Toužíte po sauně? Lze si ji i vyrobit

prodej sauny

Sauna je velmi oblíbenou součástí mnohých domovů. Přinese nám zlepšení našeho zdravotního stavu, a to třeba v oblasti naší pokožky, kloubů, ale i psychiky. I proto po sauně touží stále více lidí. Ne vždy musíme být odkázáni na nutnost si ji koupit hotovou. Existují i další varianty, jako je sauna svépomocí. Tedy možnost si saunu postavit doma, z koupeného materiálu. A že to nemusí být nic složitého, na to se aktuálně podíváme.

Základem je výběr vhodných materiálů

Čím bychom měli primárně začít, to je rozhodně výběr těch správných materiálů. Bez nich se při stavbě domácí sauny jenom těžko obejdeme. Mezi důležité stavební záležitosti domácí sauny by měly patřit:

  • Konstrukční hranoly – lepené dřevo o obvyklém průměru 40-60 mm
  • Izolace sauny – Minerální vata nebo PUR desky
  • Obklady – Smrk nebo osika
  • Dřevo na lavice – Finský smrk či osika

Jakmile máme v oblasti hlavních materiálů pro základní konstrukci jasno, hledíme na nezbytné doplňky. Výroba sauny by měla zohledňovat nutnost osvětlení. V dnešní době, kdy je kladen důraz na kombinaci kvality a úspory, je určitě ideální řešení v podobě optických vláken pro sauny.

Bez tepla se neobejdete

Základní materiály, které jsou se stavbou jako takovou spojeny, již máme vyjmenovány. Saunu je však třeba také vybavit, a to konkrétními kamny. Dnes může domácí sauna obsahovat dvě hlavní řešení. Mohou to být buď kamna elektrická, nebo kamna na dřevo. Samozřejmě první varianta vyniká jednoduchostí použití, druhá zase svou větší stylovostí. Zapomínat bychom neměli ani na termostaty, které poslouží k regulaci kamen a k udržování správné teploty.

Začínáme!

Základní pomůcky nezbytné pro stavbu vlastní sauny již máme. Nyní se můžeme pustit do práce. Velkou výhodou je, že nám pro plnohodnotné saunování může postačit prostor pouze jednoho metru čtverečného. Více výroba finské sauny skutečně nemusí vyžadovat. A co je druhou výhodou? Rozhodně i možnost realizace jak v domech, tak i v běžných bytech. S konkrétním řešením vždy poradí profesionál. A kde ho najít? Na webu Finskasauna.cz.

finskasauna-cz Logo