Aquapark Karpacz Polsko

Vypravme se za našimi severními sousedy. Polsko je atraktivní a pestrá země známá svojí pohostinností. Hned za hranici v severní části Krkonoš (z Prahy autem se sem dostanete za cca 2 hodiny) se nachází Aquapark Karpacz, který toto potvrzuje. Polské wellness je totiž blíže, než byste na první pohled řekli.

Karpacz je malé lázeňské město na jihu Polska, jehož katastr sahá až na vrcholek hory Sněžka. Není tedy divu, že přímo z parkovišť tohoto historického městečka proudí na Sněžku davy turistů. My ale lázně Karpacz, Polsko navštívíme se zcela jinými záměry.

Léčivá voda v Aquapark Karpacz

První zmínky o léčivé vodě v Karpaczi pocházejí z roku 1580. V té době zde horníci těžili rudu, což byl pravděpodobně také důvod objevení léčivých pramenů. Účinky zdejší vody ale dlouho nebyly známy.

Ani dnes se lázně Karpacz, Polsko nevyužívají jako klasické léčebné lázně. Za vodními radovánkami okořeněnými pobytem v minerální vodě se sem sjíždí až 200 tisíc turistů ročně. Ti kombinují relaxační pobyt s výstupem na nejvyšší vrchol Krkonoš a procházkami po okolí.

Karpacz se stala oblíbeným relaxačním letoviskem už v minulosti. Klid na duši zde našly osobnosti, jako německý romantický spisoval Johan Wolfgang Goethe, český prozaik Alois Jirásek nebo britský ministr vnitra a premiér Winston Churchill.

Kde se nachází Karpacz

Dva akvaparky v jednom městě

Městečko Karpacz svojí velikostí na první pohled nijak nezaujme, po bližším zkoumání ale zjistíme, že nabízí více, než bychom od pětitisícového města čekali. Ve městě se nachází hned dva velké akvaparky, které poskytují zábavu, relax a ubytování pro celou rodinu.

První se jmenuje Akvapark Tropikana a je součástí hotelu Gołębiewski. Do jeho zázemí se ale dostanou i nehoteloví hosté. Na druhé straně města se rozléhá komplex Sandra SPA Karpacz, který je taktéž charakteristický svojí pohostinností a nabídne přes 1000 m2 vodní plochy.

Aquapark Park wodny Tropikana, Karpacz

V akvaparku patřícího k hotelu Gołębiewski najdete vše, co si dovedete představit. Dlouhé skluzavky, vodní ráj, skvělé jídlo, ale také relax v saunách nebo během masáží. Pojďme si toto koupaliště v Karpacz představit podrobněji.

aquapark tropikana

Bazény a tobogány

Srdce akvaparku tvoří plavecký bazén s pěti drahami. Právě sem míří kroky prvních ranních hostů. Prázdný bazén poskytuje dostatečný prostor pro rekreační i sportovní plavání a utužení zdravého ducha například před výstupem na nedalekou Sněžku.

Kromě plaveckého bazénu v areálu Akvaparku Tropikana najdete i vlnový rekreační bazén s hloubkou do 1,6 metru a několik tobogánů. Velkou atrakcí je také bazén s hydromasáží a pro nejmenší se v areálu nachází brouzdaliště pro děti s teplou vodou a pískovištěm.

Areál bazénu v akvaparku Tropikana se dělí na vnitřní a vnější část. Interiéry fungují celoročně. Přes letní sezónu se návštěvníkům otevírají i další atrakce:

  • vodní kaskáda,
  • slunečná terasa s lehátky,
  • venkovní bazén,
  • dětské brouzdaliště,
  • hřiště pro plážový volejbal.

Součástí koupaliště Karpacz je také relaxační část. Návštěvníci si zde odpočinou v pěti typech vířivek, suché sauně s vůní alpských bylin a otevírá se jim i jedinečná možnost inhalace solanky pocházející z těšínského regionu Záblatí.

aquapark tropikana

Ceník vstupného

Do wellness areálu a akvaparku se dostanou hoteloví hosté i běžní návštěvníci. Oproti návštěvníkům hotel ale vstupné nijak nezvýhodňuje a ceník vstupného je pro obě skupiny stejný.

Cena Doba pobytu
Dospělý od 14 let 70 zlotých (cca 360 Kč) 1,5 hodiny
Děti do 14 let 35 zlotých (cca 180 Kč) 1,5 hodiny
Děti do 3 let Zdarma
Každá započatá půlhodina 20 zlotých (cca 105 Kč)

Ceník akvaparku Tropikana a koupaliště Karpacz bohužel nezahrnuje studentské slevy a jiné zvýhodněné balíčky. Jedinou výhodou oproti, které koupaliště Karpacz nenabízejí, je zapůjčený ručník zdarma při vstupu do areálu.

Drobnou výhodu mají skupiny a školy. Těm akvapark umožňuje vstup pro dozor zdarma. Jedna dozorující osoba přitom spadá na deset dětí. Děti do 14 let mají navíc při předložení dokladu prokazujícího jejich věk nárok na další slevu.

aquapark tropikana pro děti

Otevírací doba

Akvapark Tropikana je klasický hotelový akvapark, který se drží zažitých tradic. Jeho otevírací doba proto není tak bohatá jako mají jiná koupaliště Karpacz. Otevírací doba se rozděluje podle letní a zimní sezony a láme se na konci srpna.

Letní sezóna
Pondělí až neděle 9:00 až 21:00
Zimní sezóna
Pondělí až pátek 11:00 až 21:00
Sobota až neděle 9:00 až 21:00

Co se týče otevírací doby ve dnech státního svátku, je hotel a akvapark Tropikana skoupý na informace. Pokud chystáte návštěvu v těchto dnech, ověřte si otevírací dobu přímo na recepci hotelu Gołębiewski.

Recenze a zkušenosti hostů

Podle recenzí patří akvapark Tropikana k tomu nejlepšímu, co vám může Karpacz a jeho koupaliště nabídnout. Hotel se hodí spíše pro rodiny se staršími dětmi, najdete v něm ale klid a dostatečné zázemí.

Velkým plusem pro ubytované jsou animační programy. Během nich se vaše děti zabaví, ale na své si přijdou i dospělí. Vše korunuje místní restaurace, která se postará o vaše chuťové pohárky.

aquapark tropikana

Aquapark a hotel Sandra SPA, Karpacz

Druhý z oblíbených akvaparků ve městě Karpacz leží na opačné straně města. Na ploše hotelového resortu Hotel Sandra SPA najdete přes 1000 metrů čtverečních vodní plochy, wellness, masáže a nechybí ani lákavé atrakce pro děti.

Sandra SPA Karpacz 3

Bazény a tobogány

Bazénový komplex v akvaparku Sandra vás na první pohled zaujme svojí velikostí. Na jeho ploše nechybí vodní džungle a adrenalinu chtiví návštěvníci zde najdou 4 tobogány od těch mírných, až po ty nejprudší.

Sportovci napnou svaly v plaveckém bazénu se čtyřmi drahami a následně mají možnost zchlazení v bazénu se studenou vodou. Návštěvníci si také oblíbili bazén s vlnobitím, ve kterém se zabaví děti i dospělí.

Součástí koupaliště Karpacz a Sandra SPA je také venkovní areál. V něm se nachází venkovní bazén s několika vířivkami. Některé wellness  a whirpool koupele jsou otevřené po celý rok.

Jsou to právě vířivky, které si zdejší klienti pochvalují nejvíce. Tematické koupele zahrnují relax v bylinné lázni, rašelinovou koupel nebo koupel s řasami. Oblíbená je také solná koupel, která stejně jako akvapark Tropikana využívá solanku z kraje v okolí polského Těšína.

Sandra SPA Karpacz 2

Ceník vstupného

Pobyt v akvaparku Sandra SPA vás vyjde o něco levněji a vstříc vychází vstupné i s ohledem na rodiny s dětmi a zvýhodněné vstupné.

  Cena Doba pobytu
Dospělí 65 zlotých (cca 335 Kč) 1,5 hodiny
Děti 3 až 14 let 35 zlotých (cca 180 Kč) 1,5 hodiny
Děti do 3 let Zdarma
Rodinná vstupenka – 2 dospělí + 3 děti do 14 let 180 zlotých (cca 930 Kč) 1,5 hodiny
Skupiny nad 20 osob 55 zlotých na osobu (cca 285 Kč) 1,5 hodiny
Celodenní vstupné 80 zlotých (cca 415 Kč)

V případě skupin nad dvacet osob vychází vstupné a ceník nejlevněji. Pro jeho uplatnění je ale nutná rezervace. Před vašim příjezdem si telefonicky ověřte kapacity na recepci akvaparku Sandra SPA.

Speciální ceník se týká také koupelí ve vířivých vanách. V tomto případě najdete dva druhy vstupného:

  • 30 zlotých na 1 hodinu
  • 45 zlotých na 2 hodiny

Před placením v hotovosti si nezapomeňte vyměnit české koruny na polské zloté. Kurz je přibližně 5 korun za 1 zlotý a bankovky vám vymění na recepci, nebo je vyberete v bankomatech všude po městě Karpacz.

Sandra SPA Karpacz

Otevírací doba

Aquaparka Sandra SPA má otevřeno celoročně. Během polských státních svátků si ale vždy ověřte dostupnost na recepci. Poláci poměrně striktně drží zejména církevní svátky a mnohdy zavírají i největší resorty.

Otevírací doba aquaparku Sandra SPA:

Pondělí až čtvrtek 16:00 až 22:00
Pátek 16:00 až 21:00
Sobota 9:00 až 21:00
Neděle 8:00 až 18:00

Recenze a zkušenosti hostů

Hotel a lázně Karpacz v Sandra SPA jsou vhodné spíše pro rodiny s menšími dětmi. Tomu odpovídá i pohyb a někdy až nepřiměřený hluk. Zkušenosti návštěvníků lázní i hotelu ovšem říkají, že děti si pobyt náramně užijí.

Některé recenze zákazníků si stěžují na nedostatečný úklid. Hotelová restaurace sice nabízí snídaně a večeře v ceně, obojí je ale formou bufetu a připravte se tak na boje o oblíbené pochoutky.

Sandra SPA Karpacz 4

Ubytování u koupaliště Karpacz

Jestliže plánujete návštěvu akvaparku na více dní, doporučujeme využít jeden ze dvou zmíněných hotelů. Oba dva resorty jsou vhodné pro rodiny s dětmi a v jejich útrobách najdete rozlehlé akvaparky se zábavním vyžitím.

Pokud vás nabídka obou hotelů Karpacz nezaujala, je tu pro vás připravené další ubytování:

Ubytování v městě Karpacz je kromě hotelů protkané i sítí drobných AirBnb pronájmů. Pokud plánujete jen krátkou zastávku a nevadí vám méně prostorné ubytování, vyzkoušejte i tento způsob.

Aquapark Karpacz – ráj pro turistiku i relax

V malém městě na česko-polských hranicích bydlí 5000 usedlíků. Ročně ho ale navštíví přes 200 tisíc turistů, kteří sem míří za turistikou spojenou s relaxačním pobytem v některých z místních lázní.

Návštěvníci města sem míří především díky jeho poloze na úpatí nejvyšší hory České republiky Sněžka. Samotné převýšení ve městě činí 400 metrů, což jen dokazuje jeho horský ráz. Přímo z města vede na nejvyšší horu Čech turistická stezka.

Centrum města je kompletně uzavřené automobilové dopravě a tvoří ho jedna velká pěší zóna. Díky tomu je zde božský klid a čerstvý vzduch. Svěží horskou atmosféru podtrhuje historická architektura a kostel Wang, který sem Poláci v 19. století přestěhovali z Norska.

Co dělat v okolí města Karpacz?

Koupaliště Karpacz není jediný turistický bod na mapě města. Kromě zmiňovaného kostela stojí za vidění i radnice města. Pokud sem zavítáte v pravé poledne, nelekněte se. Z radnice Kowary se každé poledne ozývá troubení trumpety ohlašující dvanáct hodin.

Když už se procházíte po městě, navštivte zachovalé historické nádraží a skokanský můstek Orlinek. Svůj čas věnujte i symbolickému hřbitovu obětí hor a Muzeu sportu a turistiky. Z přírodních památek určitě nevynechte peřeje a vodopády řeky Lomniczky.

Lázně Karpacz, Polsko – relax na úpatí hor

Cesta z Prahy do polské Karpacze vám zabere přibližně dvě hodiny. Díky svojí poloze se jedná o jedny z nejbližších zahraničních lázní. Jen co překročíte hranice a navštívíte město, ocitnete se ve zcela jiném světě.

Město Karpacz vás obejme svojí pohostinností a nabídne vám mnohé ze svých atrakcí, mezi nimž hrají prim koupaliště Karpacz. Návštěva historického horského města stojí za to, i kdyby trvala jen dvě noci.

Fotogalerie

Zdroj fotografií: www.golebiewski.pl/cz/ | www.sandra.karpacz.pl