Trenčianské Teplice

Termální lázně Slovensko – Trenčianské Teplice patří mezi nejoblíbenější, nejstarší a zároveň nejnavštěvovanější termální koupaliště na Slovensku. Historie sahá až do roku 1247 a příběh o termálních lázních Trenčianské Teplice je velice zajímavý. Posuďte sami.

Poblíž lázní bydlel pastýř, který jednoho dne hledal svoji zatoulanou ovečku. Hledání ho dovedlo až k malému jezírku, ze kterého bylo cítit nadměrné množství síry. Ovečce to ovšem nevadilo a ráda se v malém jezírku koupala. Rázem se z ovečky stala velice zdravá ovečka, což nedalo pastýři. Zkusil tak své unavené nohy smočit v malém jezírku. Po několika koupáních byl i on uzdravený a cítil se skvěle. Proto se začala krajem šířit informace o léčebných schopnostech termální vody. Přicházeli sem nový a nový lidé, kteří dychtili po tom zjistit jak to opravdu s jezírkem je. Zdali je tento příběh pravdivý necháme na posouzení každého z vás.

Dnes jsou termální lázně Trenčianské Teplice vhodné pro léčení pohybového ústrojí, pooperačních stavů a úrazů, revmatických problémů, onkologických problémů, nervových onemocnění, gynekologických potížích a při léčení nemocí z povolání. Voda je bohatá na síru, hydrouhličitany, vápník, hořčík, železo a dalších prvky. Díky obsahu těchto prvků je voda vhodná pro pitnou kúru.

Trenčianské Teplice – souznění lázní s přírodou

Poloha termálních lázní a koupaliště přímo vybízí k romantice. V blízkém okolí se nachází hned několika zajímavých míst, které mohou být cílem vašich výletů. Přímo ve městě Trenčianské Teplice je rozlehlý lesopark s labutím jezerem a vydlážděnými chodníky. Díky úžasné poloze města je v okolí hned několik chráněných území jako například Trubárka, Žihľavník, Potok Havránková dolina či Omšenská Baba.

Jste-li vyznavačem aktivního sportování, potom vás potěší cyklotrasa: Ilava – Homôlka – Baske – Žihľavník – Trenčianske Teplice.

Lokalita je vhodná pro pěší turistiku a to jak pro méně náročné turisty tak i ty náročnější.

Bazény a areály Trenčianské Teplice

Celkem máte k dispozici 7 termálních pramenů o teplotě 38 až 47 °C. Jedním z hlavních lákadel je Hammam, dnes plocha na odpočinek a masáže. V 19. století se ovšem jednalo o Arabské lázně, které byli ve své době hojně navštěvovány šlechtou a bohatými magnáty. Nečekejte ovšem žádná malý prostor, Hammam jsou celkem rozsáhlé lázně s extravagantní historicky zachovalou výzdobou v tureckém stylu.

Dne 29. ledna 2011 byl slavnostně otevřen nový venkovní bazén GRAND za účasti slovenských celebrit. Bazén je kompletně z nerezu a obsahuje množství atrakcí a zážitků. Výstavba začala v roce 2008. V budoucnosti se plánuje rekonstrukce dalších významných zařízení v Trenčianských Teplicích. Bazén se tak díky jeho modernímu vzhledu stal jedním z lákadel města.

Dalším bazénem je Slovakia s teplotou vody 29°C. Otevřen je denně od 13:00 do 20:30 (během víkendu od 9:00) s cenou vstupenky již od 2,2 € na hodinu. Děti do 12 let mají vstupné za polovinu.

Zajímavé služby

Lázně Trenčianské Teplice jsou určeny lidem, kteří potřebují relaxaci a odpočinek. Zdejší wellness programy umožňuji téměř vše na co si člověk vzpomene. Můžete zkusit nepřeberné množství masáží, léčbu vodou a léčbu teplem, do které patří například sauna, parafínový zábal, vířivky či perličkové koupele. Mnozí ocení možnost elektroléčby a různé zdraví prospěšné inhalace.

Zvolit můžete i aktivnější styl odpočinku a relaxace například cvičením jógy, pláváním, chůzí či cvičením ve fitness studiu.

Otevírací doba od 1.5.2016

Bazén GRAND:

  • Pondělí až neděle: od 10:00 do 21:00

Bazén Slovakia:

  • Pondělí až čtvrtek: 13:00 do 20:30
  • Pátek až neděle: 9:00 – 12:00 / 12:30 až 20:30

Ceník vstupného pro rok 2016

Bazén GRAND:

  • Vstup na 1 hodinu + 20 minut šatna: 5,45 €
  • Děti od 3 do 14 let: 2,72 €
  • Příplatek za každou hodinu navíc: 3 €

Bazén Slovakia:

  • Vstup na 1 hodinu: 2,2 €

Rehabilitačný bazén (Bazén s termálnou vodou – voda je tepelne regulovaná.):

  • Vstup na 30 minut: 3,68 €

Kompletní ceník jednotlivých procedur naleznete na oficiálních stránkách.

Ubytování Trenčianské Teplice

Lázně Trenčianské Teplice nabízejí kvalitní a komfortní nabídku ubytování v hotelech, penzionech a apartmánech. Přinášíme vám výběr hotelů, které jsou nejlépe hodnoceny samotnými návštěvníky lázní, tedy představují nejlepší referenci. Aktuálně nabízíme ubytování se slevou v několika zařízeních.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 comment