Lázně Karlovy Vary

Není nikdo, kdo by lázně Karlovy Vary neznal. Světově proslulé město Karlovy Vary totiž může čerpat z velice bohaté historie. Co se ale za onou proslulostí skrývá? To si povíme v tomto článku.

Lázně Karlovy Vary svojí působnost započali před více jak 200 lety. Nicméně město samotné založil již císař Karel IV. v patnáctém století, kdy, podle pověsti, v tehdejších lesích objevil léčivé účinky zdejších pramenů při honu na jelena. Lázně Karlovy Vary se tak díky léčivým pramenům rozvinuli do dnešní doby a dnes jsou považovány za lázně, které si zakládají na tradici léčení a obsahující čtyři nej: největší, nejznámější, nejnavštěvovanější a podle řady lidí i nejkrásnější v České republice, což ale každý návštěvník musí posoudit individuálně. Nicméně při návštěvě nesmíte opomenout jeden ze symbolů Karlových Varů, který ze země tryská v centru města a je nejteplejším pramenem v okolí. Ano, řeč je o Vřídle. Nicméně dalších 11 pramenů se nachází podél říčky Teplá, které taktéž stojí za navštívení. Nyní si tedy pojďme říci, co se v lázních Karlovy Vary vlastně léčí.

Léčebné účinky

Léčí se zde především nemoci trávicího ústrojí a poruchy látkové výměna a žláz s vnitřní sekrecí. Když se řekne nemoci trávicího ústrojí, jedná se především o problémy žaludku, žlučníku, jater, slinivky břišní nebo střev. Také se zde ale léčí i lidi s cukrovkou, obezitou nebo dnou. Co se týče nemocí pohybového ústrojí, jedná se zejména o funkční poruchy páteře a degenerativní změny velkých kloubů. To vše na základě originálních léčebných procedur, mezi které se řadí koupele, vodoléčba, vířivka, různé druhy masáží, slatinné obklady, peloidní, parafinové a suché uhličité zábaly, různé druhy elektroléčby, léčba magnetem a laserem, léčebný tělocvik, oxygenoterapie, inhalace a střevní výplachy minerální vodou.

Pokud bude řeč o Karlových Lázních, nesmíme opomenout Alžbětiny lázně Karlovy Vary. Alžbětiny lázně Karlovy Vary patří totiž mezi největší lázeňská zařízení v České republice založené po císařovně Sissi v roce 1906. Nacházející se v centru města jakožto jedna z nejkrásnějších architektonických dominant Karlových Varů, Vás uhranou nejenom svojí krásou, ale především obrovským spektrem léčebných procedur.

Jak tedy můžete vidět, Karlovy Vary jsou skutečně nejslavnější lázně v České republice a dokud je neozkoušíte, nezažijete jejich úžasnou atmosféru a pocit pohody a klidu, které Vám nabízí.