Wellness pobyty v Česku. 5 TOP míst, které navštívit

Hledáte možnosti odpočinku, které vás rozhodně nezklamou? Pokud ano, zaměřte se na oblíbené a vyhledávané víkendové wellness relaxační pobyty. Mohou být spojeny se zajímavými procedurami, stejně jako s řadou zážitků z mnoha oblastí. Pokud nevíte, kam vyrazit, máme pro vás několik zajímavých tipů.

Vysočina

Poměrně zapomínaná horská oblast, která však může nabídnout mnoho lákadel. Užijí si zde milovníci sportovních aktivit, a to jak v zimě, tak i v létě. Milovníky poznání zaujme řada zajímavých míst, kterým dominuje třeba zámek Červená Lhota, stejně jako neméně zajímavý zámek Žirovnice.

Daná lokalita je jako stvořená i pro rodinné pobyty. Proč? Na Vysočině najdete místo, které je označované jako Pohádková říše Fábula. No a samozřejmě nebude chybět ani wellness v řadě skvělých hotelů.

Krkonoše

Naše nejznámější hory jsou zaručenou stálicí, se kterou rozhodně nešlápnete vedle. V létě budou nadšeni milovníci kol a turistiky, v zimě zase lyžaři a snowboardisté. Pokud se chystáte na wellness pobyty pro dva, můžete si být jisti tím, že po náročném dni není nic lepšího, než se uvelebit v relaxačním centru konkrétního hotelu. Navíc třeba v zimě po lyžování, je wellness volbou, která zrelaxuje vaše tělo na další den.

Kromě klasických lákadel vás Krkonoše zaujmou třeba i místy, kam patří známé Janské Lázně s krásnou kolonádou, nebo i Černohorská rašelina, která je unikátním místem s lákavou rozhlednou.

Beskydy

Třetím naším tipem je další horská oblast, a to Beskydy. I zde najdete řadu hotelů a míst, které vás zaujmou svým komfortem, stejně jako možností si skvěle odpočinout. Pokud vás lákají i zajímavá místa spojená s výlety, rozhodně doporučujeme rozhlednu Velká Čantoryje, stejně jako velmi zajímavou naučnou stezku pralesem Mionší. Ten je považován za to nejkrásnější z přírody samotných Beskyd. Kdo je spíše aktivním typem cestovatele, může po celý rok navštívit sportovní areál Mosty u Jablunkova.

Jižní Čechy

Jenom těžko byste hledali známější a krásnější oblast pro wellness pobyty, než je tato. Proč je oblíbená? Jelikož nabídne jeden z hlavních skvostů celé republiky, a to město, kterým je Hluboká nad Vltavou. Místní stejnojmenný zámek Hluboká je místem, které si nesmí nechat uniknout nikdo.

Pokud se chcete vrátit do minulosti i v trochu jiném duchu, zkuste třeba obec Holašovice. Je zajímavá pro své selské usedlosti, které jsou zapsány na seznam UNESCO.

Dalším tipem a oblíbeným místěm wellness pobytů je okresní město Český Krumlov, jehož historické centrum, kterým protéká Vltava je jedním z nejfotografovanějších míst v ČR.

Jižní Morava

Stálice v seznamu oblastí, které můžete navštívit na víkend. Je to kraj vína, což znamená nejenom možnosti ochutnávek, ale i procedury, které jsou s ním spojené.

I proto se právě v těchto oblastech velmi často nabízejí zajímavé wellness pobyty pro ženy. Právě něžné pohlaví má víno v lásce a Morava je možností, jak ho zkusit na všechny způsoby.

Kromě toho oblast nabídne i několik lákadel, jako je třeba zámek Lednice, který stejně jako Hluboká patří mezi nejkrásnější komplexy v ČR. Krásou ale překypuje také místní park, spolu se zajímavou flórou, nebo stavbami a rybníky.