Komplexní lázeňská péče

Pokud získáte komplexní lázeňskou péči, získáte tak dlouhodobý pobyt v lékařem určených lázních, který bude mít blahodárné účinky na vaše zdraví. Zejména pak na léčbu problému, který vás dlouhodobě trápí. Co to vlastně znamená komplexní lázeňská péče 2014 a jaké jsou její výhody? Jak tuto péči získat?

Vysvětlení pojmů

Komplexní lázeňská péče 2014 je hrazený pobyt vaší zdravotní pojišťovnou a to po dobu celých 3 týdnů. Zdravotní pojišťovna hradí stravování (plná penze), ubytování, lékařská vyšetření, která jsou potřebná a léčebné lázeňské procedury, dle vaší stanovené diagnózy.

Komplexní lázeňská léčba je určená pro dospělé, děti a dorost. Kromě toho existuje také příspěvková lázeňská péče, kde zdravotní pojišťovna hradí pouze léčení.

Komplexní lázeňská léčba pro děti a dorost

Lázeňská péče je určena také dětem a dorostu do 18 let. Pojišťovna tuto péči poskytuje za podmínek pro komplexní lázeňskou péči, jestliže není na žádost rodičů podle podmínek pro příspěvkovou péči. Děti mohou stejně jako dospělí absolvovat lázeňskou kúru z důvodu vleklých či trvalých potíží a to dokonce na 28 dní. Většina lázeňských zařízení tak přijímá do péče děti od batolecího věku do 18 let. Návrh na lázeňskou péči pro děti podává pediatr nebo odborný lékař.

Do jakých lázní?

Komplexní lázeňské péče 2014 je v rukou pojišťovny, zda vám ji schválí a vybere lázně, do kterých pojedete. Ty se volí podle zaměření vaší léčby. Například Františkovy Lázně jsou první volbou při léčbě neplodnosti nebo Luhačovice při problémech dýchacích cest. Lázeňská péče je vám samozřejmě dostupná kdykoliv, jako samoplátce si můžete dopřát cokoliv je vám libo.

Lázeňství je u nás na opravdu výborné úrovni. Ať už máte jakýkoliv trvalý nebo dlouhodobý problém, jedním z možností léčby je právě komplexní lázeňská péče 2014.