Mariánské Lázně

Mariánské Lázně, i přesto, že jsou nejmladšími ze všech veleznámých lázní na západě Česka, se mohou chlubit statusem – druhé největší lázně v České republice. Přímo Mariánské Lázně a jejich okolí totiž nabízí přes 100 minerálních pramenů s obsahem oxidu uhličitého a minerálních solí. Z tohoto počtu je poté využíváno 53 pramenů.

Mariánské Lázně mají to štěstí, že mnoho zdejších pramenů má různý obsah minerálů, kdy každý pomáhá na různé onemocnění. Léčí se tu onemocnění jater a močových cest, nervová onemocnění, onemocnění trávicího ústrojí, onemocnění z poruchy látkové výměny, nespecifická onemocnění dýchacích cest, kožní onemocnění a onemocnění pohybového ústrojí.

Vše pod taktovkou tradičních léčebných procedur, mezi které se řadí pitná léčba, uhličité koupele, plynové koupele, plynové injekce, vhodné na kožní onemocnění, nebo léčba peloidy. Peloidy jsou upravená bahna, slatiny rašeliny, které se po určité úpravě a ohřevu podávají ve formě zábalů nebo obkladů.

Mariánské lázně – příroda, kultura a mnohem více

Jelikož se Mariánské Lázně nachází v překrásném údolí Slavkovského lesa, ve volném čase je tu nepřeberné množství možností, kterými se návštěvník, či pacient, může zabavit. Kulturními akcemi počínaje, sportovními zařízeními konče. Areál lázní taktéž obsahuje Zpívající fontánu a pracovníci s pacienty často vyjíždí i do přírody mimo město. Slavkovský les je k tomu prakticky určený.

Máte-li zájem vyrazit do Mariánských Lázní, očekávejte nadmořskou výšku cca 630 metrů, čistý vzduch, pečlivě upravené lázeňké parky a kolonády, rozlehlé lázeňské lesy, bohatý kulturní, společenský a sportovní život v těsné blízkosti. Samotné město Mariánské lázně potom nabízí neuvěřitelné kulturní a historické bohatství. Né nadarmo jsou Mariánské Lázně označovány jako klenot mezi českými lázněmi.

Ubytování Mariánské lázně

Mariánské lázně nabízí ubytování všech cenových kategorií. Připravily jsme pro vás menší seznam hotelů a penzionů, které jsou kladně hodnoceny samotnými návštěvníky. Jen tak si můžete být jisti, že ubytování v lázeňském městě Mariánské lázně doporučené ostatními zákazníky je tou nejkvalitnější referencí.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 comment