Lázně Itálie: Abano Terme a Montegrotto Terme

Lázně Itálie: Abano Terme a Montegrotto Terme

Jedny z nejoblíbenějších termálních lázní v Itálii jsou proslulé svými možnostmi po celém světě. Nachází se zde více jak 130 termálních pramenů a to především díky vyhaslé sopce, jejíž zbytková činnost vytváří právě ideální podmínky pro relaxaci. Mluvíme o lázních Abano Terme a Montegrotto Terme.

Lázně Abano Therme jsou jedny z vůbec nejstarších lázní na světě. O malý kus dále leží další lázeňský komplex Montegrotto Terme, jehož ruiny se datují až do dob Juliuse Caesara a Claudia. Celé lázeňské komplexy se nachází uprostřed ideální kopcovité krajiny pokryté mnoha parky a lesním porostem. Co říkáte nezní to jako ideálně strávená dovolená?

Všechny hotely v Abano Terme a Montegrotto Terme jsou v privátním vlastnictví a v každém z nich najdete horký pramen a lékařskou péči specialistů. Nemusíte tedy nikam z hotelu chodit a veškeré procedúry můžete podstoupit přímo v hotelu za účasti již zmíněných profesionálů v oboru. Většina hotelů vlastní jak venkovní tak vnitřní krytý termální bazén, slušně zařízené pokoje a také možnost ochutnat italskou zdravý prospěšnou stravu i mezinárodní kuchyni.

Vzhledem k okolní krajině se návštěva lázní Abano Terme a Montegrotto Terme hodí jako součást aktivního odpočinku, který spojíte s možností výletů do okolních kopců. Mezi oblíbenými aktivitami zde převládá golf ma místním golfovém hřišti, pěší turistika, tenis a také běh krásnou krajinou.

Termální prameny v Abano Terme a Montegrotto Terme

Termální prameny můžeme nalézt téměř v každém hotelu. Tryskající voda dosahuje teplot až 87 C. Bahno le využíváno pro léčbu pohybového a ústrojí včetně kloubů a artritidy. Lázně jsou vhodné také pro léčbu DNY. Mladší generaci zaume především blahodárné bahno používané na hubnutí a kosmetické procedúry.

Vzhledem ke strategické poloze lázní, které se nacházejí poblíž Italských Benátek, máte možnost příletu přímo na letiště Marco Polo v Benátkách a následné odcestování do termálních lázní Abano Terme a Montegrotto Terme.

V místě doporučujeme nalézt hotely mezi něž patří: Bristol Buja *****, Augustus ****, Ariston Molino ****, Mioni Pezzato ****, Venezia ****, Vena D´Oro ***, Milano *** či Bologna ***. Co se ceny ubytování týče, pohybuje se od 50 eur za 3 * ubytování do 120 eur za noc za luxusní 5* ubytování.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat