I v Chorvatsku můžete do lázní

Když řeknete nahlas slovní spojení dovolená Chorvatsko, většině lidí se vybaví několik věcí typických pro Chorvatsko – krásné moře, oblázkové pláže, teplé moře, spousta ostrovů a ostrůvků, dlouhá cesta autem a specifické pokrmy. Jen málokdo si vzpomene i na chorvatské vnitrozemí. Ono tady toho ostatně zpravidla není moc k vidění, pomyslí si spousta lidí. Jenže to je velký omyl. I vnitrozemské Chorvatsko má totiž co nabídnout. Věděli jste, že je zde spousta překrásných termálních lázní?

V posledních letech zažily tyto lázně obrovský rozvoj a tak se můžete těšit na moderní komplexy a příjemné prostředí. Zpravidla jsou položeny v malebném údolí s krásnými okolními lesy, které vybízejí k dlouhým procházkám, a rozlehlým vinicím, které přímo lákají po ochutnání místních plodů. Samotná lázeňská centra nabízejí dostatek možností k zábavě i k odpočinku. Kromě klasických lázeňských procedur zde narazíte na sportovní areály, různé restaurace s klasickými chorvatskými jídly. Pokud vám i tohle bude málo, můžete zkusit vyrazit na výlet do blízkých hradů, zámků a dalších zajímavých míst – Chorvatsko jich totiž nabízí více než dost.

Dovolená 2013 se tak už začíná pomalu rýsovat – autem do Chorvatska, hlavním cílem bude samozřejmě Jadran a jeho pobřeží, po cestě však můžete zkusit zajet i do oněch vyhlášených termálních lázní. Kam se tedy vyplatí zajet? Nejznámější lázně jsou určitě Tuheljske Toplice. Ročně sem jezdí více jak tři sta padesát tisíc návštěvníků, což je snad i více než do našich největších a nejznámějších lázní – Karlových Varů. Za návštěvu určitě stojí i Stubičke Toplice, které leží čtyřicet kilometrů od Záhřebu, nebo Krapinske Toplice.