Ostatní lázně

Největší koncentraci termálních pramenů nalezneme v Maďarsku a sousedícím Slovensku. Ostatní země se ovšem nechtějí nechat zahanbit a nabízejí svým návštěvníkům srovnatelné služby a možnosti jako mají termální velmoci. Mezi takové země patří například Rakousko a Německo.

Tyto země nabízejí českým klientů lázně kousek od českých hranic. Mezi ty nejznámější patří lázně Bad Schandau a lázně Therme Laa An Der Thaya. Oba komplexy jsou umístěny těsně za českými hranicemi a tak je výhodou nejen jejich dostupnost, ale také český jazyk, které můžete najít nejen na cedulích, ale také se s ním zde v klidu domluvíte.

Specifický postoj zaujímají termální lázně na Islandu. Tomu se přezdívá země ledu a ohně, většina termálních koupališť je totiž zcela přírodních. Mezi nejznámější Islandské přírodní lázně patří Blue Lagoon v překladu Modrá Laguna. Ta láká nejen návštěvníky z Islandu ale také stále více turistů z Evropy. Před nedávnem začala dokonce z Německa létat charterová linka dvakrát týdně, která přepravuje turisty do této zapovězené země.

My jsme pro vás připravily průvodce po ostatních méně či více známějších lázních. Především se podíváme k sousedům a to do Německa a Rakouska. Ze zajímavosti se podíváme také do lázní na Islandu a to i přesto, že se většina z nás na Island nechystá, je dobré vědět něco o tomto termálním zázraku. Tak s chutí do toho.

Představujeme termální lázně v ostatních zemích Evropy i světa

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *