Wellness Luhačovice – 8 tipů na nejlepší wellness hotely a pobyty

Luhačovice jsou zřejmě nejvýznamnějším a taky největším moravským lázeňským městem. Leží v kopcovité oblasti tradičně zvané Luhačovické Zálesí, která nabízí nádhernou lesnatou a rozmanitou přírodu. Luhačovice leží jen cca 15 km od centra Zlína a mají cca 5 000 obyvatel. Vyvěrá zde 6 přírodních, léčivých pramenů a léčí se zde neduhy spojené s trávicím a dýchacím ústrojím či obezitou, ale i jiné obtíže.

Dominantou lázeňské části města je kolonáda vystavěná ve stylu moderny ve 40. letech minulého století. Vyvěrá v ní nejznámější luhačovický pramen, Vincentka. Kromě lázeňské oblasti s kolonádou skrývá město Luhačovice ještě další turisticky mimořádně oblíbený cíl. Je jím přehrada ležící asi 2,5 km severovýchodně od centra města. Tato oblast je bohatá na hotely, restaurace i spousty možností zábavy, rozptýlení a odpočinku v krásné krajině. Pokud se do Luhačovic chystáte a chcete si užít relaxační či aktivnější dovolenou, jistě vám přijde vhod náš žebříček osmi nejlepších hotelů s wellness v Luhačovicích.

TOP wellness hotely v Luhačovicích

1. Hotel Augustiniánský Dům

📌 Antonína Václavíka 241, 763 26 Luhačovice
🔔 Nejlépe hodnocený wellness hotel v Luhačovicích

Hotel Augustiniánský Dům

Více fotografií na Booking.com

Hotel Augustiniánský dům patří mezi nejluxusnější ubytovací zařízení v Luhačovicích a okolí. Tento chateau hotel najdete na severním okraji města. Na úpatí Jestřábí hory v krásném přírodním prostředí v obklopení lesů u Luhačovického potoka. Dokonalé místo pro relaxaci, regeneraci a klidnou dovolenou spojenou třeba s vycházkami do přírody.

K lázeňské kolonádě je to odtud něco přes půl km, zhruba stejná vzdálenost vede k luhačovické přehradě, jestliže se vydáte na opačnou stranu. Jde tedy o polohu klidnou a zároveň lukrativní. Augustiniánský dům je čtyřhvězdičkový hotel, který se zároveň honosí titulem superior. Jde o architektonický skvost ve stylu zámečku, který obklopuje zahrada s umělým koupacím jezírkem s vodopádem a odpočinkovými prostranstvími. Nechybí zde několik parádních teras, specialitou je pak meditační jurta ve stylu příbytků východoasijských kočovných národů.

Hotel samotný nabízí 26 především dvoulůžkových pokojů, perfektně zařízených v moderním, vkusném stylu. Samozřejmostí je špičková hotelová restaurace, která osvěží vaše smysly skutečnou haute cuisine, vysokou gastronomií. Velkým lákadlem je ovšem především zdejší wellness. To nabízí relaxační bazén, vířivku, finskou či bylinkovou saunu, solné lázně, parní lázně, masážní sprchy a celou škálu špičkových procedur, služeb a lázeňských rituálů.

2. Hotel Vega Luhacovice

📌 Pozlovice 99, 763 26 Pozlovice
🔔 Hodnocení na Booking.com: 9,1/10 (fantastické) od více jak 28 návštěvníků

Hotel Vega Luhacovice

Více fotografií na Booking.com

Hotel Vega najdete v odlehlém koutu Luhačovic, v krásném přírodním prostředí kopce Komonec nad přehradou. K přehradě je to odtud necelé 2 km, ke kolonádě cca 4 km. O to více klidu si zde ale užijete. Hotel je obklopen lesy a loukami a nabízí krásné výhledy. Užít si zde například můžete i venkovní bazén a hotel i okolí nabízí spoustu příležitostí pro sportování. K dispozici je minigolf, půjčovna kol, tenisové kurty, běžkařské tratě a mnoho dalšího. Přímo v hotelu se nachází fitcentrum či stůl na stolní tenis.

Hotel má velmi příjemné vybavení, je čistý a splní i požadavky poněkud náročnějších návštěvníků. Jsou zde dvoulůžkové i rodinné pokoje a taky apartmány. Velkou chloubou hotelu je vlastní wellness centrum. Jeho součástí je 10metrový vnitřní bazén, vířivka či saunová zóna s finskou, parní či infra saunou. Můžete si skočit i do solária anebo využít řadu kosmetických i lázeňských a wellness procedur a služeb.

3. Zámek Wichterle – hotel a pivní lázně

📌 Osvobození 24, 763 21 Slavičín
🔔 Wellness hotel poblíž Luhačovic s pivními lázněmi

Zámek Wichterle - hotel a pivní lázně

Více fotografií na Booking.com

Zámecké neboli chateau hotely se i u nás stávají stále populárnějšími. Není divu, vždyť co může být romantičtějšího než dopřát si pár dní oddechu na skutečném zámku a nechat se rozmazlovat jako člen královského rodu. To vše můžete zažít i v zámeckém hotelu Wichterle, který leží blízko centra Slavičína, cca 8 km od luhačovické kolonády.

Zámek Wichterle má vlastní anglický park a projít se můžete i k příjemným rybníkům vzdáleným asi 200 m. V parku samotném najdete romantický či odpočinkový altánek, kuželky i hřiště na volejbal. Samotný hotel nabízí nádherně zařízené zámecké pokoje v autentickém stylu s luxusním starožitným nábytkem. Vybírat můžete z šesti  typů pokojů. Od podkrovního dvoulůžkového až po královské apartmá. Hotel taky nabízí vlastní skvělou restauraci, kavárnu, salónek a vinný salónek či velký společenský sál.

Asi nejvíce však zaujme svými pivními lázněmi a taky wellness centrem. Pivní lázně najdete v úchvatném sklepení a koupele se odehrávají v historických modřínových kádích. Součástí wellness je i vířivka, sauna a široká nabídka masáží i dalších procedur.

4. Boutique hotel RADUN

📌 Bílá čtvrť 447, 763 26 Luhačovice
🔔 Hodnocení na Booking.com: 9,6/10 (naprosto vyjímečné) od více jak 101 návštěvníků

Boutique hotel RADUN

Více fotografií na Booking.com

Blízko centra Luhačovic se nachází menší boutique hotel Radun. Jde o klidnou část města, k níž už přiléhají parky, zeleň – a coby kamenem dohodil, se nachází zřídlo známého pramene Aloiska. V unikátní funkcionalistické budově hotelu je k dispozici na 9 typů pokojů, které se liší výbavou, výhledem a dalšími detaily. Hotelová restaurace Republika odkazuje k prvorepublikové tradici, tedy k době, kdy samotný hotel vznikl.

V hotelu najdete i kvalitní wellness zázemí. Je zde sauna a dopřát si můžete pestrou paletu masáží, zábalů a dalších služeb. Hned vedle hotelu se navíc nachází městská plovárna s 25metrovým bazénem, takže si kdykoli můžete zaskočit i za vodními sporty.

5. Hotel Pohoda

📌 Antonína Václavíka 203, 763 26 Pozlovice
🔔 Skvělý wellness hotel pro rodiny s dětmi s venkovním dětským hřištěm

Hotel Pohoda

Více fotografií na Booking.com

Hotel Pohoda se nachází v blízkosti luhačovické přehrady, avšak v klidném zátiší, kam nedolehne ruch návštěvníků, kteří se chodí krásami přehrady a okolí kochat. Pohoda je moderní čtyřhvězdičkový hotel s 90 pokoji a několika apartmány. Jde tedy o větší komplex, čemuž taky odpovídá vynikající vybavenost.

Hotel nabízí noblesní restauraci, ale třeba i skvěle vybavené venkovní dětské hřiště. Na skvělé úrovni je zdejší wellness centrum. Těšit se můžete na 15 m dlouhý plavecký a relaxační bazén s masážními tryskami. Je zde i vířivka až pro 12 osob či menší vířivá vana pro 4 osoby. Čeká na vás i finská, bylinková či parní solná sauna. Navštívit můžete tepidarium anebo relaxační prostor s lehátky a příjemným výhledem.

6. Lázeňský hotel Jurkovičův dům

📌 Lázeňské nám. 109, 763 26 Luhačovice
🔔 Wellness hotel přímo na lázeňském náměstí v Luhačovicích

Lázeňský hotel Jurkovičův dům

Více fotografií na Booking.com

Hotel Jurkovičův dům patří mezi ikonické stavby Luhačovic a nachází se přímo v srdci města, v těsné blízkosti kolonády. Jde tedy o maximálně lukrativní polohu – zejména pokud preferujete být v centru dění a užívat si lázeňský ruch. Hotel je architektonický secesní klenot a interiér je dodnes opatřen dobovým autentickým nábytkem, jemuž dominuje tmavé dřevo.

V hotelu je restaurace i bar, letní terasa a pro hosty volný a neomezený vstup do wellness části s bazénem a vířivkou. Za příplatek si pak můžete vychutnat i saunu a spoustu lázeňských i wellness procedur. Tento hotel je skvěle hodnocený a patří bezesporu k nejvýznamnějším v celém městě. Pokud se zde ubytujete, jistě nebudete litovat a užijete si krásnou, osvěžující dovolenou.

Náš tip: Lázně Luhačovice: 8 dní v Hotelu Jurkovičův dům **** se 7 procedurami, bazénem a polopenzí/plnou penzí

7. Luxury Spa & Wellness VILA VALAŠKA Luhačovice

📌 Betty Smetanové 1050, 763 26 Luhačovice
🔔 Skvělý penzion s kvalitním wellness zázemím

Luxury Spa & Wellness VILA VALAŠKA Luhačovice

Více fotografií na Booking.com

Zhruba na půl cesty mezi přehradou a kolonádou můžete najít vilu Valaška, stylový penzion situovaný v klidném prostředí s vlastní zahradou s altánem a posezením i rybníčkem. Ubytovat se můžete v jednom z 9 velmi pěkně zařízených apartmánů, nechybí zde kvalitní restaurace anebo třeba dětský koutek.

Přestože jde o malý penzion či hotýlek, zdejší wellness nabízí velmi dobré služby a vybavenost. Jsou zde hned dva bazény, vnitřní a vnější, propojené protiproudem. Nechybí vířivka či finská sauna, ochladit se můžete v ledové kádi. Valaška nabízí i parní lázeň, odpočinkovou terasu s lehátky, skvělý výběr masáží, koupelí, zábalů a dalších lázeňských procedur a profesionální zdravotnický personál i lékařskou ordinaci. Rozhodně jde o velmi pěkné místo pro lázeňskou dovolenou.

8. Alexandria Spa & Wellness Hotel

📌 Masarykova 567, 763 26 Luhačovice
🔔 Hotel v centru Luhačovice se skvělým wellness

Alexandria Spa & Wellness Hotel

Více fotografií na Booking.com

Přímo v centru Luhačovic se nachází noblesní hotel, který se svým stylem obrací k prvorepublikové kultuře a nonšalantnosti. Za zmínku jistě stojí, že zdejší luxusní francouzskou restauraci svého času s oblibou navštěvoval i slavný herec Vlasta Burian. Hotel nabízí 56 pokojů, v každém na vás čeká trochu jiný styl, ale vždy vysoký standard vybavení zahrnující i minibar, TV, trezor, telefon, Wi-Fi, fén či župan.

Součástí hotelu je wellness centrum, které se nachází v opravdu nádherných, stylových prostorách. Dominantou je hlavní bazén v rozlehlé sloupové síni v antickém stylu. Je zde i vířivka a saunový svět s bylinnou, parní i finskou saunou a spousta dalšího vybavení. Pro hosty je vstup do wellness centra včetně saunového světa zdarma.