Wellness Mikulov – 5 tipů na nejlepší wellness hotely a pobyty

Mikulov patří bezesporu mezi nejmalebnější obce naší země. Představuje vstupní bránu do nádherné pálavské krajiny, je jedním z nejdůležitějších vinařských center u nás a na malém prostoru se zde koncentruje velké množství úchvatných památek. Pokud jste zatoužili po dovolené plné vína, slunce, historie a okouzlující přírody, nemusíte vyrážet do Itálie nebo Řecka. Stačí navštívit o dost bližší Mikulov.

Pokud zároveň potřebujete pořádně zrelaxovat a zregenerovat své tělo i svou mysl, není nad to, zavítat zde do některého z wellness hotelů. Ale do kterého? Přestože je Mikulov poměrně malé město, patří k turistickým atrakcím – možností ubytování je zde tedy habaděj. V dnešním článku jsme pro vás tudíž připravili pět tipů na nejlepší hotely s wellness v Mikulově.

Tipy na nejlepší wellness hotely v Mikulově

1. Wellness & Wine Hotel Volařík

📌 22. dubna 1000/28, 692 01 Mikulov
🔔 Nejluxusnější wellness hotel v Mikulově

Wellness & Wine Hotel Volařík

Více fotografií na Booking.com

Hotel Volařík patří mezi nejzajímavější hotely v Mikulově. Najdete ho v srdci města, jen kousíček (něco přes 100 m) od úchvatného mikulovského zámku. Jde tedy o prvotřídní lokalitu, která však navzdory poloze nabízí absolutní soukromí a klid. Hotel má vlastní skrytý areál s nádhernou zahradou, které dominuje biotop s jezírkem. Dokonalá oáza pohody a relaxace. Hotel však zaujme i odvážnou, moderní architekturou a designem. To se týká jak exteriéru, tak interiéru.

Hotel Volařík patří k luxusnějším ubytovacím zařízením. Čtyřhvězdičková kategorie je znát na každém kroku. Vše je dokonale upravené, mimořádně stylové a exkluzivní. Přímo v hotelu je gurmánská zážitková restaurace Crop. V sousedství pak tradiční a velmi kvalitní česká restaurace Starý Špitál i další možnosti, kde se najíst a občerstvit.

Hotel se dále pyšní vynikajícím wellness centrem. Sky wellness nabízí unikátní výhled na Svatý kopeček, užít si můžete relaxační bazén či saunový svět s dřevěnou kelo saunou. Najdete zde i soukromé vinné lázně, užít si můžete masáže a další procedury.

Ubytovat se můžete v několika typech pokojů, z nichž každý nabízí jiné vybavení a rozlohu. Všechny jsou však komfortní a výborně zařízené. Toto výjimečné místo zajisté okouzlí i velmi náročné hosty.

2. Hotel Galant, Mikulov

📌 Mlýnská 739, 692 01 Mikulov
🔔 Hotel se střešním wellness s výhledem na dominanty Mikulova

Hotel Galant, Mikulov

Více fotografií na Booking.com

Hotel Galant je další čtyřhvězdičkový hotel v centru Mikulova. Od zámku ho dělí asi dvě ulice a nabízí parádní výhledy přímo na Svatý kopeček, který se vypíná do výše takříkajíc přímo za okny. Prostředí hotelu je velmi stylové a útulné. Příjemně zapadá do charakteru okolí.

Vynikající výhodou hotelu je vlastní vinný sklípek. Postavený je z přírodního kamene a vypadá opravdu skvostně. Lepší je už jen to, co se skrývá v něm. Vinným sklípkem to však nekončí. Hotel provozuje rovněž domácí minipivovar či skvělou restauraci s letní terasou, která vám nabídne ty nejlepší výhledy.

A pak je tu samozřejmě wellness. Dominantou je famózní střešní bazén. Kryje ho otevírací střecha, takže je v provozu celoročně a za každého počasí. Na střešní terase jsou taky dvě vířivé vany a relaxační zóna s lehátky. Uvidíte odtud jak Svatý kopeček, tak i zámek či Kozí hrádek nebo vrch Turold. Pochopitelně nechybí saunový svět. Dvě finské, dvě parní a jedna infra sauna na vás už čekají.

3. Hotel Ryzlink

📌 Zlámalova 1809/2, 692 01 Mikulov
🔔 Skrytý klenot v Mikulově

Hotel Ryzlink

Více fotografií na Booking.com

Hotel Ryzlink leží na kraji Mikulova, přímo na lesnatém úpatí Svatého Kopečku avšak stále v docházkové vzdálenosti od centra. Tato lokalita je vynikající pro poklidnou, odpočinkovou dovolenou v přírodě. Krásný je i samotný hotel s velmi stylovou architekturou. Provoz hotelu je přitom spojen s rodinným vinařstvím Fučík, takže pokud jedete za vínem, lepší destinaci najdete jen těžko. Celý pobyt bude vínem zcela prosycen (tedy budete-li chtít).

Pro ubytování si můžete vybrat z několika pokojů a apartmá, které se svým stylem i zařízením značně liší. Například pokoje Diamond a Diamond Royal vás okouzlí designem s masivním, surově opracovaným dřevěným nábytkem i obložením a střešními trámy. Apartmán Royal nabízí k tomu všemu navíc ještě prostornou terasu a celkovou rozlohu 100 m2. Menší pokoj Classic je zas cenově dostupnější, ale stále velmi pěkný.

V hotelu se skrývá taky „wine“ wellness centrum. Finská sauna, vinná biosauna, vířivka pod hvězdným nebem, vinné lázně… to jsou jen některé z kratochvílí, které hotel nabízí. Zapomenout nemůžeme ani na výjimečnou restauraci s tradiční kuchyní v moderním pojetí.

4. Pension Mikulov

📌 Na Jámě 116/28, 691 02 Mikulov

Pension Mikulov

Více fotografií na Booking.com

V rámci našeho výběru patří pension Mikulov ke spíše skromnějším ubytovacím zařízením. Oslovit může zájemce o poněkud dostupnější, ale přesto velmi pěkné, čisté a kvalitní ubytování s dobrými službami a vybavením.

Hostům slouží čtyři apartmány pro dvě až čtyři osoby s možností přistýlek. Součástí každého apartmánu je vlastní koupelna i kuchyně. Hotel dále nabízí vnitřní i venkovní terásku s posezením a nechybí zde ani velmi stylový kamenný vinný sklep. Může být skvělým místem i pro oslavy, party, firemní akce a podobná povyražení.

A jak je na tom wellness zázemí? Hotel má vlastní krytý, vyhřívaný bazén a je zde taky finská sauna. Vybavení tedy není zvlášť oslnivé, ale pro příjemný odpočinek zajisté dostačující.

5. Extra tip: Hotel Aqualand Inn

📌 Pasohlávky 110 E, 691 22 Pasohlávky
🔔 Kousek od Mikulova, ubytování přímo v aquaparku

Hotel Aqualand Inn

Více fotografií na Booking.com

Hotel Aqualand Inn se již nenachází přímo v Mikulově, nýbrž v Pasohlávkách u Vodních Mlýnů. Leží v sousedství známého kempingového centra Merkur a patří k níže zmíněnému aquaparku Aqualand Moravia. Jde o jeden z největších a nejmodernějších zábavních vodních parků v republice.

Aqualand Inn představuje skvělou destinaci nejen pro návštěvníky samotného parku, ale pro každého, kdo touží po relaxaci nebo i aktivní dovolené na Pálavě a u vody. Ubytování je zajištěno v několika menších budovách s různými typy apartmánů a pokojů. Většina pokojů má i vlastní balkon či terasu s krásným výhledem na vodu a kopce. Součástí hotelu je rovněž restaurace, krytý a venkovní bazén. Nechybí saunový svět, vířivky a další wellness vybavení.

Aqualand Inn představuje vynikající místo pro rodinnou, odpočinkovou, romantickou nebo vinařskou dovolenou.

Co vidět v Mikulově a okolí?

Mikulov je „hlavním městem“ Mikulovské vinařské podoblasti, která zasahuje až do okresů Brna a Břeclavi a zahrnuje na 30 vinařských obcí a skoro 2500 pěstitelů. Mikulov je taky místem konání jedné z největších a nejvýznamnějších slavností vinobraní u nás. Pokud máte rádi víno, vinice, vinné sklípky a vše ostatní kolem tohoto nápoje včetně svébytné kultury, Mikulov je ideální destinací.

Město a památky

wellness Mikulov

Samotné město má cca 7 500 obyvatel. Jeho historie sahá až do 12. století – už tehdy zde byla trhová osada. Později zde vyrostl hrad, který se během věků přeměnil v zámek. Ve své současné podobě se tyčí nad městem jako jasná dominanta. Kromě toho je v Mikulově například Dietrichsteinská hrobka, gotická věž, Kozí hrádek, úchvatný sloup Nejsvětější Trojice, židovský hřbitov a čtvrť – a především spleť fascinujících uliček, spousta krásných zákoutí, hospůdek, restaurací, vinoték a dalších zajímavých míst.

Svatý kopeček

Zvláštní pozornost si pak jistě zaslouží slavný Svatý kopeček. Ten se tyčí, a i když má jen cca 363 metrů, působí majestátně – s kaplí sv. Šebestiána na vrcholu. Hřeben však zdobí ještě několik dalších, menších, kaplí. Jde o významné poutní a turistické místo. Kromě kulturního (potažmo náboženského) zážitku nabízí i uchvacující výhledy. Nejen na Mikulov, ale i na celou Pálavu.

Okolí Mikulova

Pálava a Pavlovské vrchy pak představují ráj pro milovníky přírody a autentických vinařských vísek. Vrcholy Děvína či Stolové hory vystupují monumentálně do výše, přestože nejde o vysoké pohoří. V okolí rovině však působí dech beroucím dojmem. Vrcholky pokrývá několik atraktivních hradních zřícenin, svahy porůstají unikátní lesy, stepi a louky.

Z výšky kopců můžete přehlédnout vodní nádrž Nové Mlýny s několika rozlehlými kempy a koupališti i aquaparkem Aqualand Moravia. Okolí Nových Mlýnů slibuje nekonečné možnosti pro odpočinek i zábavu. Kousek na jih se pak rozléhá neprostupný a divoký hvozd – Milovický les. Chráněný, panenský jasanový a dubový porost. Jako na dlani budete mít i několik známých vinařských obcí. Pernou, Pavlov, Milovice či Dolní Věstonice proslavené bohatou historií sahající až do pravěku.

Jak vidíte, Mikulova jeho okolí nabízejí opravdu mimořádnou koncentraci památek, atrakcí, krás a možností, jak si užít parádní dovolenou.