Wellness hotely Český Krumlov – 5 tipů na nejlepší wellness pobyty

Pokud si chcete užít krásné a pohodové chvíle sami nebo s partnerem, ba dokonce i s dětmi, Český Krumlov a wellness je zajisté vynikající kombinace. Pokud do tohoto krásného města vyrazíte na výlet, víkend nebo i delší dovolenou, můžete se těšit nejen na úchvatné památky, zážitky a zábavu, ale taky pestrý výběr hotelů, hotýlků, penzionů a dalších ubytování. Vybrat si můžete z luxusnějších, nebo naopak dostupnější variant. Pokud je pro vás však zásadní především kvalitní wellness centrum, máme pro vás porci inspirace. V dnešním článku totiž najdete žebříček pěti nejlepších wellness v Českém Krumlově.

Co vidět v Českém Krumlově a okolí?

Český Krumlov je jednou z „Bran Šumavy“ a patří k nejkrásnějším a turisticky nejoblíbenějším městům nejen v Jihočeském kraji, kde leží, ale v celé ČR. Jde o skutečnou perlu, především z hlediska historických památek. Ostatně celé městské centrum se dostalo na seznam UNESCO, což mluví samo za sebe.

Český Krumlov
Český Krumlov

Toto 12tisícové město leží na úchvatných meandrech Vltavy. Na úpatí pohoří Blanský les, které je protkané turistickými stezkami a cyklostezkami. Dominantou je 1084 metrů vysoký vrchol Kleť s rozhlednou a hvězdárnou, který se tyčí nad městem. Najdete zde ale i řadu dalších krásných míst. Například zříceniny hradů Dívčí kámen či Velešín.

V samotném městě pak můžete procházet historickými uličkami a užívat si čarovnou atmosféru. Lazebnický most či most E. Beneše, ale snad nejvíce pak Lávka pod zámkem nabízejí nádherné výhledy na Vltavu i nábřeží a krumlovskou dominantu v podobě krumlovského zámku. Tento původně gotický hrad je považován za druhý největší hradní a zámecký komplex v ČR.

Krumlov je specifický úžasnou kombinací přírodních a architektonických krás. Panoráma s prastarými majestátními stavbami doplňuje divoká řeka, zeleň a rozeklané skály hradního ostrohu. Na procházce městem nemůžete samozřejmě vynechat náměstí Svornosti s morovým sloupem z roku 1716, radnicí z 16. století či muzeem tortury, které seznamuje s dějinami mučení.

Za návštěvu však stojí mnoho dalších míst, jako grafitový důl či Pohádkový dům s muzeem loutek. Krumlov hostí i muzeum voskových figurín.

Kde se dobře najíst?

Pokud vás po procházkách, exkurzích či turistice popadne hlad, můžete se skvěle najíst v bezpočtu hospůdek a restaurací, které město nabízí. Mezi vyhlášená místa patří například tradiční český Švejk restaurant či italská restaurace a pizzerie Papa’s Living Restaurant.

Velmi známá je i krčma Šatlava na Šatlavské ulici v centru a skvělých podniků je zde samozřejmě ještě mnohem víc.

Nejlepší wellness hotely v Českém Krumlově

1. Wellness & Pension Ametyst

📌 Latran 81, Český Krumlov
🔔 Útulný a skvěle hodnocený pension s privátním wellness

Wellness & Pension Ametyst

Více fotografií na Booking.com

Na ulici Latrán, jen kousek od známé Budějovické brány, leží okouzlující malý penzion Ametyst. Z jedné strany ho ohraničuje úzká historická ulička, z druhé se otevírá Jelení zahrada. Penzion nabízí pokoje s výhledem jak do ulička, tak i do zahrady s asi 200 m vzdáleným zámkem. Jednotlivé pokoje jsou zařízené ve specifickém stylu. Vybrat si můžete pokoj s nábytkem a trámy z masivního dřeva, elegantně zařízené apartmá či menší a dostupnější pokoje. Součástí vybavení je vždy vlastní koupelna a WC, lednice, velká TV, wifi i klimatizace.

Penzion je však vyhlášený především pro špičkový wellness. Nejde o nijak rozlehlé centrum, ale o to útulnější a autentičtější atmosféru nabízí. Relaxovat můžete ve vířivce až pro 4 osoby, která má vodu o teplotě 37°C.

Utužit zdraví můžete ve finské sauně, která dosahuje vnitřní teploty 85-120°C. Takže zatopí i odvážnějším a zkušenějším návštěvníkům – samozřejmě jen pokud budou chtít. Užít si můžete i bylinnou saunu s uvolňujícími esencemi či BIO saunu s teplotu 60°C. Součástí vybavení je i populární infrasauna. Po saunování si můžete dopřát ochlazovací zážitkovou sprchu a nakonec se oddat odpočinku v relaxační zóně, která je velmi pěkně zařízená.

Penzion nabízí i různé služby, jako jsou masáže a extra servis. Vybrat si můžete ze zajímavých pobytových balíčků. Penzion se nachází v bezprostřední blízkosti oblíbené restaurace Deli99 a známého hostince DEPO.

2. Hotel Růže

📌 Horní 154, 381 01 Český Krumlov
🔔 Hotel, jež je součástí českého kulturního dědictví

Hotel Růže, Český Krumlov

Více fotografií na Booking.com

Hotel v zámeckém stylu s dokonalým a neskutečně stylovým wellness. Právě takový je hotel Růže tyčící se na skále nad Vltavou ve více než 500 let staré budově. Interiéry tohoto vynikajícího hotelu vás naprosto uchvátí. Plnými doušky budete nasávat atmosféru dávných časů a připadat si jako hradní pán či paní.

Vše od zařízení recepce a restaurace až po vybavení pokojů či wellness centra je v jednotném, historickém stylu. Dřevěné střechy, podlahy a trámy, starožitný nábytek a lampy – dojem autentičnosti je dokonalý. Skvěle najíst se můžete v Rose Restaurant, napít pak v King’s Bar. Skvostné výhledy na řeku a město pak nabízí hotelová terasa s restaurací.

A jak je na tom místní wellness? Najdete zde bazén s protiproudem a taky vířivku či saunu. Dopřát si můžete jedinečné ozdravné koupele v historických dřevěných kádích anebo se můžete nechat hýčkat špičkovými thajskými masážemi. Wellness nabízí krásné prostředí a služby jsou na nejvyšší úrovni, byť vybavení není zvlášť rozsáhlé. Hoteloví hosté nemají standardně vstup neomezeně a zdarma, ale mohou se těšit na zvýhodněné ceny nebo využít speciální balíčky.

Náš tip: Luxusní třídenní pobyt v Hotelu Růže***** Český Krumlov s neomezeným wellness

3. Hotel Ebersbach

📌 Široká 77, Vnitřní Město, 381 01 Český Krumlov
🔔 Místo, kde se historie snoubí se současností + možnost privátního wellness

Hotel Ebersbach

Více fotografií na Booking.com

Další historický klenot Českého Krumlova, který se může v preciznosti a autentičnosti zařízení plně měřit s předchozím hotelem Růže. V některých ohledech ho snad i překonat. Hotel se nachází na ulici Široká (dva bloky od náměstí Svornosti) a díky tomu, že jeho průčelí září jasně červenou barvou, ho nemůžete minout.

Pokoje zařízené v historickém, pozdně renesančním až barokním, stylu nabízejí unikátní výhledy na město, včetně dominant, jako je krumlovský zámek. Pokoje nadchnou sofistikovaně zdobeným masivním starožitným nábytkem i luxusní výbavou. Vybrat si můžete z celé řady variant pokojů a apartmánů.

Hotel rovněž nabízí vynikající wellness centrum. Opět není kdovíjak rozsáhlé, ale velmi příjemné, v krásném prostředí a s unikátní atmosférou i kvalitními službami. Čeká na vás finská sauna, vířivka a odpočinková zóna. Exkluzivní vstup získávají hosté v pokojích typu Signature suite. Ostatní hosté za příplatek. Jelikož jde však o privátní wellness s nízkou kapacitou, rezervace je vždy nutná.

4. Penzion Delanta

📌 Věncova 393, 381 01 Český Krumlov
🔔 Klidná část Krumlova, ale téměř v historickém centru + menší wellness

Penzion Delanta

Více fotografií na Booking.com

Ze zcela jiného soudku je penzion Delanta. Nachází se ve větší vzdálenosti (cca 1 km) od centra města na ulici Věncová. Jde o velmi poklidnou lokalitu spíše dědinského charakteru. Pokud tedy dáváte před ruchem historických ulic přednost venkovskému klidu, určitě se vám zde bude líbit. Výhodou je například i zahrádka s venkovním dětským hřištěm. Jde tedy o dobré místo i pro rodinnou dovolenou.

Penzion nabízí velmi pěkné, rekonstruované a moderní pokoje s vlastní koupelnou a WC, satelitní TV, kávovarem i dalším vybavením. Hosté mohou volně využívat venkovní prostory, jídelnu s kuchyní – a především wellness zařízení, které je opravdu velmi pěkné. Nechybí v něm vířivka, infra sauna ani finská sauna. Dokonce je zde i solárium a kosmetický či masážní salón.

Přestože jde o malý penzion, patří v Krumlově k poměrně velmi oblíbeným a hosté se sem rádi vracejí za příjemným prostředím a velmi přátelským personálem. Zajisté si zde taky užijete krásnou dovolenou.

5. Hotel Gold

📌 Linecká 55, 381 01 Český Krumlov
🔔 Gold se nachází v městském parku na břehu řeky Vltavy, nedaleko historického centra

Hotel Gold

Více fotografií na Booking.com

Na závěr pro vás máme ještě jeden hotel v historickém stylu. Protože to přece jen k Českému Krumlovu tak nějak patří. A hotel Gold se rozhodně taky má čím pochlubit. Tento čtyřhvězdičkový hotel by jistě snesl nálepku „chateau hotel“. Nachází se v historické budově v Městském parku, který díky tomu funguje jako zámecká zahrada.

Interiér se nese ve velkém stylu. Najdete zde například úchvatnou zámeckou „hodovní síň“ a pokoje jsou rovněž vybavené v tomto duchu. Vybrat si můžete různé druhy pokojů – od jednoduššího jednolůžkového až po královské apartmá s luxusním starožitným nábytkem.

I wellness zóna se vám zajisté zalíbí. Je velmi komorní, privátní. Ideální pro ničím nerušenou romantiku, soukromí a odpočinek. Součástí je sauna i vířivka a můžete si zde rovněž dopřát bohaté občerstvení z hotelové restaurace. Celkově jde o velmi pěkné a klidné místo, které se přitom nachází blízko centra města.