Nejlepší wellness hotely v Mariánských Lázních

Mariánské Lázně jsou lázeňské město ležící v Karlovarském kraji – a možná i v důsledku toho zůstávají tak trochu ve stínu „slavnějšího bratříčka“ Karlových Varů. Přesto jde o jedno z nejvýznamnějších lázeňských středisek nejen v České republice, ale i celé střední Evropě. Pokud se rozhodnete toto místo navštívit, užít si zde lázeňské procedury, wellness nebo jen pohodovou dovolenou třeba s turistikou či sportovními aktivitami, jistě nebudete litovat. V dnešním článku se dozvíte, co byste v Mariánských Lázních neměli minout a co vám mohou nabídnout. Především však pro vás máme žebříček nejlepších hotelů v Mariánských Lázních. Můžete si tak vybrat ubytování přesně podle svých představ.

O Mariánských Lázních

Mariánské Lázně jsou menší město. Leží necelých 30 km na jihovýchod od Chebu a mají na 12 tisíc obyvatel. Nemusíte se bát, že zde budete zvlášť bloudit. Město má spíše řidší zástavbu a koupe se v zeleni všudypřítomných parčíků, parků a lesoparků. To mu dává velmi přívětivý, odpočinkový ráz. Střed města má historický charakter, najdete zde i řadu zajímavých památek.

Okolí obklopují rozlehlé lesy porůstající poměrně vysoké kopce. Ostatně samotné město se rozkládá v nadmořských výškách nad 570 metrů – což je na české poměry docela dost. Ze západu město stráží Suchý vrch (651 m), ze severu Žižkův vrch (748 m), který je součástí stejnojmenného přírodního parku. Kopce a lesy jsou protkané stezkami i cyklostezkami. Nechybí několik rozhleden a vyhlídek (Hamelika, Kamzík). Pro milovníky přírody a toulek po ní pěšky či na kole ideální místo.

Lázně a historie

Místo, kde dnes leží Mariánské lázně, bylo ještě na počátku 13. století oblastí divokých lesů a močálů. Ale právě v této době začali mniši z blízké osady Teplá využívat zdejší prameny k výrobě solí s projímavými účinky. Pramenům se dostávalo pozornosti po celý středověk a část novověku, ale teprve ke konci 18. století se soukolí civilizace pohnulo a začalo zde vznikat skutečné lázeňské město. Teprve v roce 1812 dostal tehdejší Marienbad status samostatné obce. Mariánské lázně jsou tudíž velmi mladým osídlením.

Město získalo název podle Mariina pramene, u kterého vyrostla první lázeňská budova. Další stavby na sebe nenechaly dlouho čekat. Už v roce 1820 se sem začaly sjíždět první „celebrity“. Zřejmě nejvýznamnějším byl německý básník J. W. Goethe či rovněž německý skladatel R. Wagner. Koncem 19. století zde relaxoval i britský král Eduard VII. Dnes jsou lázně zapsány na seznamu UNESCO a patří mezi nejvýznamnější evropské lokality svého druhu.

Co se zde léčí?

Oblast mariánských lázní protkávají nejméně pět desítek minerálních pramenů. Ty se přitom značně liší svým složením, charakterem i účinkem. Mezi prameny s významným léčebným účinkem patří Lesní pramen, Rudolfův pramen, Karolínin pramen anebo Ambrožův, Ferdinandův či Křížový pramen. Paradoxně zmíněný Mariin pramen, bohatý na oxid uhličitý, do této kategorie nepatří.

Obecně se v Mariánských lázních léčí nemoci pohybového aparátu, onemocnění ledvin a močových cest, metabolické poruchy, gynekologické obtíže, nemoci dýchacích cest či trávicího traktu, ale i onkologická onemocnění.

Tipy na nejlepší wellness hotely v Mariánských lázních

1. Hotel Spa Resort Hvězda

📌 Goethovo nám. 13/7, 353 01 Mariánské Lázně

Hotel Spa Resort Hvězda

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Ensana Hvězda patří mezi ikony Mariánských lázní. Jde o luxusní a rozlehlý komplex, který zahrnuje tři budovy v klasickém lázeňském slohu. Dohromady v hotelu najdete na 240 pokojů a apartmá. Komplex se nachází na skvělém místě – v bezprostřední blízkosti kolonády u Karolínina a Rudolfova pramene, na klidném severovýchodním konci města.

Hotel je nádherně vybavený, pokoje jsou zařízeny v klasickém stylu, který působí mimořádně noblesně. Součástí hotelu je rozlehlý wellness a spa areál. Ten zahrnuje bazény, sauny, solnou jeskyni a samozřejmě množství lázeňských a léčebných procedur se zaměřením na pohybové ústrojí, diabetes i onkologická onemocnění. Hotel má skvělé hodnocení a jde o exkluzivní volbu i pro náročné návštěvníky.

2. Falkensteiner Spa Resort

📌 11, Ruská 123, 353 01 Mariánské Lázně

Falkensteiner Spa Resort

Více fotografií na Booking.com

Pokud si potrpíte na opravdu dokonalý luxus, není lepší místo, kde byste mohli při návštěvě Mariánských lázní složit hlavu, než v pětihvězdičkovém hotelu Falkensteiner. Jde o možná nejluxusnější a zároveň i největší hotel v Mariánských lázních.

Komplex skrývá nejen množství dokonale vybavených pokojů a apartmánů, ale taky poměrně gigantické lázeňské a wellness centrum, které na ploše 2500 m2 zahrnuje 4 bazény a 4 druhy saun anebo i vlastní minerální pramen Alexandra. Lázeňské centrum nabízí obrovské množství služeb a procedur. V hotelu nechybí luxusní restaurace s vysokou gastronomií. Už jen prohlídka hotelu slibuje zážitek, na který nezapomenete… a co teprve pobyt.

3. Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel

📌 Reitenbergerova 53/2, 353 01 Mariánské Lázně

Nové Lázně Ensana Health Spa Hotel

Více fotografií na Booking.com

Další pětihvězdičkový luxus pro velmi náročné návštěvníky. Ensana Nové Lázně leží v blízkosti léčivého Ambrožova pramene a má ráz královského paláce. Obklopen je klidným parkem, takže i přes svou rozlehlost představuje ideální místo pro odpočinkovou dovolenou.

Římské lázně, které hotel ukrývá, jsou opravdu úchvatné. Nechybí v nich tři bazény, vířivky, sauny nebo další vybavení. Hotel nabízí i fitness centrum. Skvělá destinace pro relaxační i aktivní dovolenou a ideální zázemí pro poznávání Mariánských lázní i okolí.

4. Boutique Hotel SwissHouse

📌 Zeyerova 87/18, 353 01 Mariánské Lázně

Boutique Hotel SwissHouse

Více fotografií na Booking.com

Pokud dáváte před rozlehlými hotelovými komplexy přednost komorní, romantické atmosféře, zajisté vás může oslovit boutique hotel jménem SwissHouse. Takzvané boutique hotely, malé, útulné a stylové hotýlky s pár pokoji či apartmá jsou u nás stále oblíbenější a jejich počet roste. SwissHouse přitom patří určitě k těm, které stojí za pozornost i návštěvu.

Kromě krásně, čistě a vkusně zařízených pokojů s velkými koupelnami zde najdete například i krásnou restauraci s vynikajícím jídlem, terasy s posezením, nádherný lounge s krbem a velkým lákadlem bude jistě vlastní wellness a lázeňské centrum s širokou nabídnou vybavení a procedur.

5. Esplanade Spa and Golf Resort

📌 Karlovarská 438, 353 01 Mariánské Lázně

Esplanade Spa and Golf Resort

Více fotografií na Booking.com

Vrátíme se zas na chvíli k velkým, pětihvězdičkovým hotelům. A tenhle je opravdu třída! Esplanade Spa and Golf Resort hostí nádherná secesní budova s interiérem zařízeným v autentickém stylu. Hotel disponuje i špičkovým wellness a lázeňským centrem s vnitřním bazénem, saunou, fitness centrem a dalším vybavením.

Vyzkoušet můžete obrovské množství lázeňských, relaxačních, kosmetických i jiných procedur. V blízkosti hotelu je i golfové hřiště a přímo v hotelu pak atraktivní golfový trenažér. Tento hotel si zajisté zamilují i velmi nároční návštěvníci.

6. Spa & Wellness Hotel Olympia Marienbad

📌 Ruská 88, 353 01 Mariánské Lázně

Spa & Wellness Hotel Olympia Marienbad

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový lázeňský hotel Olympia se nachází v klidné severozápadní části Mariánských Lázní. Do lesa je to odtud doslova pár metrů, takže jde o ideální výchozí bod pro milovníky přírody, turisty či cyklisty. Jen kousíček na opačnou stranu je to pak ke kolonádě Maxima Gorkého či Karolínině a Rudolfově kolonádě.

Hotel je velmi elegantně a vkusně zařízený. Pokoje i veřejné místnosti jsou skvěle vybavené. Nechybí vynikající restaurace Athena a Sophia. Hotel má i své wellness a lázeňské centrum s bazénem, vířivkou a pestrou nabídkou léčivých i relaxačních procedur. Na Booking.com drží skvělé hodnocení 9,3 body z 10.

7. Ensana Centrální Lázně – Maria Spa

📌 Goethovo nám. 1, 353 01 Mariánské Lázně

Ensana Centrální Lázně - Maria Spa

Více fotografií na Booking.com

Velmi rozlehlý hotelový komplex Ensana Centrální Lázně – Maria Spa se nachází u Pstružího potoka v bezprostřední blízkosti Ambrožova pramene. Jde o čtyřhvězdičkový, luxusní hotel v opravdu krásném prostředí. Hned přes cestu už se rozkládají nádherné a rozlehlé lesy. Skvělá je ovšem nejen lokalita, ale i samotný hotel.

Pokoje jsou jednodušeji, ale velmi pěkně zařízené. Wellness a lázeňská část nabídne krytý bazén, vířivku, saunu i další vybavení a množství služeb. Hotel je skvělým místem i pro návštěvu v zimě, leží velmi blízko ski areálu Mariánky.

8. Gourmet Hotel Villa Patriot

📌 Dusíkova 62/4, 353 01 Mariánské Lázně

Gourmet Hotel Villa Patriot

Více fotografií na Booking.com

Tento skvostný menší hotel leží v těsném sousedství mnoha dalších luxusních hotelových komplexů, z nichž některé se objevili i v našem žebříčku. Rozhodně se však v jejich konkurenci nijak neztrácí. Jeho klasicistní sloupové průčelí mu naopak dodává velmi atraktivní a noblesní vzhled antického chrámu klidu a odpočinku.

Interiér je zařízen ve stylu zajímavě kombinující honosnější klasické a rustikální prvky. Je zde skvělá hotelová restaurace a kavárna s terasou slibující nádherný výhled. Hotel sice nemá vlastní spa a wellness centrum, přesto patří ke skvěle hodnoceným a rozhodně dokáže zaujmout lecčím jiným.

9. Spa & Wellness Hotel Harmonie

📌 Třebízského 94/3, 353 01 Mariánské Lázně

Spa & Wellness Hotel Harmonie

Více fotografií na Booking.com

Tento hotel jistě ležící v lesích severně od Mariánských Lázní jistě nedostal svůj „harmonický“ název jen tak náhodně. Nachází se totiž v opravdu krásné lokalitě na soutoku Třebízského a Úšovického potoka obklopený upravenými zahradami i temnými lesy, hned u hotelu je taky dvojice malebných jezírek. Zkrátka Harmonie!

Samotný hotel má spíše rustikální a útulný, ale zároveň velmi komfortní charakter. Nabízí velmi pěkné dětské hřiště, kvalitní restauraci a nechybí ani menší wellness centrum s vířivkou. Tento hotýlek můžeme rozhodně doporučit návštěvníkům, kteří upřednostní klid a mír v lůně přírody před rušnějšími městskými hotely.

Nevybrali jste si? Zkuste si ještě prohlédnout nabídku tématických pobytů v ostatních hotelech a penzionech v Mariánských lázních.