Odpočinek jako v lázních v pohodlí vlastního domova

Znáte ten pocit, vrátíte se domů z práce a potřebujete přijít na jiné myšlenky. Záležitosti, kterými jste se zabývali během pracovní činnosti, zkrátka chcete vymazat z hlavy a rádi byste si dopřáli zasloužený relax.

Přesně pro tyto chvíle je ideální domácí wellness centrum. Jeho nespornou výhodou je fakt, že již nemusíte nikam vyrážet a užijete si skvělou terapii pro tělo i ducha v pohodlí vašeho domova.

Domácí vířivka je doslova poklad, který ovšem nemusíte hledat. Naopak se můžete spolehnout, že na vás bude každý den doma čekat. Dopřejte si blahodárné účinky teplé vířící vody a nechte v ní odplout veškerý nahromaděný stres. Voda vám v kombinaci s teplem rozšíří cévy a ve vašem organismu dojde k harmonickému prokrvení. Vaše svaly a klouby se krásně uvolní, stejně tak, jako psychika. Kardiovaskulární systém vám rovněž poděkuje, že se o něj tak hezky staráte.

Vířivé vany jsou v dnešní uspěchané době velmi oblíbené a na trhu je opravdu velký výběr. Chcete-li tedy udržovat váš duševní stav v rovnováze, můžeme tuto investici jednoznačně doporučit.

Domácí vířivka od Albixon.cz

Domácí vířivka

 

Sauna je symbolem zdravého odpočinku

Dalším oblíbeným způsobem zdravého a kvalitního odpočinku je saunování. Kromě klasické sauny, může vašemu tělu skvěle posloužit také parní sauna. Ta se oproti té tradiční vyznačuje nižší teplotou – od 40 do 50 stupňů a kombinací tepla a vlhkosti. To vše má blahodárný vliv na dýchací cesty.

Samozřejmě tradiční finská sauna nebo infrasauna je taktéž vynikajícím nápadem, jak udržovat své zdraví. Jaký je mezi nimi vlastně rozdíl? Jde o způsob ohřívání vašeho těla. U finské sauny se teplo z kamen šíří skrz vlhkost a vzduch. Ohřátý vzduch se následně šíří celou saunou a ohřívá vaší pokožku. Infrasauna využívá infračerveného záření, které je v sauně produkováno infračervenými zářiči. Za těchto okolností se ovzduší ohřívá mnohem méně a tělo se tím pádem zahřívá více do hloubky.

Pro úplnost vašeho domácího wellness centra a pro dobrou hygienu je smysluplnou koupí rovněž solární sprcha.

Solární sprcha od Albixon.cz

Solární sprcha

Zdroj fotografií: www.albixon.cz