Lázně Luhačovice

Na východě Moravy, takřka u hranic se Slovenskem, se nachází lázně Luhačovice, které nejen, že mají dlouholetou lázeňskou tradici, ale také jsou největšími lázněmi na Moravě.

Lázně Luhačovice nabízí tradiční léčbu dýchacích cest (astma, alergické problémy, chronická bronchitida, atd.), trávicího ústrojí, poruch látkové výměny (cukrovka) nebo pohybových aparátů, nemocí oběhového ústrojí či onkologických nemocí. Lázeňská léčba kombinuje využití přírodních léčivých zdrojů s nejmodernějšími léčebnými a rehabilitačními metodami.

Lázně Luhačovice mohou za lázeňský status děkovat především skutečnosti, že se pod ním nachází přírodní léčivé prameny, příznivé klimatické podmínky a fantastická atmosféra, kterou podporuje jak překrásná příroda, tak historická architektura Luhačovic. Luhačovických pramenů je celkem 16 a patří mezi jedny z nejúčinnějších v celé Evropě, a to především pro vysoký obsah minerálních látek a pro vynikající proplynění volným kysličníkem uhličitým.

Luhačovice – největší lázně Moravy

Lázně Luhačovice nabízí celou řadu léčebných metod, mezi které se řadí pitná kúra, inhalace, vodoléčebné procedury (uhličité koupele, přísadové koupele, perličkové koupele, skotské střiky a jiné), masáže, léčebný tělocvik, vakuoterapie, plynové injekce, kyslíková terapie, akupunktura, akupresura, slatinné obklady, elektroléčebné procedury, léčba laserem, magnetem a další.

Co se týče volného času, návštěvník má možnost si v lázních Luhačovice zahrát tenis, minigolf, kuželky, squash, golf, užít si cyklistiku, saunu, koupání ve venkovním ale i krytém bazéně, jít na koně nebo rybolov. Během roku v areálu taktéž probíhá slavnost otevírání pramenů při zahájení lázeňské sezóny, hudební festival Janáček a Luhačovice, vystoupení herců z Lázeňského divadla, koncerty, kino a další možnosti.

Lázně Luhačovice se stávají často navštěvovanými a oblíbenými lázněmi mezi pacienty a návštěvníky po celé Evropě. Buďte i Vy dalším návštěvníkem tohoto skvostu Moravy.

Ubytování lázně Luhačovice

Hledáte příjemné ubytování? Vzhledem k tomu, že lázně Luhačovice patří mezi nejoblíbenější lázně v ČR, najdeme ve městě téměř všechny druhy ubytovacích zařízení. Od méně nákladných až po ty pro nejnáročnější klienty. Vyberte si ubytování dle vašich představ a užijte si lázeňské město Luhačovice po svém.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

1 comment