Nejlepší wellness Liberec – TOP luxusní wellness hotely a pobyty

Míříte do Liberce za zábavou, výlety po horách, lyžováním na Ještědu nebo za prací? A chtěli byste si dopřát pobyt v hotelu, který nabídne víc než jen lůžko a střechu nad hlavou? Pokud máte slabost pro wellness požitky a chcete si dovolenou či cestu užít plnými doušky, jste tady správně. Připravili jsme pro vás žebříček devíti nejlepších wellness hotelů v Liberci.

TOP wellness pobyty v Liberci

1. Wellness Hotel Fénix

📌 Adresa: Ještědská 279, 460 08 Liberec

Wellness Hotel Fénix

Více fotografií na Booking.com

Ubytování přímo pod Ještědem, a navíc v zřejmě nejlépe hodnoceném hotelu v celém Liberci a širokém okolí? Proč ne! Hotel Fénix je tu pro vás a přivítá vás velmi příjemnou atmosférou a stylovým prostředím. Jde o moderní hotel, který se nese v trochu skandinávském duchu. Exteriérům, ale i interiérům vévodí dřevo – krásné, surově opracované, vonící lesem. Design je spíše minimalistický, velmi čistý a svěží.

Ubytovat se můžete v „běžných“ pokojích, které nabízejí vysoký standard komfortu a vybavení. Ale mnohem větším lákadlem jsou speciální wellness apartmány. Jak název napovídá, jde o apartmány, které zároveň nabízejí soukromý wellness v podobě saun a vířivek, které jsou chytře zakomponovány do interiéru, takže máte pocit, jako byste se ubytovali přímo v lázních. Některé apartmány nabídnou i slunečné terasy s lehátky. Opravdu úžasný luxus.

Další možností relaxace je zdejší Nordic Spa, což je soukromé wellness centrum. Najdete zde finskou saunu, vířivku, střechu z finského mechu, zážitkové sprchy, relax zónu, bar s posezením – a dokonce i přímo zde je možné se ubytovat. Dopřát si můžete taky masáže a v hotelu je samoobslužné bistro, dětská herna, venkovní posezení i další vybavení.

Za nás aktuálně nejlepší wellness hotel v Liberci.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,5 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 755 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 531 návštěvníků

Náš tip: Liberec u Ještědu a ski areálu: Luxusní Wellness Hotel Fénix **** se snídaní, masáží a privátním Nordic SPA

2. Wellness Hotel Babylon

📌 Adresa: Košická 415, 460 07 Liberec

Wellness Hotel Babylon

Více fotografií na Booking.com

Kryté zábavní centrum Babylon patří mezi vůbec nejžhavější turistická lákadla Liberce a celého Libereckého kraje. Součástí tohoto rozlehlého zábavního komplexu je aquapark, zábavní park, lunapark, IQpark a IQlandia anebo i špičkové wellness centrum a čtyřhvězdičkový hotel, který patří k nejluxusnějším ve městě. Zajisté se vyplatí zde ubytovat, protože celé centrum Babylon určitě nestihnete za jediný den dostatečně prozkoumat.

Samotný hotel nabízí ubytování v mnoha typech pokojů. I zde je k dispozici taky wellness apartmán s relaxační vanou, královský apartmán se stylovým nábytkem a velkou rozlohou a další možnosti. V hotelu najdete velké wellness centrum o rozloze 1000 metrů čtverečních.

Zařízené je ve stylu antických lázní a vypadá opravdu krásně. Součástí je finská i klasická sauna, vířivka, římská parní lázeň, bylinná a solná lázeň, Kneippova koupel, laconium, tepidarium, sauna bar a odpočinkové prostory i další zařízení. V hotelu je i několik výborných restaurací či lobby bar, dvě kavárny, hospoda nebo bowling bar.

Náš tip: Liberec 4,5 km od sjezdovky: Wellness Hotel Babylon **** se snídaněmi, aquaparkem, saunami i lunaparkem + zoo

🔔 Hodnocení na Booking: 8,1 z 10 (velmi dobré) od více jak 609 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,4 z 5 (fantastické) od více jak 2611 návštěvníků

3. Wellness hotel V Nebi (cca 30 km od Liberce)

📌 Adresa: Příchovice 627, 468 48 Kořenov-Příchovice (cca 30 km od Liberce)

Wellness hotel V Nebi

Více fotografií na Booking.com

Teď se na chvíli od Liberce trochu vzdálíme. Podíváme se do obce Příchovice v Jizerských horách. Díky několika malým ski areálům je tato horská víska oblíbeným turistickým cílem a najdete zde řadu možností ubytování. Za zvláštní pozornost rozhodně stojí zdejší wellness hotel V Nebi. Už samotný název napovídá, že o komfort a rozmazlování zde nebude nouze. A věřte, že se máte na co těšit.

Nádherné prostředí v kombinaci se skvělým vybavením je tím správným klíčem k perfektní dovolené. Hotel V Nebi nabídne krásné, rustikální vnější i venkovní prostředí. Je zde zahrada s jezírkem a „nekonečným“ bazénem i sauna. Obrovská terasa s posezením, restaurace s panoramatickým výhledem na kopce a lesy. Uvnitř hotelu se pak skrývá wellness a spa centum s krytým bazénem, finskou či bylinkovou saunou, vířivkou a dalším vybavením. Unikátní a okouzlující je už samotné prostředí.

Hotel má jen třináct pokojů, takže má komorní, přátelskou a příjemnou atmosféru. Nemusíte se bát přehnaného ruchu. Zkrátka dokonalá idylka v přírodě Jizerských hor.

🔔 Hodnocení na Booking: 10 z 10 (naprosto vyjímečné) od více jak 2 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,9 z 5 (naprosto vyjímečné) od více jak 231 návštěvníků

4. Resort Uko (cca 10 km od Liberce)

📌 Adresa: 300, 468 12 Bedřichov (cca 10 km od Liberce)

Resort Uko

Více fotografií na Booking.com

Bedřichov je obec ležící cca 10 km od centra Liberce. Jde o další oblíbenou horskou a lyžařskou destinaci. Mezi zdejšími mnoha ubytovacím zařízeními vyniká rozlehlý resort UKO, který leží mimo centrum obce, v obklopení lesů. I když jde o venkovský resort, ubytování je vysoce komfortní až luxusní. Jde taky o místo ideální pro rodinnou dovolenou. Pro děti je zde herna i hřiště a spousta aktivit. Dospělí si zase jistě užijí zdejší wellness.

UKO wellness nabízí venkovní i vnitřní bazén a taky dětské brouzdaliště. Je zde saunový svět s finskou, bylinnou i solnou saunou. Dopřát si můžete masáže nebo i fyzioterapii. Hotel je skvělým místem pro sportovní a aktivní, ale i odpočinkový pobyt.

Náš tip: Jizerské hory 500 m od sjezdovky v Jóga & Wellness Resortu Uko se snídaní/polopenzí + relax v bazénu a saunách

🔔 Hodnocení na Booking: 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 75 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,5 z 5 (skvělé) od více jak 556 návštěvníků

5. Wellness Chata Brejlovka (cca 15 km od Liberce)

📌 Adresa: Hraničná 2304, 468 11 Janov nad Nisou (cca 15 km od Liberce)

Wellness Chata Brejlovka

Více fotografií na Booking.com

Jen kousek od Bedřichova a cca 15 km od centra Liberce můžete nalézt krásné ubytování ve venkovské chatě Brejlovka. Brejlovku obklopují lesy a kopce a je zde báječný klid. Velmi dobře vybavené venkovní hřiště nabídne skvělé vyžití a zábavu pro děti. Ačkoli chata vypadá jako klasická roubenka, skrývá velmi moderně a stylově zařízené interiéry. Celkem je zde 6 pokojů až pro 17 osob a jde o skvělé místo pro pobyty s přáteli, firemní akce či rodinnou dovolenou.

Chatu si totiž můžete pronajmout jen pro sebe a své přátele. Inspirovat se můžete dalším výběrem luxusních chat a chalup s wellness k pronájmu.

Těšit se můžete například na vnitřní i venkovní kuchyni, krb na dřevo, vířivku, saunu, ochlazovací bazének, dětský koutek, bar, gril s posezením i další vybavení. Velmi pěkné místo pro krásně strávené okamžiky odpočinku i zábavy.

🔔 Hodnocení na Booking: 9,4 z 10 (fantastické) od více jak 8 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,8 z 5 (fantastické) od více jak 16 návštěvníků

6. Wellness Hotel Liberecká Výšina

📌 Adresa: Wolkerova 251, 460 15 Liberec-Starý Harcov

Wellness Hotel Liberecká Výšina

Více fotografií na Booking.com

Liberecká Výšina je výletní restaurace, hotel a rozhledna, která zvenčí připomíná hradní sídlo Drákuly zhmotněné z plátna nějakého obrazu ve stylu romantismu. A není to vůbec daleko od pravdy, protože tato stavba skutečně vznikla v roce 1900 coby romantická představa a napodobenina středověkého hradu.

Tato restaurace a rozhledna má tedy již více než 120letou tradici. Interiéry však byly značně zvelebeny a dnes si zde můžete užít skvělý komfort v moderních hotelových pokojích, vynikající gastronomii a dokonce i wellness. Ten ukrývá vířivku, saunu, parní saunu a dopřát si můžete i skvělé masáže. Velmi pěkná lokalita a výborné služby. Výšina rozhodně stojí za návštěvu, zvlášť pokud máte romantického ducha.

Náš tip: Pobyt u rozhledny Liberecká výšina: polopenze, možnost pokoje s vířivou vanou, wellness i elektrokola

🔔 Hodnocení na Booking: 8,9 z 10 (skvělé) od více jak 397 návštěvníků

7. Clarion Grandhotel Zlatý Lev

📌 Adresa: 3, Gutenbergova 126, 460 01 Liberec

Clarion Grandhotel Zlatý Lev

Více fotografií na Booking.com

Gradhotel Zlatý Lev patřící do řetězce Clarion najdete v srdci Liberce, naproti zámku a parku a vedle obchodního centra Plaza s DinoParkem. Secesní budova hotelu působí nádherně a velkolepě a na první pohled vzbuzuje dojem staromódního, elegantního a sofistikovaného luxusu. Ani interiéry a pokoje nezklamou. Koneckonců jde o čtyřhvězdičkový hotel.

Ubytovat se můžete i v apartmánech a pro nejnáročnější je zde prezidentské apartmá. V hotelu je špičková restaurace, ale taky příjemná hospůdka či lobby bar.

A pak je zde samozřejmě i wellness. I ten se nese ve velkém stylu přímo antických rozměrů. Dopřát si můžete koupel ve vířivce velikosti bazénu, různé druhy masáží nebo odpočinek ve finské či bio sauně. Aktivnější odpočinek nabídne fit centrum.

Náš tip: Relaxační pobyt v Clarion Grandhotelu Zlatý Lev**** v srdci Liberce: snídaně či polopenze i wellness

🔔 Hodnocení na Booking: 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 2025 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,3 z 5 (velmi dobré) od více jak 1100 návštěvníků

8. Pytloun Wellness Travel Hotel

📌 Adresa: Volgogradská 70, 460 07 Liberec

Pytloun Wellness Travel Hotel

Více fotografií na Booking.com

Pytloun je příjemný hotýlek na okraji Liberce, který potěší útulným prostředím a kvalitními službami. Pokud nevyžadujete dokonalý luxus a spíše hledáte co nejlepší poměr ceny a kvality – Pytloun může být rozhodně skvělá volba. Nachází se v klidné oblasti na ulici Volgogradská, která spíše připomíná vesnici než část velkého města.

Pytloun je skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Je zde dětské venkovní hřiště, rodiče si zase užijí krásný wellness. Ten kombinuje příjemné vnitřní a ještě příjemnější venkovní prostory. Vše působí velmi útulně a soukromě. Najdete zde bazén, finskou saunu, solno-bylinnou saunu a dopřát si můžete relaxační masáže.

Náš tip: Odpočinek v Liberci: ubytování s bufetovou snídaní, vstupem do wellness i relaxační masáží

🔔 Hodnocení na Booking: 8,4 z 10 (velmi dobré) od více jak 1755 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,2 z 5 (velmi dobré) od více jak 818 návštěvníků

9. Wellness Hotel Edeleweiss

📌 Adresa: Za Domovem 333, 460 08 Liberec-Horní Hanychov

Wellness Hotel Edeleweiss

Více fotografií na Booking.com

Tento hotel je jednou z posledních staveb pod Ještědským vrcholem. Do zdejšího ski areálu je to odtud doslova pár kroků. Rozhodně skvělé místo pro návštěvníky této hory – ať už za účelem turistiky nebo lyžování.

Edeleweiss je zvenčí poměrně nenápadný, menší hotýlek s deseti pokoji. Vhodný pro hosty, kteří dávají přednost komornějšímu, domáčtějšímu prostředí. Těšit se však můžete i na restauraci s vynikající kuchyní a taky na parádní wellness centrum. Zde si můžete užít masáže, infrasaunu či finskou saunu i vířivku v pěkném prostředí.

Náš tip: Wellness pobyt v hotelu Edeleweiss s polopenzí na 2 noci

🔔 Hodnocení na Booking: 8,6 z 10 (skvělé) od více jak 164 návštěvníků
🔔 Hodnocení na Google: 4,6 z 5 (fantastické) od více jak 65 návštěvníků