Aquapark Babylon Liberec

Máte chuť na trochu dobrodružství, zábavy a klidně byste k tomu přidali i nějaké ty vodní hrátky a relaxaci? Skloubit tyto věci dohromady se může zdát poměrně složité či časově náročné. Co kdybychom vám ale řekli, že existuje místo, na kterém si všeho zmíněného můžete dopřát vrchovatě? A navíc toto místo není pro většinu obyvatel naší země nijak vzdálené. Rozhodně nemusíte vyrážet nikam daleko za hranice. V dnešním článku zůstaneme na domácí půdě. Věnovat se totiž budeme aquaparku Babylon v Liberci.

Není to ale jen tak obyčejný aquapark, mnohem přesnější označení by mohlo znít multifunkční zábavní centrum. A jak samotné toto zařízení hlásá, najdete zde „vše pod jednou střechou“. Zábava, odpočinek, relaxace, regenerace, trochu adrenalinu, dobrodružství, gastronomie, ba dokonce i vzdělávání a poučení.

V naší zemi je centrum Babylon bezesporu unikátním projektem. Zaměřuje se přitom především na rodinnou zábavu – takže pokud se sem chystáte, děti rozhodně s sebou. Wellness centrum však nabízí prostor i pro soukromí, klid a romantiku. Skvělé vyžití zde v neposlední řadě najdou i hravější dospělí.

Centrum Babylon LIberec
Centrum Babylon LIberec

Kde leží centrum Babylon?

Zábavní centrum Babylon leží v krajském městě Liberci, v městské části Jeřáb – prakticky ihned naproti hlavnímu vlakovému nádraží. Rovněž autobusové nádraží je vzdáleno jen cca 300 metrů. Ať už tedy přijíždíte z kterékoli části země vlakem či busem, centrum Babylon rozhodně nebudete muset dlouho hledat a obejdete se i bez mapy.

Pakliže zvolíte vlastní dopravu, parkování je možné v krytém parkovišti přímo v centru Babylon, nebo vedle něj na placeném vnějším parkovišti. Zde najdete i dobíjecí stanice pro elektromobily. Z Prahy můžete být v centru Babylon cca za hodinu po rychlostní silnici R/35, případně dálnici D10.

Co nabízí centrum Babylon?

Zábavní centrum a aquapark Babylon je vpravdě jedinečné tím, jakou koncentraci nejrůznějších možností, aktivit a atrakcí nabízí na jednom místě. Tento komplex se nicméně rozkládá na ploše 30 000 m2, takže prostoru pro povyražení všeho druhu je zde víc než dost. Rozhodně si taky můžete být jistí tím, že nepůjde o kratochvíli na hodinu či dvě. Všechny možnosti centra zdaleka nemáte šanci vyčerpat ani za celý den. Určitě se sem tedy budete chtít vrátit.

Práce na projektu Babylon začaly v roce 1998 přestavbou textilní továrny. Dnes je součástí centra celá řada zón a zábavních i odpočinkových krytých parků. Patří sem:

Centrum Babylon LIberec
Centrum Babylon LIberec
  • Aquapark s relaxační zahradou, saunovým světem, mnoha bazény, atrakcemi anebo třeba pravidelnou laser show.
  • Wellness a spa centrum
  • Funpark je rozlehlá a skvěle vybavená dětská herna a prolézačkové a lanové centrum.
  • Lunapark představuje krytý zábavní park a „pouť“ na ploše přes 3000 m2.
  • iQ Park je unikátní zábavně-naučný interaktivní park.
  • iQ Landia se nachází naproti budově centra Babylon, jde o samostatné science centrum.
  • Kromě toho Babylon nabízí 4D kino, laser game, bowling, zrcadlový labyrint, 9D virtuální realitu či kasino a další možnosti.

Pojďme však jednotlivé zóny a možnosti prozkoumat trochu blíže…

Funpark

Funpark centrum Babylon Liberec
Funpark centrum Babylon Liberec

Areál Funparku je zaměřený především na zábavný pohyb, tedy na fyzické dovednosti. Děti se zde mohou skutečně vyřádit do sytosti a jistě zde vydrží mnoho hodin. Rodiče zatím mohou odpočívat a občerstvit se ve zdejším Banana Café. Platí se zde však pouze platební kartou.

Ve Funparku najdete vodopád, lezeckou stěnu, ninja arénu s nejrůznějšími překážkami a dráhami, střílecí hrad s děly, množství skluzavek, hernu pro nejmenší, ba dokonce i kulisy města, kde si děti mohou vyzkoušet dopravní provoz (nechybí servis, značky, benzínka, myčka atd.). Kromě toho je zde bezpočet průlezek a prolézaček i jiných prvků.

Funpark je otevřený každý den od 10.00 do 20.00 hodin. Rodinné vstupné 2+1 vyjde na 400 Kč. Kompletní rozpis cen vstupného najdete zde. (https://www.centrumbabylon.cz/cs/zabava/funpark/cenik-a-oteviraci-doba/a-180/)

Lunapark

V této části centra najdete skutečný lunapark s nejrůznějšími atrakcemi a zábavou. Je zde autodrom, kolotoče, taky rodeo na divokém býku, závodní dráha, houpačky a prolézačky či skluzavky, trampolína, nafukovací hrad, vláček, lezecká stěna nebo třeba virtuální realita.

Za příplatek si pak můžete užít indoor adventure golf, staročeskou střelnici nebo vodní střílečku. Rozhodně se zde dá hravě strávit celý den. A nechybí ani bistro s občerstvením. Rodinné vstupné 2+1 stojí 310 Kč (kompletní ceník zde: https://www.centrumbabylon.cz/cs/zabava/lunapark/cenik-a-oteviraci-doba/a-30/).

iQ Park

IQ Park Babylon Liberec
IQ Park Babylon Liberec

Areál iQ Park nabízí jedinečný, neodolatelný a nezapomenutelný mix zábavy a poučení. Jde o interaktivní „muzeum“ a zábavní centrum s více než 200 hrami, experimenty a exponáty. Těšit se můžete na interaktivní kvízy, hlavolamy, soutěže. Dozvíte se něco o člověku i přírodě, fyzice i matematice. Zvídavější děti – ale i dospělí – zde budou v sedmém nebi. Vstupné do iQ Parku lze výhodně kombinovat se vstupenkami do Aquaparku, Funparku či Lunaparku. Vstupné můžete zakoupit online zde. (https://iqlandia.cz/pro-navstevniky/cenik-vstupenky)

Tento park je součástí přidruženého centra iQ Landia, které nabízí i planetárium a množství dalších expozic a atrakcí či her.

Aquapark

Aquapark Babylon Liberec
Aquapark Babylon Liberec

Nejspíš nadešel nejvyšší čas na trochu vodního živlu. Aquapark představuje jistě jedno z hlavních lákadel centra Babylon a jde o jednu z nejrozsáhlejších zón. Na první pohled uchvátí atmosférou a tematickým zpracováním. Budete si připadat jako v dobrodružném románu, třeba nějaké Verneovce. Svým steampunkovým prostředím je tento aquapark rozhodně unikátní.

Těšit se přitom můžete na několik bazénů s vodou o teplotě 27-30°C, která je příznivá i pro malé děti a vybízí k delším radovánkám a času v ní stráveném. Nechybí zde ani slušná porce tobogánů. Ty jsou zde čtyři a trochu adrenalinu si můžete dopřát i v trychtýři Spacebowl. Kromě toho je tu spousta menších skluzavek.

Velkou atrakcí je i divoká řeka nebo krásná umělá jeskyně s akvárii. Trysky a gejzíry parádně dotvářejí atmosféru aquaparku a uvolnit se můžete ve vířivce či pomocí masážních trysek. Každý den v 10:45, 16:45 a ve 20:30 hodin se pak koná efektní laser show, kterou byste neměli propásnout.

Součástí aquaparku je však i saunový svět. Skvělé je, že všechny sauny jsou v ceně vstupného. Prohřát se přitom můžete ve finské sauně či tureckých lázních a samozřejmě nechybí ochlazovací bazének, sprchy a relaxační zóna.

Součástí aquaparku je i parádní odpočinková zahrada a venkovní sluneční terasa s krásnými vyhlídkami na Ještěd a město. Zde se ovšem ohřejete jen v létě za příznivého počasí. Základní celodenní vstupné pro dospělého stojí 490 Kč. Rodinné vstupné 2+1 pořídíte za 1200 Kč. Kompletní ceník najdete zde. (https://www.centrumbabylon.cz/cs/zabava/aquapark/cenik-a-oteviraci-doba/a-22/)

Wellness a spa centrum

Wellness centrum Babylon Liberec
Wellness centrum Babylon Liberec

A konečně zlatý hřeb. Třešnička na dortu. Centrum Babylon totiž nabízí i vynikající wellness a spa areál. Na ploše více než 1000 m2 si můžete užít lázeňské a wellness procedury špičkové úrovně. Navíc v nádherném prostředí, které nachází inspiraci v antické architektuře a umění.

Svůj organismus a zdraví můžete utužit ve finské sauně, kde je teplota až 100°C nebo klasické sauně s teplotou do 85°C.

Parádní relaxaci zažijete ve vířivce obklopené antickou mozaikou a vzory. Teplota vody zde dosahuje až 38°C.

Opravdu nádherné prostředí nabízí prostory římských parních lázní. Připadat si budete jako v pohádce a pořádně se vypotíte při teplotě až 50°C a vlhkosti až 90 %.

Podobně skvělé prožitky i prostředí nabídne bylinková či solná lázeň. Své smysly pak můžete povzbudit pomocí Kneippovy koupele a dokonalé zklidnění mysli i těla vás čeká v laconiu. Jemné suché sauně s teplotami do 36°C.

Vstup do wellness centra na 2 hodiny (mimo soukromého klubu Afrikana) stojí 390 Kč na osobu.

Odpočinek na vyhřívaných lehátkách s mozaikou nabízí tepidarium. Energii pak můžete načerpat na „sluneční louce“ se světelnou terapií. Po tom všem už nezbývá, než se osvěžit v místním stylovém baru.

Opravdu báječnou záležitostí je soukromý wellness Sauna klub Afrikana pro romantické páry i skupiny přátel (až 12 osob). Prostředí v africkém stylu je dokonalé a mimořádně atraktivní. Vstup se ovšem platí zvlášť a rezervace na 2 hodiny stojí 1500 Kč.

Ve wellness a spa centru Babylon si taky můžete vychutnat masáže, kosmetické procedury, ozdravné koupele, manikúru, pedikúru i terapie a rehabilitace včetně balneoterapie, aromaterapie, lymfodrenáže apod. Využít můžete i zdejší výživové poradenství, programy na hubnutí a zdravotní či kondiční cvičení.

Otevírací doba aquaparku Babylon Liberec

  • Otevřeno denně od pondělí až do neděle od 10:00 až 22:00

Ubytování v aquaparku Babylon Liberec

Součástí celého areálu je wellness hotel Babylon. Nachází se 500 metrů od centra města přímo v areuálu tématických parků a aquaparku. Ubytování je čisté a pěkné, nicméně přístup do jednotlivých zón Babylonu není součástí ubytování a musí se platit zvlášť.

I v samotném okolí najdete možnosti třeba i levnějšího nebo luxusnějšího ubytování. Nejoblíbenější volbou je bezesporu luxusnější čtyřhvězdičkový hotel Pytloun Grand Hotel Imperial, který je od centra Babylon vzdálen přibližně 8 minut pěší chůze.

Jen 400 metrů od Babylonu se pak nachází neméně oblíbený Penzion Jasmín. O něco dále, 1.2 km přesně, se můžete ubytovat ve skvěle hodnocených Boutique Apartments Liberec, které jsou uzpůsobeny pro dvě až čtyři osoby, ideální tedy pro rodinu s dvěma dětmi.

Pokud vám nevadí větší vzdálenost od aquaparku, ale máte rádi netradiční ubytování, pak mohu doporučit přespání přímo na vysílači na Ještědu. Hotel Ještěd je skvěle hodnocený a moderní hotel, nicméně od aquaparku vás bude dělit přibližně 20 minutová jízda autem.

Shrnutí a hodnocení

Centrum Babylon s aquaparkem, zábavními a vzdělávacími parky i skvělým wellness centrem patří rozhodně mezi nejzajímavější místa v Liberci i širém okolí. Svou rozmanitostí a koncentrovaností představuje dost možná unikátní záležitost i v celorepublikovém, ne-li středoevropském, horizontu. Rozhodně se zde dá strávit hodně času.

Jedinou nevýhodou jsou možná přece jen trochu vyšší ceny, zejména v aquaparku. Navíc jednotlivé zóny se platí zvlášť. Pokud byste chtěli s rodinou prozkoumat všechny areály, budete si muset připravit ne zcela zanedbatelný obnos.

Co ještě vidět a dělat v Liberci?

Pokud budete mít v Liberci více času, rozhodně zde můžete podniknout spoustu dalších věcí. Samotné město i jeho okolí nabízejí opravdu mnoho možností pro poznávání, sport i jiné aktivity.  Jen necelý kilometr severně od centra Babylon se nachází Staré město s nejvýznamnějšími památkami. Včetně dominanty v podobě nádherné budovy městské radnice ze 17. století na náměstí E. Beneše.

Hned vedle náměstí přitom leží pěkný vnitřní Dinopark, který je součástí OC Plaza Liberec. V dinoparku uvidíte nádherné a autentické modely dinosaurů v životní velikosti v atraktivním prostředí. Pro děti bezesporu dokonalé místo, ve kterém můžete završit (nebo zahájit) den plný zábavy.

Pokud dáváte přednost živým a současným výtvorům přírody, můžete vyrazit do liberecké zoo, která leží u Starého města. Je tedy z centra snadno dostupná lehčí procházkou. Tato zoo je nejstarší v ČR a patří stále k nejoblíbenějším, byť nikoli k největším. Unikátem a největší chloubou zdejší zoo jsou například bílí tygři, osel somálský nebo nahur modrý. Celkově zde žije na 1000 zvířat (170 druhů).

Liberec je však taky významným bodem turismu díky okolní přírodě. Město leží mezi Ještědsko-kozákovským pohořím na jihozápadě a Jizerskými horami na severovýchodě. Zřejmě nejbližším a nejznámějším poutním místem je 1012 metrů vysoká hora Ještěd. Na jejím vrcholu se tyčí ikonický vysílač s restaurací a hotelem. V zimě nabízí Ještěd, ale i okolí Liberce obecně, bezpočet možností pro lyžaře a milovníky dalších zimních sportů. Vraťme se však zpět do Babylonu…

Fotogalerie

Zdroj fotografií: www.centrumbabylon.cz

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *