Wellness hotely Beskydy – 13 tipů na nejlepší pobyty

Beskyde, Beskyde, kdo po tobě ide… tak zní nápěv známé lidové písně. A odpověď by v moderní době mohla znít – spousty turistů a návštěvníků, kteří chtějí objevovat zdejší krásy. Pohoří Beskyd se rozkládá na území tří států. Česka, Polska a Slovenska. Jde o severovýchodní výběžek Karpat a nejvyšší horou je Babia hora vysoká 1725 metrů. Je tedy vyšší než Sněžka. Na druhou stranu se nachází na slovensko-polském pohraničí. Na našem území se nachází menší Moravskoslezské Beskydy s nejvyšším vrcholem v podobě Lysé hory (1323 m. n. m.), slavné jsou i vrcholy jako Smrk či Radhošť, který patří k nejvyhledávanějším turistickým destinacím v rámci Beskyd.

Toto pohoří má svérázné kouzlo a atmosféru. Hluboká údolí se střídají se zalesněnými hřebeny. Najít zde můžete rozhledny, vodopády, skály, rozhledny, skanzeny, kostely a další památky i jiná zajímavá místa. Beskydy jsou protkané bezpočtem turistických stezek. V zimě jsou zde skvělé příležitosti pro lyžování a další zimní sporty. Oproti Krkonoším či Šumavě mohou být navíc Beskydy považovány za poněkud méně vytížené a klidnější z hlediska počtu návštěvníků. Mohou být tedy skvělým místem i pro poklidnější dovolenou spojenou s relaxací. V dnešním článku se zaměříme právě na tuto možnost. Jaké nejlepší hotely s wellness Beskydy nabízejí? To se dozvíte v našem žebříčku.

Tipy na nejlepší wellness hotely v Beskydech

1. Wellness hotel Ondrášův dvůr

📌 Mezivodí 98, 739 15 Bílá
🔔 Skvěle hodnocený wellness hotel

Wellness hotel Ondrášův dvůr

Více fotografií na Booking.com

Wellness hotel Ondrášův dvůr patří mezi renomované a exkluzivní ubytovací zařízení v srdci Beskyd, v obci Bílá. Ta se řadí k nejoblíbenějším destinacím a je zde bezpočet atrakcí nejrůznějšího druhu. V sedmém nebi zde budou děti díky letnímu zábavnímu parku a dalším aktivitám. Je zde několik krásných dřevěných kostelů, spousta ski areálů, množství stezek, rozhledna, krásná příroda. Zkrátka vše, co si může srdce přát – a to na poměrně malé ploše.

Hotel Ondrášův dvůr je mimořádně stylové, čtyřhvězdičkové zařízení. V letošním roce (2022) získal absolutní vítězství a titul Hotel roku v prestižní soutěži Czech Hotel Awards. Jde tedy bezesporu o jeden z nejlepších wellness hotelů v celé České republice.

Komplex tvoří nádherné dřevostavby. Ty jsou rozmístěny u lesa mezi jezírky a lagunami obklopenými úžasnou zahradou. Lokalita je opravdu nesmírně půvabná a interiéry ničím nezaostávají za exteriéry. Připočítejte mimořádně kvalitní služby a špičkové wellness centrum se saunovým světem, thermal parkem s koupelemi pod širým nebem, bazénem a tropickou zónou – a výsledkem je hotel, který uchvátí i velmi náročné návštěvníky. Naprosto skvělé místo pro romantickou i rodinnou dovolenou.

Thermal park wellness funguje i pro veřejnost, pokud zrovna nejste hosty hotelu.

2. Horský hotel Soláň

📌 Bzové 339, 756 05 Karolinka
🔔 Nadprůměrně hodnocený wellness hotel

Více fotografií na Hotelsolan.cz

Soláň je další velmi známou destinací v Beskydech. Tato oblast nabízí krásnou lesnatou a luční přírodu s dřevěnicemi a má velmi romantické kouzlo. Dýchne na vás atmosférou starých časů a klidného spojení s přírodou. Jsou zde však i skvělé moderní hotely. Jedním z nejznámějších je zajisté Horský hotel Soláň. Jde o rozlehlou moderní dřevostavbu v tradičním stylu.

Hotel vypadá opravdu nádherně zvenčí i zevnitř. Svou architekturou a vybavením okouzlí i nejnáročnější návštěvníky. Nachází se na horské stráni a jeho součástí je valašská wellness vesnička. Toto pojetí wellness centra je vpravdě unikátní a nabízí finskou, solnou, bylinnou i parní saunu, vířivky, bazén s vodopádem, ledopád, tropický déšť, vědro odvahy, kneippovy koupele, vyhřívané lavice a množství dalšího vybavení pro dokonalé uvolnění a regeneraci celého organismu.

3. Endemit Boutique Hotel a Spa

📌 č.p. 1029, 756 57 Horní Bečva
🔔 Moderní hotel s moderním wellness

Endemit Boutique Hotel a Spa

Více fotografií na Booking.com

Okolí přehrady na Horní Bečvě patří k vyhledávaným místům pro aktivní i odpočinkovou dovolenou. Najdete zde krásnou přírodu, skvělé výhledy a spoustu příležitostí pro sport a jiné aktivity. Pokud v této lokalitě hledáte ubytování, Endemit Boutique Hotel & Spa může být ideální volbou. Jde o moderní hotel na vynikajícím místě v úbočí nad přehradou. Celý kraj odsud máte jako na dlani.

Vyrážet odtud můžete na túry, cyklistiku, houbaření, za zimními i letními sporty, blízko jsou dokonce golfová hřiště a samozřejmě spousta vyžití pro děti. Samotný hotel nabízí krásně vybavené pokoje a apartmány, luxusní hotelovou restauraci, a především wellness centrum s bazénem, vířivkou, několika druhy saun, tělocvičnou a možností masáží i dalších procedur.

Tento hotel umožňuje také privátní wellness známé jako PRIVATE ENDEMIT PURE SPA. Jedinečná atmosféra, relaxační hudba a jen vy dva v romantické atmosféře.

4. Grandhotel Tatra

📌 Na Mikulcově 505, 756 06 Velké Karlovice
🔔 Luxusní wellness hotel i pro náročnější zákazníky

Grandhotel Tatra

Více fotografií na Booking.com

Nádherné výhledy, luxusní zařízení i perfektní služby. Takový je Grandhotel Tatra ve Velkých Karlovicích. Tato „nekonečně“ dlouhá obec leží v údolí mezi horskými hřebeny a patří k nejlákavějším destinacím Beskyd. Najdete zde bezpočet hotelů, sjezdovek, atrakcí – je zde i chráněný prales Razula, několik naučných stezek, slavný dřevěný kostel, několik muzeí, rozhledny a mnoho dalšího.

Grandhotel Tatra může být skvělým zázemím pro výlety, sportovní aktivity i relaxaci. Kromě luxusního ubytování nabízí i vyhlášené wellness centrum. Nechybí zde bazén s nádherným výhledem, vířivky, několik saun různého druhu, vital bar, privátní zóna, fitcentrum. Vyzkoušet můžete rovněž masáže a různé další lázeňské procedury.

Hotel nabízí také privátní wellness – obsahuje finskou saunu, vířivku a relaxační zónu. Komorní atmosféru zajišťuje relaxační hudba. Sklenička sektu a mísa ovoce zajištěna.

Hotel se navíc může pyšnit několika významnými oceněními.

5. Beltine forest hotel

📌 Ostravice 0386, 739 14 Ostravice
🔔 Dobře vybavené wellness centrum a venkovní bazén

Beltine forest hotel

Více fotografií na Booking.com

Beltine forest hotel se nachází v obci Ostravice, v lukrativní lokalitě prakticky na úpatí Lysé hory a taky z výhledem na tento nejvyšší vrchol moravských Beskyd. Na protilehlé straně se pak k nebi vypíná druhá nejvyšší hora, Smrk. Ostravice je tedy ideálním místem především pro turistiku, je zde taky rozsáhlé lanové bludiště Opičárna, srub Petra Bezruče a mnoho dalších atrakcí a možností sportovního i jiného vyžití.

Beltine forest je čtyřhvězdičkový hotel nacházející se v přírodním lesnatém prostředí na kraji obce. Ubytovat se můžete přímo v hotelové budově nebo i chatkách. Hotel nabízí i venkovní bazén (8×25 m) a příjemné wellness centrum s vyhřívaným vnitřním bazénem, parní saunou, finskou saunou, tepidárium, Kneippovy lázně, hydromasážní vanou s chromoterapií a dalším vybavením.

6. Wellness hotel Horal

📌 Radhošťská 1691, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
🔔 6 druhů saun a teplý vnitřní bazén k tomu

Wellness hotel Horal

Více fotografií na Booking.com

Hotel Horal se nachází v Rožnově pod Radhoštěm. Malebném městě, které je domovem valašského skanzenu a rozkládá se v podhůří hory Radhošť s jejími pustevnami, nádhernými výhledy či sochou boha Radegasta. Horal je moderní čtyřhvězdičkový hotel nabízející komfortní až luxusní ubytování a mnoho dalších výhod navíc.

Tou zřejmě největší je zajisté vlastní wellness centrum. Interiér wellness zóny je opravdu nádherně zpracovaný. Dominuje zde dřevo a přírodní kámen. Najdete zde relaxační bazén (teplota vody 31°C, otevřen až do 22:00), sauny (6 druhů), koupele i další vybavení. Užít si můžete masáže i další kosmetické a lázeňské procedury.

Do wellness centra mohou zavítat také hosté bez ubytování.

7. Spa hotel Lanterna

📌 Leskové 659, 756 06 Velké Karlovice
🔔 Čtyřhvězdičkový spa a wellness hotel

Spa hotel Lanterna

Více fotografií na Spa.cz

Zpátky do malebných Velkých Karlovic. Hotelů je zde jako máku a mnohé z nich jsou opravdu skvělé. Mezi ty nejlepší a taky nejznámější patří zajisté hotel Lanterna. Tento čtyřhvězdičkový spa a wellness hotel je vyhlášenou oázou klidu, relaxace a regenerace.

Je zde saunový svět se saunovými rituály ​​​(​sobota: 10:30, 13:30, 16:30, 20:30), termální bazény (28-29 °C, plocha 56 m2), vířivky (35-37 °C, pro 8-10 osob), koupele a mnoho dalšího. Velmi populární je taky hotelová restaurace s úchvatnou vyhlídkou. Lanterna je ideální destinací pro odpočinkovou, ale i aktivní dovolenou o samotě, ve dvou nebo i s celou rodinou.

L-SPA, jak se centrum relaxace jmenuje, může navštívit také veřejnost.

8. Hotel Vitality

📌 Vendryně 1217, 739 94 Vendryně
🔔 Privátním wellness a střešní vířivka pod noční oblohou

Hotel Vitality

Více fotografií na Spa.cz

Hotel Vitality se nachází v obci Vendryně kousíček od Třince. Je zde oblíbené minizoo, krásná příroda a spousta možností pro turistiku i jiné letní a zimní sporty. Hotel Vitality patří mezi místní dominanty. Jde o moderní čtyřhvězdičkový hotel s velmi zajímavou architekturou a designem interiérů.

Velkým lákadlem je zejména místní wellness s bazénem a vodními atrakcemi (16,5 x 8m), saunami, zážitkovými sprchami kneippovými koupelemi, Aqua bar s nabídkou drinků a koktejlů anebo i unikátní noční střešní vířivkou (od 21:00 do 05:00 hod pod rezervaci). Na své si přijdou i děti, pro které je tu připraveno brouzdaliště. Skvělý zážitek a parádní dovolená.

Hotel nabízí i privátní wellness v Beskydech. Obsahuje masážní vanu a sprchu s tropickým deštěm, parní lázeň, odpočívárnu s TV a masáž či rituál Pure Fiji.

9. Hotel Troyer

📌 Trojanovice 530, 744 01 Trojanovice
🔔 Wellness také pro veřejnost

otel Troyer

Více fotografií na Booking.com

Nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm, v obci Trojanovice, můžete najít velmi elegantní, luxusní hotel Troyer. Jde o čtyřhvězdičkové zařízení, které zaujme nejen krásným prostředím, ale i skvělým gastronomickým zázemím nebo wellness centrem.

Zdejší wellness nabízí vyhřívaný vnitřní bazén, finskou či infra saunu, relaxační místnost, koupele, masáže a další služby, možnosti a vybavení.

Hotel nabízí wellness také pro veřejnost. Hotelový hosté mají během svého pobytu neomezený vstup do wellness.

10. Wellness Resort Energetic

📌 Rekreační 1037, 756 61 Rožnov pod Radhoštěm
🔔 Široká nabídka relaxační procedur a možností

Wellness Resort Energetic

Více fotografií na Spa.cz

Rožnovský hotel Resort Energetic nabídne kvalitní služby i příjemné prostředí. Najdete zde rovněž velmi pěknou wellness zónu zahrnující například vyhřívaný bazén s chrličem 7,4 x 4,6 m (teplota do 28°C), vířivku (teplota 35,5°C), finskou a parní saunu, vyzkoušet můžete klasické, lávové nebo i rybičkové masáže Garra Rufa a další procedury (jako třeba solárium) či speciální vibrosaunu. Rozhodně jde o zajímavý hotel, který má co nabídnout.

Wellness centrum je přístupné pouze pro ubytované hosty a pro klienty s permanentkou nebo dárkovým poukazem

11. Hotel Bartoš

📌 Školská čtvrť 1393, 744 01 Frenštát pod Radhoštěm
🔔 Wellness také pro veřejnost

Hotel Bartoš

Více fotografií na Booking.com

Wellness hotel Bartoš leží na okraji Frenštátu pod Radhoštěm. Na velmi pěkném a klidném místě obklopeném beskydskou přírodou. Jde o stylový hotýlek se skvělou restaurací a ještě lepším wellness centrem. Zde si můžete užít bazén, vířivku, několik saun, různé druhy koupelí i další procedury. Zajímavá destinace ve vynikající lokalitě.

Wellness je přístupné také pro veřejnost. Pro děti je wellness zóna otevřena do 17:00, poté je určena pouze pro dospělé.

12. Wellness Hotel Pod Kyčmolem

📌 Horní Lomná 140, 739 91 Horní Lomná
🔔 Pivní lázně v Beskydech

Wellness Hotel Pod Kyčmolem

Více fotografií na Booking.com

Hotel Pod Kyčmolem se nachází v obci Horní Lomná a nabízí velmi bohaté možnosti pro příjemné strávení zimní i letní, aktivní i relaxační dovolené. Ubytování je příjemné, čisté a stylové. Hotel nabízí kvalitní gastronomii a zajímavou specialitou je vlastní minipivovar s řemeslným pivem Lomňan, které rozhodně stojí za vyzkoušení.

Ještě větším lákadlem však jistě bude wellness centrum s vířivkou (35°C), saunovým světem (parní, bylinková, BIO sauna a Kneippův chodník), a dokonce pivními (ale i bylinkovými či solnými) lázněmi. Nechybí solárium a bazén (28°C, 14×7 m). Odreagovat se můžete na bowlingové dráze či u kulečníku. Děti se pro změnu zabaví na velmi pěkném hřišti anebo – za špatného počasí – ve vnitřní herně.

Wellness je určen pro veřejnost v časech 9:00–16:00 a pro hotelové hosty v časech 9:00–21:00.

13. Wellness hotel Bahenec

📌 739 84 Písek
🔔 Kousek od Mikulova, ubytování přímo v aquaparku

Wellness hotel Bahenec

Více fotografií na Booking.com

Bahenec je mimořádně malebný beskydský dřevěný horský hotýlek s venkovním bazénem a wellness centrem. Nachází se v obci Písek u Jablunkova a nabízí krásné výhledy i skvělý odpočinek nebo příležitost k různorodým sportovním aktivitám. Hotel nabízí i možnost atraktivního glampingového ubytování v elegantních a luxusně zařízených „jurtách“.

Wellness centrum pak zaujme především skvělými pivními lázněmi a procedurami. Nechybí zde termální bazén (teplota vody je 33 stupňů), finská sauna a uklidňující relaxační prostory. Za zmínku stojí velmi zajímavé a výhodné pobytové balíčky, které hotel nabízí.