Bad Schandau (GER)

Pouze pár kilometrů od českých hranic leží v Německu malé lázeňské městečko Bad Schandau, pro obyvatele České republiky možná známé jako „Žandov“. Jeho historie sahá přibližně do 14. století, dnes je Bad Schandau důležitou tepnou říční dopravy a také turistickým cílem mnoha návštěvníků. Leží totiž v národním parku Saské Švýcarsko, které nás již po mnoho let uchvacuje svými přírodními útvary.

Díky své poloze nabízí město Bad Schandau spoustu možností jak strávit příjemné chvilky. Své trasy sem jezdí zdolat nejeden pěší turista. Oblíbené jsou především Labské pískovce nabízející neuvěřitelných 1200 km značených tratí. Bohužel stále častěji je také využívána trasa „po stopách povodní“ a to především v blízkém Hřensku. Díky kopcům se okolí Bad Schandau využívá také pro horolezectví, blízké Labe pro vodní sporty a okolí pro cykloturistiku. Přes Bad Schandau totiž vede známá Labská cyklostezka.

Jednou z nejžádanějších atrakcí v Bad Schandau je lázeňský komplex Toskana World. Ten nabízí skutečný zážitek a relaxaci pro celou rodinu.

Lidé sem jezdí především zapomenout na starosti, které je životem provázejí. Přijíždějí si odpočinout, nabrat nové síly a zregenerovat své tělo.

Lázeňský komplex Toskana World Bad Schandau nabízí kvalitní doplňkové služby mezi které patří především masáže všeho druhu, vanové koupele či romantický wellness pro dva. V blízkém okolí je možné ubytovat se v některém z penzionů a hotelů, kterých tu najdeme více jak 15.

Areál termálních lázní Bad Schandau

V termálních lázních Bad Schandau najdeme hned několik vyhřívaných bazénů. Mezi ty největší patří velký vnitřní bazén o rozloze cca 260 metrů čtverečních, a velký venkovní bazén o rozloze 287 metrů čtverečních. K dispozici je také Whirpool (22 m čtverečních), vyhřívaný menší bazén (44 metrů čtverečních), dětský bazén (16 metrů čtverečních), proudící kanál (74 metrů čtverečních).

Pro odpočinek jsou k dispozici ve venkovním prostoru lehátka, lavice a louka se zelení, na které je možné odpočívat po celé léto. Uvnitř je k dispozici odpočívárna umístěná v druhém patře. Lehátka jsou velice příjemná a jsou umístěna s přímým výhledem na Labe, kde proudí říční doprava. Opravdu úžasný relax, který jsem na vlastní kůži zažil.

Řekl bych, že termální lázně Bad Schandau jsou velmocí saun. Najdete jich tu opravdu požehnaně a to na ploše 363 metrů čtverečních. Každá sauna plní jinou funkci a je jiného charakteru. Veškeré podrobnosti o jednotlivých saunách jsou k dispozici u vstupu do každé z nich. Saunový areál je umístěn jak uvnitř tak venku, což vám v zimním období dodá na celé atmosféře. Uvnitř najdeme finskou saunu, saunu se studenou párou, bylinkové koupele, vířivku, vyhřívaná lehátka, solárium, saskou koupelnu, masážní sprchy. Zajímavostí je ledová tříšť, která padá se shora a slouží k ochlazení prohřátého těla místo studeného bazénu, i ten je ale samozřejmě k dispozici. Ve venkovní části potom saunu ve srubu a saunu s párou. K dispozici jsou také Kneippovy bazény se studenou vodou.

V areálu lázní Bad Schandau je samozřejmostí restaurace a kavárna ale také například posilovna, lékařská cvičení, konferenční sál a samostatný oddíl s názvem terapie nabízející různé koupele, sprchy, masáže a minerální sopečné bahno.

Hlavní atrakcí celých lázní Bad Schandau je bazén Liquid Sound. Ten je specifický svým tekoucím zvukem ale také teplou slanou vodou. Jednoduše ponořte své uši pod vodní hladinu a pozorujte okolní stěny, na kterých vám jsou promítány různé obrazce, které dodají vaši relaxaci ten pravý smysl. Bazén se nachází na ploše 223 metrů čtverečních a  je umístěn v samostatné místnosti, je zde zakázáno hlasitě mluvit a světel tu najdete opravdu pramálo. Hra barev a zvuků může začít. Navíc díky prosklenému stropu je možné relaxovat při úplňku a to až do pozdní noci.

Cesta do Bad Schandau

Cesta je opravdu příjemná. Projíždíte národním parkem Saské Švýcarsko a kocháte se krajinou. Vaše cesta by měla vést přes Děčín -> Hřensko -> Bad Schandau. Samozřejmě záleží na vaší poloze, tato trasa je brána pro Středočeský kraj a Prahu.

Otevírací doba

Pondělí až čtvrtek + neděle: od 10:00 do 22:00
Pátek a sobota: od 10:00 do 24:00
Při úplňku je otevřeno až do 2:00

Ceník

2 hodiny 4 hodiny celý den
Dospělí 13,00 € 16,00 € 20,00 €
Dítě do 14 let 5,50 € 8,00 € 10,50 €
každá další hodina 2,50 € 2,50 €
Vstupenka pro
rodinu: 2 dospělí/1 dítě
26,00 € 34,00 € 42,00 €
každé další dítě 2,50 € 2,50 € 2,50 €

.
V pondělí až pátek od 16:00 do 19:00 si můžete zakoupit vstupné na 3 hodiny, zaplatíte ovšem pouze dvouhodinové vstupné. Podobná akce je také připravena pro seniory a to v období pondělí až pátek do 10:00 do 14:00.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 comments