Chcete si odpočinout? Jeďte do lázní!

Cítíte, že byste si potřebovali odpočinou a zregenerovat se? Užít si nějakou příjemnou masáž nebo lázeň a oprostit se od všedních starostí? Vezměte si v práci alespoň den volna a užijte si i třeba jen prodloužený wellnes víkend v našich lázních. Nebo se rozhlédněte okolo a určitě i ve vašem městě naleznete alespoň jedno wellness centrum. Nabídka pobytů je opravdu bohatá, tak si vyberte přesně podle vaší chuti.

Typy lázeňských pobytů

Podle toho, za jakým účelem do lázní jedeme, můžeme i lázeňské pobyty rozdělit do několika kategorií. Každý z nich si najde své příznivce. Pobyty v lázních tedy můžeme specifikovat jako:

  • léčebné pobyty
  • wellness pobyty
  • víkendové pobyty
  • redukční pobyty
  • pobyty pro seniory
  • manažerské pobyty
  • romantické pobyty

Léčebné lázeňské pobyty

Jedete-li do lázní na léčebný pobyt, pravděpodobně tam strávíte minimálně jeden týden. Léčebný pobyt je obvykle doporučen vaším lékařem. Podle toho, s jakým problémem se jedete do lázní potýkat, vypadá i průběh pobytu. Samozřejmostí je vstupní lékařské vyšetření, a dále každodenní procedury, které pomohou váš organismus zregenerovat. Jedná se zejména o koupele, masáže či zábaly, ale i pohybové cvičení. Léčebné lázeňské pobyty nejčastěji pomáhají při léčbě pohybového aparátu, dýchacích onemocněních, artritidě, nebo po úrazech.

Wellness lázeňské pobyty

Velmi oblíbený jsou wellness pobyty. Ty slouží k tomu, abyste si po hektickém stresovém období odpočali, uvolnili tělo i mysl a vrátili se zase zpět k běžným denním činnostem s pozitivním nadhledem. Wellness pobyty jsou obvykle několikadenní, časté jsou využívány prodloužené víkendy. Mezi nejoblíbenější wellness procedury, které si určitě užijete, patří solná jeskyně, finská sauna, vířivky, masáže nebo aromaterapie.

Redukční lázeňské pobyty

Potřebujete-li shodit několik přebytečných kilogramů, na redukčním lázeňském pobytu se vám to podaří. Po celý pobyt jste pod dohledem zdravotníků. Tento lázeňský pobyt také trvá minimálně týden, a během něho se dozvíte mnoho informací potřebných k udržení zdravého životního stylu. Počáteční lékařské vyšetření následuje rozhovor s odborníkem na zdravou výživu. Společně stanovíte dietní jídelníček. Každý den vás čeká kontrola hmotnosti. Součástí je pitná kůra a procedury jako aqua gymnastika, léčebný tělocvik, plavání, masáže, akupunktura, koupele a další. Na závěr vás lékař opět vyšetří a předá doporučení k dalšímu postupu.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *