Lázně Bad Gastein / ze sjezdovky do lázní

Malebné rakouské údolí Gastein je domovem tří oblíbených lázní – Alpentherme v Bad Hofgastein, Felsentherme (skalní lázně) v Bad Gastein a Solarbad (solární lázně) v Dorfgastein. V dnešním článku si přiblížíme skalní radonové lázně Felsentherme v Bad Gastein.

Termální lázně Bad Gastein leží v nadmořské výšce 1000 metrů nad mořem uprostřed národního parku Hohe Tauern a jsou centrem údolí Gastein, které je vyhledávaným místem lyžařů a lidí, kteří touží po kvalitním odpočinku na světové úrovni. Lázně jsou vybudovány přímo ve skalách (odtud název skalní lázně) a mohou tak každému z návštěvníků nabídnout jedinečný zážitek.

Bad Gastein je mimo jiné rájem lyžařů (lyžařské areály Schlossalm, Stubnerkogel, Graukogel jsou ty nejznámější). V celém údolí se nachází přes 200 kilometrů sjezdovek, mezi kterými jezdí skibusy. Díky turistickému ruchu město ožívá, ale zároveň si ponechává báječnou atmosféru lázní. Najdeme tu řadu kaváren, restaurací, diskotéky, noční kluby, casino, obchody a také řadu zařízení, kde si lze objednat nejrůznější wellness služby, jako masáže, zábaly a další procedury, které ostatně nabízí i samotné lázně Felsentherme.

Felsentherme lázně Bad Gastein

Každým dnem proudí do lázní Bad Gastein asi milion litrů termální vody z horských pramenů, která je dále zpracovávána do různých krytých i venkovních bazénů různých teplot. Najdeme tu například relaxační horký bazén s teplotou vody 32°C situovaný v Gasteinských skalách. Bazén je vybaven řadou relaxačních lehátek a fantastickým panoramatickým výhledem na vysoké Taury.

Další dva bazény spojené vodopády, tvořící vodní stěnu nabízí především spoustu zábavy. Můžete si vyzkoušet vodní masážní lehátka, gejzíry, vodní kanály, 70 metrů dlouhý tobogán, bazén pro děti či magické jeskyně s termálním vodopádem.

Samozřejmostí jsou také venkovní horké gejzíry, které díky kombinaci úžasného panoramatického výhledu a termální vody uvolní vaše tělo i mysl. Sportovně ladění návštěvníci jistě rádi přivítají plavecký bazén s teplotou vody 24°C obklopený, stejně jako celý areál úchvatným pohledem na okolní skalnaté údolí.

Termální lázně Bad Gastein mají nejlepší sauny v celém údolí. Nachází se tu hned několika druhů: finská, solární, panoramatická, solná, parní atd. K ochlazení můžete použít jeden ze dvou ledových bazénků, sprchu či na sebe můžete vylít vědro se studenou vodou.

Otevírací doba

  • Lázně jsou otevřeny denně od 9:00 do 22:00
  • Komplex saun je otevřen denně od 10:00 do 21:30

Orientační vstupné / ceny

  • Vstupné 3 hodiny: 19,5 euro
  • Celodenní vstupné: 23 euro
  • Děti do 6 let vstupné zdarma
  • V ceníku je možné vybrat z celé řady speciálních akcí, jako 3 x 3 hodiny, víkendové vstupné či vstupné 3 hodiny před zavíračkou.

Léčivé účinky lázní

Lázně Bad Gastein podporují imunitní systém, tiší různé bolesti v těle a stimulují buněčný metabolismus. Kombinací čistého horskému vzduchu a teplé termální vody dochází v těle k zlepšení krevního oběhu a uvolnění těla a mysli.

Léčebný dům Gasteiner Heilstollen

Mimo lázní Felsentherme lze navštívit také jednu raritu, léčebný lázeňský dům Gasteiner Heilstollen nacházející se v nadmořské výšce 1280 metrů nad mořem. Specialitou je cca 2 kilometry dlouhá štola ve které se po úvodní prohlídce lékařem budete pohybovat za pomoci vláčku. Ve štole jsou různé teploty a vlhkost, lékař určí co je pro vás nejlepší.

Ubytování Bad Gastein

Hledáte ubytování v lázních Bad Gastein? Připravily jsme pro vás nabídku ověřených a zákazníky oblíbených hotelů s možností rezervace ubytování či tématických pobytů.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *