

9. Chalet Srub Kuří by Interhome, Benešov nad Černou

📌 Adresa: Kuří, 382 41 Benešov nad Černou-Kaplice 1
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 185 km

Chalet Srub Kuří by Interhome, Benešov nad Černou

Více fotografií na Booking.com

Tento srub v krásné přírodě u Benešova nad Černou je vpravdě srub, jak má být. Díky konstrukci tvořené masivními „kmeny“ skutečně působí, jako by vypadl z westernu. Obklopený je navíc příhodně lesem, takže nabízí i dokonalé soukromí a můžete se cítit jako první osadníci na divokém západě. Nicméně se špičkovým moderním komfortem v podobě designových a prvotřídně vybavených, pětihvězdičkových interiérů.

Tento srub je opravdovým ztělesněním dokonalého stylu. Samozřejmě si zde můžete užít i grilovačku, je zde venkovní posezení a spousta dalšího vybavení. Opravdu velmi pěkné místo třeba i pro konferenci či jinou firemní akci.

Chalet Srub Kuří by Interhome, Benešov nad Černou

Chata pojme až 17 hostů, má 6 ložnic, kuchyň s kompletním vybavením a 5 samostatných koupelen.

Z hlediska wellness je k dispozici vířivka a také sauna.

10. Svatá Panna, Loktuše

📌 Adresa: Loktuse 46, Loktuše, 511 01
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 100 km

Svatá Panna, Loktuše

Více fotografií na Booking.com

Prostorná chalupa Svatá Panna se nachází u obce Loktuše u Českého ráje a slibuje krásné prostředí včetně výhledu na zalesněné hřebeny kopců. Chalupa je obklopena rozlehlými pozemky a výborně vybavená. Je zde dlouhý balkon i venkovní terasa, uvnitř si můžete zatopit v kachlových kamnech či krbu.

Svatá Panna, Loktuše

Opět jde o chalupu s dostatečnými prostory i pro větší počet hostů třeba v rámci soukromé či firemní akce. Zároveň si zde však můžete užívat i venkovní bazén a je zde dokonce wellness část s tureckými lázněmi hammam či termální koupelí. Chalupa Svatá Panna se těší vynikajícímu hodnocení a určitě se vám zde bude líbit.

Chalupa pojme až 12 hostů. Má 4 ložnice a 3 koupelny.

11. Růžová chalupa u Šimánků, Rtyně v Podkrkonoší

📌 Adresa: Upická 24, Rtyně v Podkrkonoší, 542 33
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 155 km

Růžová chalupa u Šimánků, Rtyně v Podkrkonoší

Více fotografií na Booking.com

Tento malebný domeček rozkládající se u vísky Rtyně v Podkrkonoší vypadá skutečně jako z pohádky. V historickém stavení najdete citlivě zrekonstruované interiéry, takže si dům zachovává autentický ráz, ale přitom nebudete ochuzeni o komfort odpovídající nejvyšším současným standardům.

Růžová chalupa u Šimánků, Rtyně v Podkrkonoší

Třešničkou na dortu je velký vnitřní bazén, do kterého se mohou hosté kdykoli ponořit. Odpočinout si nebo zaplavat. A zapomenout nesmíme ani na parádní saunu, takže si můžete dopřát plnohodnotný wellness. Dům má i prostornou zahradu a představuje dobré zázemí pro výlety do okolí. Třeba do blízkého, slavného Babiččina údolí.

Chalupa pojme až 24 hostů, takže se znovu jedná o ideální místo pro víkend s přáteli nebo v rámci firemního teambuildingu.

Náš tip: Pobyt na chalupě v Podkrkonoší: vybavené studio či apartmán a sauna

12. Wellness Chata Relax Ostružná

📌 Adresa: Ostružná 82, 788 25 Ostružná-Výdejní místo Branná
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 220 km

Wellness Chata Relax Ostružná

Více fotografií na Booking.com

Nedaleko Kralického Sněžníku v obci Ostružná můžete najít skvělou relaxační a wellness chatu, která návštěvníkům nabízí odpočinek a regeneraci ve velké vířivce nebo třeba finské sauně. Je zde i dětský koutek a venkovní hřiště, takže se sem nemusíte bát vyrazit s rodinou. Prostorná zahrada nabízí i terasu s posezením a samozřejmě si zde můžete i něco ugrilovat.

Wellness Chata Relax Ostružná

Tato chata je velmi dobrou volbou pro výlety za lyžováním a dalšími zimními sporty. V okruhu 1,5 km je několik vleků a lyžařské areály. Po sportovním výkonu si můžete v příjemném wellness zázemí chaty parádně oddychnout a načerpat nové síly.

Chata pojme až 20 hostů, má 5 ložnic, 3 koupelny a obývací pokoj.

13. Chata Hrozenka WELLNESS, Nový Hrozenkov

📌 Adresa: Nový Hrozenkov 939, 760 01 Nový Hrozenkov
📌 Vzdálenost z Prahy: cca 350 km

Chata Hrozenka WELLNESS, Nový Hrozenkov

Více fotografií na Booking.com

Do poslední chalupy v našem žebříčku se můžete vypravit na úplný východ naší země, do Nového Hrozenkova, který leží mezi Javorníky a Beskydy. Chalupa je dřevostavba s moderním interiérem a vybavením. Nechybí zde skvěle vybavená kuchyně a bar, kamenná venkovní terasa s posezením, komfortní obývák, dokonce je venku například trampolína pro děti a bazén.

Chata nabízí i wellness vybavení v podobě vířivky či sauny. Nachází se na odlehlém místě, takže si zde dopřejete skvělé soukromí a klid. V létě se můžete vyrazit vykoupat do blízké vodní nádrže, v zimě je zde spousta příležitostí k provozování zimních sportů.

Chata Hrozenka WELLNESS, Nový Hrozenkov

Chata pojme až 14 hostů, k dispozici je 5 ložnic a 3 samostatné koupelny.

Náš tip: Pronájem nové wellness roubenky v Beskydech až pro 12 osob