Podhájská

Termální lázně Slovensko – Podhájská patří mezi světový unikát. Termální voda v lázních je totiž slaná a srovnatelná s Mrtvým mořem. V některých prvcích je dokonce ještě unikátnější a léčivější. Lázně se rozprostírají na ploše 12 ha. Termální pramen vyvěrá z hloubky 1900 metrů o teplotě až 80 °C a to již od roku 1973.


Klikni pro nabídku pobytů v lázních Podhájská

Podhájská termální lázně leží na jihu Slovenska v Nitranském kraji na jižních výběžcích Pohronskej pahorkatiny. Vzdálenost z Prahy je něco málo přes 400 km, z Brna něco málo přes 200 km a z Plzně necelých 500 km. Díky vzdálenosti je termální koupaliště Podhájská hojně navštěvováno také českými turisty.

Do termálních lázní Podhájská jezdí lidé léčit mnoho problémů a nemocí. Mezi ně patří například nemoci dýchacích cest, průduškové problémy či problémy s pohybovým ústrojím. Prvky obsažené v termální vodě jsou vhodné také pro štítnou žlázu a dnu. Mnoho lidí jezdí do lázní s různými bolestivými stavy, pooperačními zákroky i za odpočinkem po těžké namáhavé práci a unavenosti. Termální voda v lázních Podhájská má takové léčivé účinky, že mimo jmenovaných nemocí sem jezdí léčit své neduhy také lidé s problémy s revmatismem, cévními a kloubními onemocněními. Voda působí blahodárně na kožní problémy. Díky slané vodě, zde nedochází k rozmnožování bakterií ve vodě, ty jsou ihned likvidovány. O své zdravý se tak při koupeli v lázních Podhájska opravdu bát nemusíte, ba přesně naopak.

Díky zvyšujícímu se zájmu o termální lázně Podhájská bylo v obci vybudováno několik nových restaurací, které mají plnit vysoké nároky turistů.
Termální koupaliště Podhájská

FOTO: http://www.tkpodhajska.sk/

Areál koupaliště Podhájska

Areál termálního koupaliště Podhájská se rozprostírá na ploše 12 ha a najdeme na něm celkem 10 bazénů různých velikostí a druhů. Hned čtveřice bazénů nabízí geotermální vodu, 6 bazénů čirou užitkovou vodu. Během zimní turistické sezóny od listopadu do dubna je možné navštívit 3 vnitřní bazény, zbytek venkovních je uzavřen.

Mezi geotermální bazény patří sedací bazén s teplotou vody 38°C o celkové ploše více jak 300 metrů čtverečních. Dalšími termálními bazény jsou přední a zadní rekreační bazén s teplotami 36 °C a 28 °C. Mezi termální bazény patří také ten dětský, který uzávírá onu čtveřici termálů.

Hned 6 užitkových bazénů nabízí Podhájská – termální lázně. Oblíbený je Aqua bazén s vodními atrakcemi pro malé i dospělé s teplotou vody do 27 °C. Dalšími bazény jsou tobogánový bazén (do 30 °C), dětský bazén (do 30 °C), plavecký (do 26 °C) a neplavecký bazén (do 28 °C). Mezi samostatně zpoplatněný bazén patří vířivka s kapacitou 14 lidí a teplotou vody do 38 °C.

Celý areál nabízí návštěvníkům nezbytné služby mezi něž patří restaurace s kapacitou 70 lidí, která nabízí nejen slovenská, ale také evropská jídla. Pro vaše mlsné jazýčky je v lázních Podhájská připravena cukrárna. Okolní travnatou plochu je možné využít k odpočinku. K dispozici jsou také zpoplatněné masáže, fitness, kosmetický salón nebo kadeřnictví. Pokud rádi hýříte aktivitou můžete využít volejbalové hřiště či pingpongové stoly.


Klikni pro nabídku pobytů v lázních Podhájská

Otevírací doba

Letní období

Podhájská otevirací doba

Zimní období OD listopadu DO dubna

  • V pondělí je zavřeno
  • Út, Čt, Pá: 10.00 – 20.00
  • St, Ne: 9.00 – 20.00
  • So: 9.00 – 21.00

Ceník Podhájská – termální lázně pro rok 2016

Podhájská ceník vstupného

Zimní sezóna:

  • Hodinový vstup: 3 eura
  • ZTP: 2,5 eura
  • Děti 3 až 15 let: 1,5 eura

Ceník termálního koupaliště Podhájská dle oficiálních stránek. Aktualizováno k roku 2016.


Klikni pro nabídku pobytů v lázních Podhájská

21 Comments

  1. Helena

    Byli jsme tam v roce 2015 a letos plánujeme znovu. Jsou to super termály, mnohem lepší než Velký Meder. Areál je vidět i na této online webkameže Podhájska.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat