Wellness na zámku – TOP 10 tipů na zámecké hotely s wellness

Česká republika má spoustu nádherných míst k relaxaci a odpočinku. Nad všemi ale ční desítka nejlepších. Pojďme si užít wellness na zámku. Spojení knížecí atmosféry, historie a odpočinku vám okamžitě učaruje.

Díky bohaté historii najdeme na mapě České republiky stovky hradů a zámku. Ty ročně navštíví přes 5 milionů turistů. Jen málo z nich přitom umožňuje ubytování na zámku spojené s wellness a relaxací. Dnes si představíme ty nejlepší wellness zámecké hotely.

1. Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L’Occitane

📌 582 55 Herálec
🔔 Hodnocení na Booking.com: 9,5/10 (naprosto vyjímečné) od více jak 216 návštěvníků

Chateau Herálec Boutique Hotel & Spa by L'Occitane

Více fotografií na Booking.com

V srdci Vysočiny se nachází pětihvězdičkový zámek Chateau Herálec. Boutique hotel vás oslní luxusním ubytováním a službami. K procházkám vybízí velkolepý zámecký park z 18. století. I proto ho mnozí označují za jeden z nejromantičtějších zámků v Čechách.

Hotel vás ubytuje v jednom z devatenácti prostorných pokojů. Díky menšímu množství jednotek vám učaruje božský klid. Apartmány a pokoje jsou v zámeckém stylu a poskytují absolutní soukromí. Součástí výbavy jsou díla Mánesa, Honsy a další malířských mistrů.

Za wellness v Herálci ručí francouzská kosmetika L’Ocittane. Ta dává jistotu nejlepších služeb a wellness na zámku. O vaše pohodlí se postarají školení fyzioterapeuti a maséři. Masážní prostory navodí intimní romantickou atmosféru. Nechybí ani saunový svět, posilovna a vířivky.

Po wellness vás čeká návštěva zámecké restaurace. Ta leží v nejstarších prostorách zámku plném historických artefaktů. Menu vychází z tradic české kuchyně a čerpá ze surovin od lokálních dodavatelů. Součástí restaurace jsou také jídelny uzpůsobené ve stylu zámeckých pánů.

Náš tip: Vysočina v unikátním zámečku Chateau Herálec ***** Boutique Hotel & Spa s luxusním wellness a snídaní

2. Zámek Wichterle – hotel a pivní lázně

📌 Osvobození 24, 763 21 Slavičín
🔔 Hodnocení na Booking.com: 9/10 (fantastické) od více jak 98 návštěvníků

Zámek Wichterle – hotel a pivní lázně

Více fotografií na Booking.com

Resort v jihomoravském Slavičíně nadchne kombinací zámeckého a moderního stylu. Klidný hotel poskytuje místo na nerušenou dovolenou, velkolepou svatbu či královskou firemní konferenci. V resortu se nachází i kaštanová alej, o pár kroků dále objevíte rybník a koupaliště.

Knížecí pokoje jako by vypadly z tradičních českých pohádek. V zámeckých pokojích dominuje prostorná terasa. V zimě naopak oceníte krb na pokoji. Vrcholem ubytování je královský apartmán pro dva – barokní apartmán s původními kamny z 18. století.

Wellness na zámku Wichterle dominují pivní lázně. Pivní koupele v modřínových vanách uvolní duševní i tělesné napětí a omladí vaši pokožku. V nabídce zámku nechybí i wellness procedury, masáže, zábaly a vířivé koupele.

Restaurace zámku Wichterle čerpá to nejlepší z jižní Moravy. Salonek v barokním stylu má poměrně málo míst, díky tomu si ale užijete klidnou večeři ve dvou. Na menu se podávají pokrmy z regionálních surovin a tradiční recepty zámecké rodiny. A na konci vás čeká lákavá sladká tečka!

Náš tip: Pobyt u Luhačovic: Zámek Wichterle – Hotel a pivní lázně **** s polopenzí, pivní/relaxační procedurou + sekt

3. Zámek Lužec Spa & Wellness Resort

📌 Lužec 1, 362 25 Nejdek
🔔 Hodnocení na Booking.com: 8,6/10 (skvělé) od více jak 1 874 návštěvníků

Zámek Lužec Spa & Wellness Resort

Více fotografií na Booking.com

Nedaleko Karlových Varů v srdci Krušných hor se skrývá lovecký zámek Lužec. Ten postavil Karel IV. jako útočiště před nevlídným počasím během honů. V nadmořské výšce 720 metrů nad mořem oceníte zejména čerstvý vzduch, který je součástí místní klimatoterapie.

Komfortní pokoje v historickém stylu připomínají historii zámku. Čtyři druhy pokojů Standard, Deluxe, Suite a Apartman vás uvítají luxusní zámeckou výbavou. Za zmínku stojí zejména Apartmá Františka Josefa I. s postelí s nebesy a krbem.

Pokud nevíte, kam na wellness na zámku na Karlovarsku, vyzkoušejte zámek Lužec. Najdete zde bazén s protiproudem, finskou a římskou saunu a jacuzzi pro dvě osoby. Největší relaxační účinky má ale příroda Krušných hor, která vybízí k dlouhým procházkám.

Součástí zámku Lužec je Středověká krčma Jana Žižky. Restaurace se zahrádkou podává menu složené z české kuchyně, nechybí ovšem ani světové speciality. Restaurace na vaši žádost připraví narozeninový stůl, či pohoštění pro jinou příležitost.

Náš tip: Wellness pobyt na Zámku Lužec Spa & Wellness Resort**** uprostřed Krušných Hor s polopenzí, neomezeným wellness a procedurami

4. Chateau Hotel Zbiroh

📌 338 08 Zbiroh
🔔 Hodnocení na Booking.com: 8,8/10 (skvělé) od více jak 252 návštěvníků

Chateau Hotel Zbiroh

Více fotografií na Booking.com

Malé město na půli cesty mezi Plzní a Prahou se nachází uprostřed křivoklátských lesů. Rodiště Josefa Václava Sládka kromě bohaté historie skrývá i klenot a wellness na zámku Chateau Hotel Zbiroh.

Pokoje překypují přepychem. Výzdoba komnat připomíná  místní osobnosti. Příjemnou změnou jsou pokoje s vanou. Tu najdete na Deluxe i podkrovních Deluxe pokojích. Z pohádkového ubytování vyhlédnete přímo do zámeckého parku nebo na hradní nádvoří.

Luxusní wellness na zámku se nachází v trůním sále z 12. století. Zde podle historiků sedával sám Přemysl Otakar II. Dnes se zde nachází krytý bazén, vířivka, finská sauna a multifunkční vana. Po relaxaci ve wellness centru vás uvítá středověká krčma U Rudolfovy kratochvíle.

Náš tip: Křivoklátsko: Romantika na zámku Chateau Hotel Zbiroh ***** s unikátním wellness a snídaní ve středověké krčmě

5. Zámek Kamenný Dvůr

📌 Kamenný Dvůr 1, 357 51 Kynšperk nad Ohří
🔔 Hodnocení na Booking.com: 8,0/10 (velmi dobré) od více jak 118 návštěvníků

Zámek Kamenný Dvůr

Více fotografií na Booking.com

Uprostřed západočeského lázeňského trojúhelníku se nachází wellness na zámku Kamenný Dvůr. Mezi Karlovými Vary, Mariánskými lázněmi a Františkovými lázněmi načerpáte energii do dalších dní a pokocháte se panenskou přírodou Slavkovského lesa.

Luxusní ubytování v 37 pokojích Suite a Deluxe vám učaruje elegantním historickým čalouněním. Stejně jako v předchozím ubytování, i zde se na pokojích nachází historická vana na nožičkách. Pokud se ubytujete v pokojích Deluxe, čeká na vás prostorná manželská postel.

Wellness na zámku Kamenný Dvůr se skládá z finské, parní a eukalyptové sauny. Odpočinete si také v relaxačním bazénku s mořskou vodou. SPA centrum spoléhá především na klid a relaxaci spojené s procedurami od vyškoleného personálu.

Kreativní, čerstvé a kvalitní. To je hlavní motto zámecké restaurace Kamenný Dvůr. A že o místní pokrmy lidé stojí, svědčí i nutnost rezervace. Jedině tak si užijete posezení v restauraci s terasou a gastronomické zážitky připravené ze surovin od místních dodavatelů.

Náš tip: CHKO Slavkovský les: Pobyt na Zámku Kamenný Dvůr s gurmánskou polopenzí, neomezeným wellness + piknikový koš

6. Chateau St. Havel wellness hotel, Praha

📌 Před Nádražím 1/6, 140 00 Praha 4
🔔 Hodnocení na Booking.com: 8,4/10 (velmi dobré) od více jak 1 100 návštěvníků

Chateau St. Havel wellness hotel, Praha

Více fotografií na Booking.com

Historie resortu St. Havel se píše už od 13. století. Svoji současnou podobu zámek získal až ve století dvacátém. Jeho historie je ale tak poutavá, že se stojí za ní vypravit přímo na místo činu. To se nachází v našem hlavním městě na břehu Kunratického potoka.

Moderní pokoje otevřeně přiznávají historické prvky. Hotel poskytuje ubytování v Superior, Deluxe a rodinných pokojích. Skutečně luxusní ubytování poskytuje apartmá Tower Suite. Ubytování v zámecké věži vám učaruje výhledem na Prahu, o romantiku se postará prostorná postel s nebesy.

Ve svatém Havlu si užijete hlavně privátní wellness. V nízkokapacitním spa se nachází privátní sauna i soukromá vířivá vana. Vstřícný personál zachovává dekorum, zároveň se ale stará o vaše pohodlí. Wellness centrum se hodí i na dámské jízdy a rozlučky se svobodou.

U Chateau St. Havel nesmíme zapomenout na nabídku hotelové restaurace. Té vládne duo kuchařů Ondřej Slanina a Zdeněk Jánský. Oba kladou důraz na výběr surovin. Většinu pokrmů proto připravují ze surovin v BIO kvalitě.

Náš tip: Zámecký pobyt na Chateau St. Havel s bohatou snídaní a tříchodovou večeří

7. Maxmilian Lifestyle Resort na zámku Loučeň

📌 Loučeň 1, 289 37 Loučeň
🔔 Hodnocení na Booking.com: 8,7/10 (skvělé) od více jak 2 395 návštěvníků

Maxmilian Lifestyle Resort na zámku Loučeň

Více fotografií na Booking.com

Zámek Loučeň prošel v roce 2000 rozsáhlou rekonstrukcí. Na svém místě ovšem stojí už několik století. Do jeho historie se zapsal i známý rod Valdštejnů, který ho v roce 1623 získal do svého vlastnictví. Od té doby ho drží ve vlastnictví své rodové linie.

Hotel Maxmilian vás ubytuje v 60 pokojích. Ubytování je moderně vybavené a poskytuje veškerý komfort. Jiné wellness zámecké hotely překonává Domečkem knížete Alexandra. Dvoupodlažní chata v zámeckém parku nabídne dokonalou atmosféru letního sídla zámecké šlechty.

Jestli hledáte, kam na wellness na zámek, Loučeň nabídne tichou a klidnou atmosféru. Nečekejte od něj ale velké centrum. Ničím nerušené okamžiky vám zajistí plavecký bazén, sauny a další služby rozeseté v areálu zámeckého parku.

Hotelové restaurace Ferdinand, Maxmilián a Vtipná kaše servírují trojici různých konceptů. Ferdinand je běžná bufetová restaurace. V Maxmiliánu si vychutnáte romantickou večeři se sklenkou vína a samoobslužná Vtipná kaše pohostí především děti tradičními sladkými jídly.

Náš tip: Romantika na Zámku Loučeň v hotelu Maxmilian Lifestyle Resort**** s polopenzí, wellness a unikátním labyrintáriem

8. Chateau Mcely

📌 Mcely 61, 289 36 Mcely
🔔 Hodnocení na Booking.com: 9,4/10 (fantastické) od více jak 128 návštěvníků

Chateau Mcely

Více fotografií na Booking.com

Jen pár kilometrů od zámku v Loučeni se nachází Chateau Mcely. Malebná vesnička skrývá eco-chic hotel a nabízí romantické pobyty i balíčky pro rodiny s dětmi. Chateau Mcely je místo plné historie, což potvrzují nejen hotelové pokoje.

Okna v každém z 24 pokojů míří do okolní přírody, zejména pak na Svatojiřský les. První patro pokojů se nese ve znamení přehlídky světadílů, tématem výzdoby druhého patra je čas. Všem pokojům vévodí prezidentské apartmá se dvěma ložnicemi a vstupem na střešní observatoř.

Wellness na zámku Mcely se inspiruje především přírodou. Péče ve spojení s kosmetikou Mcely Bouquet poskytne relaxační lázeňskou péči. Tu si užijete na procedurách, při odpočinku v privátní venkovní vířivce, nebo u biotopického jezírka s pohodlnými lehátky a letním barem.

Restaurace Piano Nobile se pravidelně řadí mezi nejlepší gastro zážitky v České republice. Šéfkuchař Jan Štěrba se svým týmem se stejně jako wellness inspiruje přírodou a okolními lesy. Tomu odpovídá i složení menu, které stojí na bylinné tradici Devatero kvítí.

Náš tip: Romantický pobyt na zámku Mcely

9. Château Liblice

📌 Liblice 61, 277 32 Liblice
🔔 Hodnocení na Booking.com: 9,1/10 (fantastické) od více jak 397 návštěvníků

Château Liblice

Více fotografií na Booking.com

Perla českého baroka se nachází pár kilometrů od Mělníka. V jejím areálu sídlí konferenční centrum Akademie věd České republiky. To samo o sobě zaručuje veškerý komfort pro ty nejchytřejší hlavy v Čechách.

Zámecké pokoje vás uvítají domácí pralinkou místo welcome drinku. Nábytek v pokojích pochází ze sbírek původních majitelů. Najdete zde jak moderní designové kousky, tak i historický nábytek jako z pohádky.

Liblické wellness umožňuje relaxaci ve finské sauně a saunariu. Nechybí ani rozsáhlé odpočinkové zóny. Zkušený personál poskytuje také poradenství a profesionální služby v oblastech kosmetiky. Některé části si také pronajmete jako privátní wellness.

Na menu hotelové restaurace se podávají ryby, zvěřina i vepřové maso. Za zmínku ovšem stojí speciální piknikové menu, které restaurace připraví na vaši žádost. To si odnesete na romantickou procházku a piknik v zámeckých zahradách.

Náš tip: Wellness pobyt na zámku Liblice

10. Hotel Zámek Valeč

📌 Valeč 1, 675 53 Valeč
🔔 Hodnocení na Google.com: 4,7/5 (skvělé) od více jak 2 203 návštěvníků

Hotel Zámek Valeč

Více fotografií na Hotel-valec.cz

Poslední luxusní wellness na zámku se vrací zpět na Vysočinu. Ve velkém panství se snoubí klasický zámecký tradicionalismus s moderním luxusem a zázemím. V areálu najdete spoustu možností zábavy a odpočinku.

Velkou předností valečského zámku jsou historické komnaty s dobovým vybavením. Osm různých komnat pojmenovaných po místní šlechtě vás vezme do různých období, kdy se v místních prostorách procházela honorace.

Wellness služby zámku Valeč vás vezmou do historických budov, ve kterých se nachází procedury a ozdravné procesy. V areálu se schovává devět saun, ochlazovací bazén a spousta relaxačních místností. V létě je také otevřený dětský vyhřívaný bazén s atrakcemi.

Moderně vybavená restaurace vás vezme do zcela jiného světa. Příjemné osvětlení a designový nábytek jsou pravým opakem historického zámku. Restauraci obklopují zimní zahrada a terasy. Na menu se podává denní nabídka čerstvých ryb i steaky z prémiového hovězího masa.

Luxusní ubytování a wellness na zámku

Vyberte si z nejlepšího zámeckého wellness a nechte se hýčkat. Pokud nevíte, kam na wellness na zámek, navštivte resorty z naší nabídky a nebudete zklamaní. O váš komfort se postará profesionální personál, lákavé relaxační služby a nechybí ani gastronomické zážitky.

Wellness na zámku se hodí spíše pro romanticky strávené chvíle ve dvou. To ale neznamená, že se brány zámku před rodinami s dětmi zavírají. Před rezervací rodinné dovolené si ale vždy ověřte, jak se zámecký resort k dětským návštěvám staví.