Tatralandia Liptovský Mikuláš / dojmy z návštěvy

Konečně jsem měl možnost navštívit tolik propíraný aquapark Tatralandia ležící cca 3 kilometry od Liptovského Mikuláše. Stejně jako v případě nedaleko umístěných lázní Bešeňová i zde vám poskytnu můj osobní náhled a názor na toto místo.

Byla neděle a krásné slunečné počasí. Už tyto dvě informace přímo vybízeli k návštěvě Tatralandie. To si asi řeklo více lidí. Fronty během dopoledne byli snad několikametrové. Po nezbytné koupi vstupenek, jsme se přesunuli do horních pater najít volné skříňky. Překvapením pro mě bylo, že i přes obrovský počet lidí, bylo poměrně dost skříněk volných. Záhy jsem zjistil proč. Skříňka je zpoplatněna 1 eurem a je potřeba tuto částku nejdříve zaplatit dole v „dobíjecím“ stánku. Druhou obrovskou nevýhodou je příšerně málo místa na jakékoliv převlečení. V dané místnosti byli pouhé 4 převlékací kabinky na několik stovek skříněk, takže množství lidí vzdalo čekání na kabinku a převlékli se na chodbě – ženy neženy, muži nemuži.

To nejhorší máme za sebou, teď už pouze chvála, kterou si aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš na 100 % zaslouží. Musím říci, že panoramatický výhled na vrcholky hor v okolí je naprosto okouzlující. Po sbalení osušek jsme se vydali hledat místo k rozložení deky. Už v tu chvíli nám bylo jasné, že o volné lehátko tu stěží zavadíme. Nakonec jsme našli místo na kopci, ze kterého je nádherný výhled na již zmiňované panorama a také přilehlé westernové městečko Tatralandia.

Díky velkému množství lidí byla bohužel čekací doba na jednotlivé atrakce i hodinová, ovšem zážitek z jednotlivých tobogánů nám frontu vynahradil. Celkem hojně využívána byla letošní novinka, express pass, kde máte možnost za poplatek 2 eura „předběhnout“ lidi stojící ve frontě.

Vyzkoušel jsem také nové tobogány TRIO EXPRESS – neskutečně zábavný tobogán pro tři osoby najednou a také U – rampu (Boomerang), u které jsem si řekl jednou a dost. Ne, že bych neměl v lásce trochu adrenalinu, ale přeci jen mám radši něco méně divokého. Musím ale dodat, že zážitek je to nezapomenutelný. Vysoká rychlost, výstřik vody, znovu se ocitáte téměř nahoře a znovu výstřik vody, to vše v až 40 kilometrové rychlosti a navíc ve dvou.

Boomerand a tobogán TRIO
Boomerang a tobogán TRIO
Bazény Tatralandia
Bazény Tatralandia

Bezhotovostní platba v celém areálu

Na začátku jsem psal o tzv. „dobíjecím stánku“. Při koupi vstupenky dostanete magnetický náramek, který nosíte po celou dobu pobytu na ruce. V dobíjecím stánku, kterých je v areálu několik, si můžete za peníze dobýt kredit. S náramkem potom můžete platit a kupovat si nejen Express pass, ale i stravu, pití a další doprovodné služby především ve westernovém městečku. Výhodou těchto karet je, že nemusíte stále při sobě nosit hotovost a platit můžete vše bez hotovosti. Půjdete-li do areálu s vidinou toho, že si něco budete kupovat, doporučuji si u prvního stánku dobít nějaké finance na náramek.

Stravování Tatralandia

Oproti Bešeňové má Tatralandia jednu obrovskou výhodu a tou je právě stravování. Možnosti, které tu jsou lidem nabízeny jsou opravdu na úrovni. Mě osobně uchvátila vůně a pohled na pečená kolínka, nechybí ovšem ani klasika v podobě smažáků, steaků, kukuřice, sladkých palačinek, zmrzliny a dalších dobrůtek. Stánků je tu požehnaně, takže vybírat a ochutnávat můžete dosytnosti. Na horní louce se potom nachází koktejlový bar s vychlazeným pitím a možností objednat si některý z koktejlů. No ceny nejsou moc vábné, ale v tu chvíli vám jistě vychlazená Coca Cola přijde vhod.

Westernové městečko

Přímo po chodníku slávy (psal jsem o něm v novinkách pro rok 2011) se dostanete do westernového městečka a to zcela ZDARMA pokud jste návštěvníky Aquaparku. Už u samotného vchodu voní znovu pečená kolena, kukuřice, klobásy a další pochutiny. Městečku se nedá nic vytknout, nabízí přesně takovou atmosféru, která na divokém západě panovala. Ostatně si to můžete vyzkoušet na vlastní kůži v některé z restaurací, které jsou postaveny přímo ve stylu divokého západu. Každé tuším 2-3 hodiny je v zadní části placený program (zaujala mě od 21:00 ohnivá show – tak snad příště), ale nechybí ani různé dobové scénky, pěkné děvy, no znáte to.

Celé westernové městečko si můžete zdarma projít. Některé atrakce jsou zpoplatněny symbolickými 1 či 2 eury jako například jízda na umělém býkovi, projížďka na koni atd. Zdarma se můžete vyfotit například v žaláři, rakvi či v kostele. Zajímavá je také možnost zdarma si vyzkoušet rýžování zlata s tím, že co vyrýžujete to si odnesete. Po celém westernovém městečku jezdí vláček, což jistě uvítají ti nejmenší.

Malá část westernového městečka
Malá část westernového městečka
Rakve s možností lehnout si do ní
Rakve s možností lehnout si do ní

Webkamera Tatralandia

Úplně famózní webkamera zde: http://tatralandia.sk/webcam2.php

Fotogalerie Tatralandia

Přikládám vlastnoručně pořízené snímky focené někdy kolem 20:45, tedy cca 15 minut před zavíračkou.

Chodník slávy
Chodník slávy
Tobogány Tatralandia
Tobogány Tatralandia
Animační pódium / zumba, aerobic, tancování
Animační pódium / zumba, aerobic, tancování

Na závěr snad jen mohu řící, že Tatralandia u mě porazila Bešeňovou na celé čáře a myslím si, že na počtu návštěvníků je to znát.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *