Nejlepší a nejhezčí sauny v Praze

Saunování je díky nástupu zdravého stylu a wellness stále populárnější. Saunové centrum dnes najdeme v každém okresním městě. Jak je na tom ale hlavní město? Představujeme vám nejlepší sauny v Praze.

1. Saunový svět Saunia | 6 poboček v Praze

Původně mladý start-up se brzy dostal na špičku saunových center v České republice. Dnes vlastní Saunia ty nejhezčí sauny v Praze a tím to nekončí. Šestnáct poboček Saunia sídlí v obchodních centrech dalších osmi měst včetně Bratislavy.

Pobočky Saunia v Praze: Centrum Černý Most, Centrum Chodov, Galerie Harfa, Centrum Krakov, Galerie Butovice, VIVO! Hostivař

Pobočky Saunia mimo Prahu: Forum Liberec, Orlice park HK, Central Kladno, Thermal Resort KV, Aupark Bratislava, IGY České Budějovice, LETMO Brno, Campus Square Brno, FUTURUM Ostrava, Avion Ostrava

Jedinečná poloha v obchodních městech umožňuje snadný přístup do centra dění. Před nebo po saunování si zajděte na oběd do luxusní restaurace nebo se stavte na nákupy. Navíc máte jistotu, že zaparkujete a na hromadnou dopravu to máte jen pár kroků.

Saunový svět Praha Saunia nabízí služby vysoké kvality. V pobočkách se nachází šest druhů saun:

 • Finská sauna – vyplavuje toxiny z těla a prokrvuje orgány a kůži.
 • Herbal sauna – vhodná pro aplikaci saunové kosmetiky.
 • Parní lázeň – zlepšuje dýchání a usnadňuje odkašlávání.
 • Sauna s parním nárazem – změna vnímání pocitového tepla, intenzivní prohřátí.
 • Solná sauna – nižší teplota a vyšší vlhkost vzduchu zvláčňuje pokožku.
 • Tropická sauna – vysoká vlhkost je vhodná pro astmatiky.

Součástí Saunie je rozlehlá ochlazovací zóna. Nachází se zde ochlazovací bazénky, studna s ledovou tříští a ochlazovací vědra. Příjemný je také ochlazovací tunel a sprcha s mlžením. Po ochlazení nezapomeňte navštívit relaxační bar s nabídkou teplých a studených nápojů a drobného občerstvení.

První vstup do Saunie mají klienti zdarma. Poté se vyplatí pořízení věrnostní karty, která zlevňuje vstupné. V ceně je také zapůjčení osušky, prostěradla a 10 minut na šatnu navíc. Pozor na to, že ceníky Saunie se liší podle konkrétní pobočky.

Ceník Saunie v Praze

  Věrnostní karta Bez věrnostní karty
Časově neomezené vstupné 349 Kč 399 Kč
Příchod po 20:45 269 Kč 319 Kč

Web: Saunia.cz

2. Sauna Smíchov (privátní sauna)

Sauna Smíchov
Sauna Smíchov

V malebném prostředí Císařské louky na pražském Smíchově se nachází privátní sauna a vířivka. Jedinečné prostředí na břehu Vltavy nabízí skvělá panoramata přímo z vyhřáté místnosti. Místo se skvěle hodí na menší firemní akce, rozlučky se svobodou a teambuildingy.

Pokud nevíte, kam do sauny v Praze a jde vám především o soukromí, Sauna Smíchov je to pravé místo pro vás. Šest míst v sauně provoněné severským smrkem s klenutým stropem zajistí dokonalý relax a soukromí.

Díky klenutému stropu dochází v sauně k lepší cirkulaci vzduchu. Teplota mezi 80 až 90 °C se vám tak dostane ještě lépe pod kůži a v úrovni lavic je příjemných 75 °C. V sauně navíc probíhá pravidelná dezinfekce a odvětrávání, takže nedochází k nepříjemně zatuchlému vzduchu.

Ceník Sauna Smíchov

2 hodiny saunování 1990 Kč
Každá další hodina 995 Kč
1 hodina vířivky 1290 Kč
2 hodiny vířivky 1990 Kč
Každá další hodina 990 Kč

Web: Saunasmichov.cz

3. Hotel Sen, Senohraby u Prahy

Panoramatická finská sauna Hotel Sen Senohraby
Panoramatická finská sauna Hotel Sen Senohraby

Přibližně půl hodiny od Prahy se nachází další místo kandidující mezi nejlepší sauny v okolí Prahy. Tajemná zahrada ukrývá sedm druhů tajuplných saunových truhel, které příjemně rámují moderní prostředí Hotelu Sen.

Sauny skýtají příjemné prostředí s dřevěným obložením. V exteriérech se nachází venkovní jezírko. Designové sauny jsou vyvedené v různých stylech. Například medová sauna má prostředí ve tvaru velké plástve.

Sauna Teplota Vlhkost
Bylinková sauna 80–90 °C 20–30 %
Medová sauna 80–90 °C 10–20 %
Panoramatická finská sauna 85–95 °C 0–5 %
Sadová sauna 70–80 °C 40–50 %
Ceremoniální sauna 80–95 °C Podle potřeby
Tepidárium 35–45 °C  
Solná sauna 70–80 °C 5–10 %

V ceně sauny získají návštěvníci kompletní přístup do wellness. Pokud plánujete častější návštěvy, sjednejte si Infinite kartu, která zajistí nižší ceny. Zhruba o 50 Kč mají vstupné levnější také senioři a studenti.

Náš tip: Víte, že se můžete v hotelu SEN ubytovat třeba na víkend? Vyzkoušejte nabídku: „Senohraby u Prahy v luxusním Hotelu Sen **** se vstupem do wellness se 7 druhy saun, polopenzí a sektem

Ceník sauny v Hotelu Sen

Dny Časy Doba Cena
Po–Pá 10:00–15:00 120 min 335 Kč
Po–Pá 10:00–15:00 180 min 440 Kč
Po–Čt 15:00–22:00 120 min 370 Kč
Po–Čt 15:00–22:00 180 min 480 Kč
15:00–22:00 120 min 420 Kč
15:00–22:00 180 min 545 Kč
So–Ne, státní svátky 10:00–22:00 120 min 420 Kč
So–Ne, státní svátky 10:00–22:00 180 min 545 Kč

Web: Hotelsen.cz

4. Wellness Holešky

Wellness Holešky
Wellness Holešky, zdroj: wellnessholesky.cz

Wellness Holešky v Praze se řadí mezi nejlepší sauny v Praze. Kombinace relaxačních služeb, rodinné atmosféry a usměvavého personálu slibuje skvělý zážitek.

Rustikální finská sauna pojme 20 až 30 osob. Místo stojí na základech sto let staré stodoly, což poskytuje příjemnou venkovskou atmosféru, i když jste v centru Prahy. Vedle sauny se nachází ochlazovna (o teplotě 13° Celsia), která vás vrátí do moderního prostředí velkoměsta nebo zážitkové sprchy s bočními tryskami.

Sauna je vyhřívaná na teplotu 85 až 95 stupňů Celsia. Sauna má automatický polev kamen, který uvolňuje každých 20 minut příjemnou vůni dřevin. Po relaxaci v sauně můžete navštívit relaxační místnost & bar.

Ještě než vyrazíte, prozkoumejte kombinace tarifů, podle kterých můžete saunu navštívit. Wellness je součástí hotelu Absolutum Wellness Hotel, kde můžete v kombinaci se saunou složit hlavu. Například v rámci pobytu na Slevomat.cz máte 90 minut sauny pro dvě osoby již v ceně pobytu.

Otevírací doba: Po – Ne: 11:00 – 22:00

Ceník sauny Wellness Holešky

 • 90 minut = 340 Kč (19 Kč každých dalších 5 minut)
 • 30 min = 200 Kč (19 Kč každých dalších 5 minut)
 • Happy hours Po – Pá 11:00 – 15:00 = 290 Kč (16 Kč každých dalších 5 minut)

Web: https://www.wellnessholesky.cz

5. Saunový svět SAUNA SPOT Dvorce

SaunaSpot
SaunaSpot

Čtyři finské sauny a dva ochlazovací bazénky se nacházejí jen pár metrů od oblíbených Žlutých lázní. Díky tomu se jedná o jediný saunový svět umístěný v centru přírody, který se ale nachází uprostřed Prahy. Kapacita saunového světa je až 130 lidí.

Čtyři finské sauny Niké, Theia, Héra a Hébé patří mezi nejhezčí sauny v Praze. Každá z nich má jiné prostředí, které doplňují tři vnitřní a dvě venkovní relaxační zóny. Pokud toužíte po soukromí, je tu pro vás sauna Athéna s vířivkou a prostornou sprchou.

Za 90 minut v sauně zaplatíte 355 Kč. V ceně je ručník a prostěradlo. Využít můžete také tarif Polednice za 335 Kč. Ten platí ve všední dny mimo svátky od 11 do 17 hodin. Senioři a studenti získávají 10% slevu z běžné ceny.

Web: Saunaspot.cz

6. Infinit Step

Medová sauna Infinit Step Praha
Medová sauna Infinit Step Praha

Další ze saun patřící do franšízy Infinit oprávněně atakuje vrcholnou příčku. Nachází se na rozmezí industriálních Vysočan a Libně a poskytuje osm druhů jedinečných saun plných vůně a tepla.

Víte že… wellness centrum je umístěno v hotelu STEP v Praze. Jen 5 km od centra města. Zahrnuje též soukromé parkoviště. V ceně ubytování máte vstup do wellness centra se saunovým světěm. Nabídku ubytování a volných termínů si můžete zkontrolovat zde

Sauny v Infinit Step:

 • Finská sauna – antiseptické účinky v sauně provoněnou borovicí lesní
 • Solná sauna – propojení suché sauny a horského vzduchu doplněné himalájskými solnými cihlami
 • Medová sauna – příjemně sladká vůně po medu ve venkovní sauně připomínající včelí úl
 • Ceremoniální sauna – nejprostornější venkovní sauna s kamny uprostřed místnosti
 • Tichá finská krbová sauna – horký vzduch umocňuje pohled do rozpáleného krbu
 • Bylinková sauna – klasický přístup aroma sauny s pravidelně se měnící směsí bylinek

Jelikož patří Infinit Step do známé saunové franšízy, má klasicky komplikovaný ceník. Ještě před návštěvou proto věnujte pozornost konkrétnímu tarifu. Obecně platí, že při odpoledním pobytu zaplatíte 390 Kč ve všední den a 405 Kč o víkendech a ve svátcích.

Web: step.infinit.cz

7. Wellness centrum Aquapalace Praha

Aquapalace Hotel Prague saunovy svet
Aquapalace Hotel Prague saunovy svet

O Aquapalace Praha jsme zde psali již několikrát. Kromě toho, že se jedná o baby-friendly hotel, je to také jeden z nejlepších hotelů s venkovním bazénem. Mimo to ale skrývá nejlepší sauny v Praze. Pokud nevíte, kam do sauny v Praze a nevadí vám více lidí, Aquapalace je to pravé.

Aquapalace Praha se nachází pár kilometrů od Prahy, konkrétně v Čestlicích. Vše stojí na finských saunách. Sedm horkých a provoněných saun korunují dvě historické baně, tedy sauny ukryté v zemi:

 • Zemní baňa – vzdává hold tradičním saunám z 12. století. Díky zemině kolem sauny dosahuje tepelné stálosti mezi 90 až 95 °C s vlhkostí 10 až 15 %. Pobyt v sauně je spojený s tradičními saunovými rituály.
 • Srubová baňa – dřevo laponské borovice seko, ze které je sauna vyrobená, roste několik stovek let a poté začne sesychat. Díky tomu má sauna jedinečnou atmosféru. Tu v Aquapalace Praha doplňuje ozvučení a světelné efekty doplněné o tajuplné příběhy.

Drobnou vadou na kráse je vstupné do wellness centra Aquapalace Praha. Jsou to také nejdražší sauny v pražském okolí. Zvažte proto, zda chcete jít pouze do sauny nebo si zaplatíte za pobyt v celém Aquapalace Praha.

Víte že… se v aquaparku Aquapalace v Praze můžete také ubytovat s neomezeným vstupem do aquaparku? Vstup do saunového světa si sice budete muset připlatit zvlášť, ale víkendovému saunování nic nebrání. Volné termíny a ceny ubytování najdete zde

Ceník saun v Aquapalace Praha

Všední dny
  3 hodiny Celý den
Dítě 100–150 cm 799 Kč 899 Kč
Student / senior 949 Kč 1049 Kč
Dospělý 1049 Kč 1149 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti) 2599 Kč 2799 Kč
Víkendy, svátky, prázdniny
Dítě 100–150 cm 899 Kč 999 Kč
Student / senior 1049 Kč 1149 Kč
Dospělý 1149 Kč 1249 Kč
Rodina (2 dospělí + 2 děti) 2799 Kč 2999 Kč

Web: Aquapalace.cz

8. Sauna Central, Praha 1

Zenové centrum přímo v centru Prahy poskytuje zasloužený klid k načerpání energie ve víru velkoměsta. Saunové centrum zkrášlují živé mechy a díky tomu se při vstupu z rušné ulice Ve Smečkách dostanete do buddhistického ráje.

Celkem pět saun zcela jistě patří mezi nejhezčí sauny v Praze. Finská sauna má kapacitu 20 lidí. Vedle toho zde najdete soukromější infrasaunu pro 5 lidí. Herba sauna poskytuje aromaterapii v horkém vzduchu a nakonec vyzkoušejte páru – stoprocentní vlhkost pomáhá při léčbě astmatu a revmatismu.

Zde si můžete také zarezervovat privátní wellness v Sauna Central na 60, 90 a 120 minut.

Ceník Sauna Central

Doba Základní vstup Zákaznická karta
90 + 15 minut 335 Kč 305 Kč
Neomezeně 425 Kč 395 Kč

Web: Saunacentral.cz

9. Sauny Vltava, Praha 4

Sauny Vltava
Sauny Vltava

Stále nevíte, kam do sauny v Praze? Vyzkoušejte saunu nedaleko zastávky Dvorce kousek od Podolí. Oázu klidu a pohody vybudovali nadšenci, kteří sami toužili po zastavení a vydechnutí ve světě plném stresu.

Tři finské sauny nabízejí tři různé druhy saunování. Ve spodní části relaxačního centra se nachází bylinková aroma sauna s panoramatickým výhledem. Severská sauna sází na tradici finského saunování a je provoněná dřevitými esencemi. A nakonec ceremoniální venkovní sauna s kapacitou až 100 osob, což z ní dělá největší saunu v centru Prahy.

Vedle klasického saunování v sauny Vltava pořádají i pravidelné zážitkové akce. Milovníci otužování ocení Wim Hof kurzy. Saunové ceremoniály zde příležitostně vede i mistr světa v saunových ceremoniálech Maciek Piczura.

Ceník Sauny Vltava

Celodenní vstup (župan v ceně) 425 Kč
Studenti, senioři 385 Kč
Vstup na 120 minut 335 Kč
Vstupné ve všední den 12–17 hodin 299 Kč
Děti ve všední den 12–17 hodin 149 Kč

Web: Saunyvltava.cz

Saunová přináší relax a pohodu

Vyberte si jednu z nejhezčích saun v Praze a okolí a užijte si pobyt v teple a horkém vzduchu. Ty nejlepší sauny v Praze vás překvapí jedinečnou atmosférou i uprostřed uspěchaného velkoměsta. Kromě účinků na fyzické zdraví saunování prospívá i také vaší psychice. Ze sauny odejdete jako nový člověk.