Termální lázně a termální bazén v hotelu Termal Mušov

Přemýšlíte, zda vyrazit za nádhernou přírodou, koupáním, výletováním, sportem nebo jen relaxací v nějakém krásném wellness centru či termálech? A co takhle všechno dohromady? V hotelu Termal Mušov je to vše možné. Díky perfektní lokalitě i vybavení nabídne kombinaci všeho, co lze čekat od dokonalé dovolené. V tomto hotelu se nacházejí termální lázně Mušov, které jsou velmi vyhlášené a nabízejí možnost občerstvit tělo i mysl v léčivých vodách, které patří mezi české unikáty.

Hotel Termal Mušov
Hotel Termal Mušov

Kde leží hotel Termal Mušov?

Hotel Termal Mušov se nachází severovýchodně od známého kempu Merkur, v těsném sousedství parádního Aqualandu Moravia. Termal Mušov se může pochlubit velmi atraktivní polohou na pobřeží rozlehlých nádrží Nové Mlýny. Jde o jednu z nejoblíbenějších a turisticky nejvyhledávanějších lokalit na celé jižní Moravě. Umístění hotelu je skvělé tím, že v blízkosti se nachází doslova nespočet zajímavých míst a atrakcí. Co vše budete mít na dosah ruky si přečtěte na konci článku.

Ubytování v hotelu Termal Mušov

Hotel Termal Mušov může být ideálním zázemím pro dovolenou u Nových Mlýnů a výlety na Pálavu. Hotel nabízí nádherné výhledy na celou oblast. Je to moderní ubytovací zařízení, které vás zajisté osloví velmi pěknými a stylovými exteriéry – především upravenými zahradami – i interiéry. Pokud jde o samotné ubytování, hotel nabízí tři varianty.

Standard

Kategorie Standard nabízí ubytování v hotelových pokojích. Ty jsou 2 až 4 lůžkové, každý pokoj má koupelnu s WC a sprchovým koutem, TV, chladničku, trezor na cennosti a většina pokojů má i balkon s vyhlídkou na Nové Mlýny a Pálavu. Samozřejmostí je Wi-Fi či parkování pro hosty zdarma. Pokoje jsou zařízené poměrně jednoduše, ale taky čistě a vkusně. Určitě se vám zde bude líbit a potěší vás i přístupnější cena.

Komfort

Pokud máte vyšší nároky, zaujmout vás mohou pokoje kategorie Komfort, které jsou velmi elegantně a stylově zařízené a vždy nabízejí i balkon s krásným výhledem. Jde o velmi pěkné ubytování a nic vám zde nebude chybět. Opět jde o 2 až 4 lůžkové pokoje.

Freedomky

Obzvláště pak doporučujeme tuto možnost. Jde o ubytování v apartmánech v samostatných vilkách. Domky mají dřevěné obložení, rozměrná okna a parádní terásky. Jsou rozmístěny v designových zahradách. V apartmánech najdete i kuchyňský kout s vařičem, lednicí či vinotékou a mikrovlnkou. Ubytovat se zde mohou až 4 osoby. Na 14 m2 velké terase z modřínového dřeva si můžete užít půvabné večery.

Hotel Termal Mušov - ubytování ve vilkách
Hotel Termal Mušov – ubytování ve vilkách

Kde se najíst?

Součástí hotelu Termal Mušov je i skvělá restaurace U Jezera. Již samotný název napovídá, že se můžete těšit na krásné výhledy na rozlehlé vodní plochy. V restauraci se můžete těšit na speciality z čerstvých, domácích a lokálních surovin. Jídelní lístek zahrnuje evropské, ale i české a lokální pokrmy. Dát si tak můžete roastbeef s celerovou omáčkou, ale i kapří hranolky nebo konfitované kachní stehno s červeným zelím, kančí guláš či místního pohořelického kapra. Děti si pošmáknou na dukátových buchtičkách nebo šuláncích.

Restaurace u Jezera nabízí skvělou úroveň kuchyně, o čemž svědčí i výborné ohlasy. Pokud si však v menu nevyberete, nezoufejte. V okolí (např. ve zmíněném kempu Merkur) je restaurací jako máku.

Termální lázně a léčivé koupele

A teď k tomu nejdůležitějšímu a nejlepšímu. Hotel Termal Mušov je zajímavý a oblíbený především proto, že skrývá soukromé termální lázně. Nejde sice o žádný rozlehlý komplex, spíše komorní wellness & spa centrum, ale rozhodně si můžete být jistí tím, že si zde užijete krásné chvíle odpočinku, relaxace a regenerace.

Hotel Termal Mušov - bazén
Hotel Termal Mušov – bazén

Termální voda

Lázně v hotelu Termal Mušov využívají vodu z vlastního termálního vrtu hlubokého přes 1500 m. Jde o vodu, která je schválená jako léčivý pramen s vysokým obsahem sirovodíku a výstupní teplotou 46°C. Voda dále obsahuje sodík, draslík, hořčík a vápník a je bohatá i na chlorid, jodid, bromid či hydrogen uhličitan.

Koupele v této vodě jsou vhodné při onemocněních pohybového aparátu, ale taky při zánětech a onemocněních močových cest, kožních chorobách a gynekologických potížích.

Termální bazén

Voda z mušovského pramene patří k nejsilnějším sirným pramenům v naší zemi. V hotelu Termal Mušov se můžete oddávat odpočinku a zaplavat si v bazénu s touto termální vodou. Bazén má teplotu až 36°C, takže si dokonale prohřejete celé tělo. Tento bazén je otevřený od 10 do 22 hodin a je přístupný nejen ubytovaným hostům, ale i veřejnosti.

Pokud jste hosté hotelu, vstup do bazénu stojí 110 Kč na hodinu (180 Kč / 2 hodiny). V případě neubytovaných návštěvníků je to 180 Kč (270 Kč / 2 hodiny).

Balneo koupele

Hotel Termal Mušov nabízí i speciální wellness & spa služby v podobě balneo koupelí. Koupele v sirné vodě jsou ideální pro léčbu lupénky i jiných kožních onemocnění. Do hotelu Termal Mušov však přijíždějí i osoby s onemocněními tepen, kloubů, ale i s roztroušenou sklerózou a dalšími chorobami.

Koupele trvají 20-25 minut a teplota vody může lehce přesáhnout i 37°C. Po koupeli můžete relaxaci dokončit v odpočinkové zóně na komfortních lehátcích a ve velmi příjemném prostředí. Celá procedura stojí 190 Kč pro ubytované hosty. Pro veřejnost je cena vyšší, konkrétně 220 Kč.

Sauny

Součástí hotelu Termal Mušov je i saunový svět. Navštívit můžete aroma saunu, tradiční finskou saunu, ale i solnou saunu. Zde můžete utužit imunitu, povzbudit krevní oběh a v neposlední řadě si báječně odpočinout.

Shrnutí

Hotel Termal Mušov představuje v rámci oblasti Pálavy a nádrže Nové Mlýny velmi dobrou volbu pro ubytování. Zejména pokud plánujete relaxační či romantickou dovolenou. Umístění je však vynikající, i pokud vyrážíte za zábavou, sportem, koupáním či výlety – a to třeba i s dětmi. Prostředí menšího hotelu je velmi útulné, s nádhernými výhledy a upraveným okolím. Dopřát si navíc můžete skvělý wellness v termálním bazénu a saunách. Jistou nevýhodou je, že vstup je i pro hosty hotelu placený, byť za zvýhodněnou cenu.

Hotel Termal Mušov
Hotel Termal Mušov

Co vše budete mít na dosah ruky z hotelu Termal Mušov?

Aqualand Moravia

Ani ne 200 m od hotelu Termal Mušov leží aquapark Aqualand Moravia. Společně s Aquapalace v Praze jde o největší aquapark v České republice a jeden z největších ve střední Evropě. Těšit se můžete na 16 bazénů, skoro 30 tobogánů a 30 saun. V aquaparku si můžete užít nespoutanou vodní zábavu, ale taky se oddat klidu v dokonalém wellness centru.

Jde o velmi moderní aquapark, který byl otevřen teprve v roce 2013 a od té doby se dále rozšiřuje a vylepšuje. Zahrnuje vnější i vnitřní prostory. Jen samotné vodní plochy mají přitom rozlohu přes 3000 m2. Aquapark je skvělý cílem pro rodiny s dětmi, ale užít si zde můžete i zábavu s přáteli či romantiku s partnerem. Vstupenky si můžete koupit online. Standardní cena je 1049 Kč na osobu.

Kemp Merkur

Hotel Termal Mušov leží hned vedle kempu Merkur. Jde o rozlehlý areál, který zdaleka není jen obyčejným kempem, ale spíše „multifunkčním“ areálem, do kterého můžete vyrazit za zábavou, gastronomií, koupáním, sportem i jinými aktivitami. Jsou zde dvě vodní laguny s pozvolným vstupem a plážemi.

V kempu si můžete zahrát plážový volejbal, tenis, minigolf nebo i paintball, vyzkoušet si lukostřelbu či další sporty. Půjčit si můžete šlapadlo, paddleboard či loďku nebo vybavení na jiné vodní sporty. Je zde obrovské množství restaurací, bufetů a bister. Během letní sezóny se zde pořádají diskotéky, koncerty, letní kina či animační programy pro děti. Je zde lunapark, vyzkoušet můžete zorbing nebo nechat děti řádit na dětském hřišti.

Zkrátka na ploše více než 40 hektarů najdete svět sám o sobě. V kempu můžete snadno příjemně strávit celý den, aniž byste prozkoumali všechny jeho možnosti. Kemp je ovšem uzavřený a vstupné pro dospělého na den činí 100 Kč (pro dítě 50 Kč).

Nádrže Nové Mlýny

Nové Mlýny tvoří tři oddělené vodní nádrže, které vznikaly během 70. a 80. let minulého století. Celková rozloha je přes 2000 hektarů. Kolem těchto nádrží je mnoho pláží, které slibují skvělé koupání. Nádrže však můžete prozkoumat například i z paluby loďky. Těšit se můžete na nádherné výhledy na Pavlovské vrchy i okolní přírodu s pozůstatky původních lužních lesů. Díky rozlehlosti a malebnému „jižanskému“ prostředí se zde budete cítit skoro jako u moře.

Historie ožívá!

Oblast Pálavy patří k nejdéle osídleným a historicky nejvýznamnějším v celé ČR. U zdejší vsi Dolní Věstonice se našla slavná Věstonická venuše. Až do těchto míst taky sahal vliv římské říše. Milovníci historie a archeologie mohou navštívit „Bránu do Římské říše“ v návštěvnickém centru a muzeu Mušov. Jde o moderní muzeum, které využívá i multimediální prezentace.

Jižně od nádrží u obce Pavlov (asi 10 km od hotelu Termal Mušov) se nachází moderní Archeopark Pavlov. Tento areál je skutečně pozoruhodný už svou architekturou, nemluvě o expozicích, které se uvnitř skrývají.

Hrady, zámky, historická města a nádherná příroda

Pavlovské vrchy a Pálava jsou místa naprosto stvořená pro milovníky nádherné přírody, ale i historie. Pavlovské vrchy i jejich okolí jsou pokryté hlubokými a prastarými dubovými a jasanovými hvozdy. Tu a tam se ukáží holé skály a útesy anebo pozůstatky dávných hradů, jako jsou Děvičky anebo Sirotčí hrádek. V nížině jsou lesy rozděleny lány vinohradů či polí a jsou zde i unikátní rašeliniště i jiné biotopy. Pálava je jedinečná svou biodiverzitou a obrovským bohatstvím flory i fauny.

Centrem Pálavy je pak překrásné historické město Mikulov. Najdete zde nádherný zámek, věž známou jako Kozí hrádek, náměstí se sousoším Nejsvětější trojice či Dietrichsteinskou hrobkou, a především úžasné, klikaté historické uličky. Za samostatnou zmínku jistě stojí místní přírodní dominanta – Svatý kopeček. Z jeho vrcholku se vám naskytnou neuvěřitelné výhledy do širého kraje.