Aquapark Babylon Liberec

Aquapark Babylon leží v Liberci a může se pyšnit statutem největšího mimopražského aquaparku v České Republice. Primát největšího v tomto směru drží Aquapark Čestlice v Praze. V útrobách centra Babylon nalezneme nejen samotný aquapark, ale také stylové nákupní městečko, IQ park, lunapark, dětský hrad, bowling, golfový simulátor, několik restaurací, hotel, kongresové centrum a Music Club Óčko.

Aquapark Babylon Liberec

V areálu aquaparku Babylon Liberec nalezneme velký bazén, který zasahuje hned do několika místností bez nutnosti vylézat z vody. Díky velikosti bazénu jsem já osobně měl trochu problém s teplotou vody (píší 28 – 30°C) do které se lezlo opravdu nepříjemně (cca 2 roky stará zkušenost, je možné že teplotu zvýšili, mám dojem že dříve bylo psáno 26°C).

Pro dovádění a zábavu jsou v areálu aquaparku Liberec k dispozici hned čtyři tobogány (Dráček, Anakonda, Galaxie a Tornádo), adrenalinový Space-Bowl, sto metrů síťových překážek, divoká řeka, mořská akvária včetně fauny a flóry, vířivky, vodotrysky a gejzíry, vodní masáže, relaxační lehátka, sauny a relaxační zóny s občerstvením.

Specialitou, která se mě velice líbila jsou romantické jeskyně. Proplouváte místností, kde máte k dispozici kulisy stejné jako by jste proplouvali jeskyněmi. Oddechnout si můžete na některé z vodních sedaček, kde můžete obdivovat jeskynní gejzíry. Prozatím jsem tuto možnost viděl pouze v aquaparku Babylon Liberec.

Opravdovou zábavou je potom Aquazorbing, který si mohou návštěvníci zdarma vyzkoušet a to denně od 11 do 12 hodin a od 16 do 17 hodin v ceně vstupenky.

Naturistická párty

Rozhodně s výjimečnostmi tohoto aquaparku v Liberci nekončíme. Každou poslední sobotu v měsíci se zde totiž od 20:00 do 24:00 koná tzv. naturistická párty. Tedy koupání naprosto bez plavek, pouze tak, jak nás příroda stvořila.

Otevírací doba aquapark Babylon Liberec

  • Otevřeno denně 10:00 – 22:00 (pátek do 23:00)
  • Naturistická párty se koná každou poslední sobotu v měsíci od 20:00 do 24:00
  • V pondělí je od 20:00 do 22:00 smíšený provoz (v plavkách i bez)

Orientační vstupné Babylon Liberec

  • Jednorázový časově neomezený vstup: 320,-Kč
  • Hodinové vstupné: 160,-Kč
  • Rodinné vstupné (2 dospělé osoby + 2 děti nad 100 cm): 1 050,-Kč
  • Za překročení 15 minut: 30,-Kč
  • Je možné zakoupit i zlevněné vstupenky a to pro děti od 100 do 140 cm.
  • Děti do 100 centimetrů mají vstup zdarma.
  • Platí také vstupné od pokročilejší hodiny, čím více se blíží zavírací hodina, tím výhodnější vstupné máte. Například od 20:00 do 22:00 zaplatíte vstupné pouhých 50,-Kč

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *