Lázně Poděbrady

Lázně Poděbrady jsou v současné době pojmem, který je pro český stát důležitý nejenom podstatou historickou, ale taktéž podstatou kulturní. Mohli bychom se zde bavit o narození a životě českého krále Jiřího z Poděbrad. Nicméně historie toho, o čem dnes bude řeč, začíná až v roce 1905. Pojďme si tedy toto lázeňské město prohlédnout blíže.

Co samotné Lázně Poděbrady nabízí? Díky železité vodě léčí především onemocnění oběhového systému. Tyto lázně jsou tedy vhodné především jako léčba po operacích srdce, infarktu myokardu či chronických forem srdečních chorob. Dále léčí  i cévní choroby, vysoký krevní tlak a onemocnění  žilního systému dolních končetin. Dobře působí i na nemoci z poruch výměnové látky nebo nemocí pohybového aparátu, zejména bolestí ze strany páteře a velkých kloubů. Nicméně pozor! Tato léčivá voda není pro všechny. Především se nedoporučuje pro těhotné ženy nebo děti do 18ti let. Pro ty je určena jen solná jeskyně.

Lázně Poděbrady přesto léčí všechny tyto nemoci pomocí celé řady postupů. Nejčastější jsou koupele. Od olivové nebo brusinkové až po skořicovou či konopnou. Dále nabízí i velké množství masáží, mezi které se zařadí i thajské, mořské nebo medové masáže, masáže lávovými kameny či reflexní masáže pro Vaše nohy. Nesmíme opomenout ani zábaly, kterých je taktéž celá řada. Netřeba mluvit o masážních praktikách, cvičeních a lékařských poradnách, které Vám taktéž tyto lázně bez okolků nabídnou.

Středočeské lázeňské město Poděbrady

Již v 17. století v okolí dnešních Poděbrad vznikaly malé lázně, které se nazývaly takzvané „železité lázničky“. Jejich pramen se totiž řadí mezi nejlepší železitý pramen v České Republice. Nicméně podstatným rokem je až rok 1905, kdy se na nádvoří samotného zámku objevuje pramen minerální vody s excelentními léčivými účinky a nechává tím vzniknout samotné Lázně Poděbrady. Ty s historickým centrem města, okolními lužními lesy a společným romantickým a uklidňujícím prostředím představuje jedny z nejoblíbenějších lázeňských měst v České Republice v současnosti a největším lázeňským komplexem ve Středních Čechách!

Jak tedy sami vidíte, Lázně  Poděbrady jsou lázně s jednou, z největších nabídek v České Republice vůbec. Snaží se zákazníkům nabídnout velké množství možností k zabavení, ale i relaxaci, což je nádherně podpořené i lázeňským prostředím samotného města, které na Vás dýchne onu historickou atmosféru a s jistotou Vám pomůže nejen ve Vaší léčbě.

Lázně Poděbrady fotogalerie

Ubytování Poděbrady

Poděbrady patří mezi oblíbené středočeské lázně snad dostupné z Prahy a okolních obcí. I proto je vyžadování komfortní ubytování. To splňuje hned několik ubytovacích zařízení, kde můžete nejen léčit své neduhy, ale také si pořádně odpočinou a zrelaxovat své tělo. Přinášíme vám seznam ubytování ve středočeských lázních Poděbrady.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *