Atrakce Tropical Islands Berlín

O Tropical Islands Berlín se zmiňuje v našem kompletním přehledu (Tropikal Islands Berlín). Bohužel areál je tak obrovský, že není možné vše vměstnat do jednoho jediného přehledu. Postupem času si tak celý areál představíme v článcích na jednotlivá témata. Začínám atrakcemi, které můžeme v Tropical Islands Berlín nalézt.

Deštný prales

50 000 stromů, rostlin a keřů na vás čeká v největším krytém deštném pralese. Objevte fascinující svět, ve kterém vás čeká na 600 druhů tropických rostlin a až 18 metrů vysokých stromů. Během vaší procházky si budete moci vychutnat živé ryby včetně žraločího sumce a dalších exotických ryb. Nad hlavou vám budou lítat bažanti zlatí a křepelky. Aby se zachovala rovnováha přírody a rostliny zde mohli růst bez sebemenších problémů, je zde nasazeno množství hmyzu, které rostliny brání před škůdci, i to rozhodně stojí za návštěvu tropického pralesa Tropikal Islands Berlín. Zvířata jsou naprosto volně žijící a divoká, přesto návštěva tropického pralesa je naprosto bezpečná. Na procházku tropickým deštným pralesem si lze objednat také průvodce, který vám odpoví veškeré otázky.

Tropické vesnice

Pochutnejte si na jídle v pravých tropických vesnicích pocházejících z Thajska, Samoy, Bali a Bornea. Čeká to na vás množství překvapení a navíc se podíváte jak žijí divocí lidé na druhé straně naší planety.

Bali vesnice obsahuje šestiúhelníkový půdorys, přesně tak jak jsou stavěny v Bali chrámy. Střechy jsou zdobeny palmovým listím. Pro stavbu byli použity materiály z lesů Asie. V areálu je možné také zachytit množství reliéfů týkajících se prince Ramazany.

Pro Borneo jsou typické velké domy, ve kterých bydlí více rodin najednou. Pokud se rodina rozrůstá, rozrůstá se i jejich domov. To je znázorněno právě ve vesnici z Bornea. Domy jsou často postaveny na kůlech poblíž řeky i to je zde jasně znázorněno. Obydlí je možné vidět v kmenu Orang Ulu.

Tropický ostrov Samoa a ukázka jejich života. Často se zde setkáváme se silným větrem, které Borneo čas od času postihne, díky tomu je možné vidět, jak mají obyvatelé vyřešenu tuto slabost tropického ostrova. Ukázka vesnice ze Samoy byla postaveno ve spolupráci se Samojskými úřady.

Thajský dům je největší a zároveň i nejrozsáhlejší stavbou. Je postaven kompletně z bambusu a dřeva. Stejně jako v případě vesnice Bornea, i vesnice v Thajsku jsou často stavěna na kůlech a to především z důvodu častých záplav. Vesnici navrhl a pomáhal stavět známý thajský architekt, který se podílel také na architektuře pro královskou rodinu.

V centru těchto historických tropických vesnic stojí Malajské divadlo wayang, kde během dne vystupují nejrůznější umělci především z tanečních oborů. Ve večerních hodinách střídají tanečních kreace ohňové show, které vás ohromí.

[symple_divider style=“solid“ margin_top=“50px“ margin_bottom=“20px“]

[symple_button color=“green“ url=“https://www.spamagazin.cz/out/tropical-islands“ title=“Zobrazit pobyty v Tropical Islands“ target=“blank“ border_radius=““ class=“large“]Najít ubytování poblíž Tropical Islands[/symple_button] [symple_divider style=“solid“ margin_top=“20px“ margin_bottom=“40px“]

Nákupní Boulevard

Máte-li zájem koupit si suvenýr, plavky, šperky, sladkosti, hračky či jiný druh zboží, pro vás je určena tato ulice, ve které naleznete množství obchodů. Můžete dokonce navštívit kosmetický salon, který vás připraví na každodenní večerní program v Tropical Islands Berlín. V tatoo saloon, neboli tetovacím salonu máte na výběr na 150 vzorů, ze kterých si můžete vybrat právě ten, který ozdobí vaše tělo. Ve speciálních Beauty obchodě se zde prodává kosmetika značky Mt. Sapola.

Tropino club

Tento areál je určen pro ty nejmenší, zaujímá plochu téměř 4 000 metrů čtverečních a nabízí nikdy nekončící zábavu pro vaše děti se spoustou atrakcí, prolézaček a klouzaček. Těm jistě po čase vyhládne i pro tuto příležitost je zde připraveno občerstvení pro ty nejmenší. Vstup do této oblasti je zpoplatněn. Cena 3,5 eura za dítě.

Africká džungle

Dosud nejnovějším počinem Tropical Islands Berlín je Africká džungle. Jedná se o speciální výtah, který vás vyveze do výšin, kde budete mít nádherný výhled na okolní africkou divočinu. Cena této atrakce je 3,5 eura za den pro neomezeně jízd.

Water slide

Milovníci lehkého adrenalinu pozor. Water Slide v Tropical Islands Berlín jsou 27 metrů vysoké skluzavky pro celou rodinu. Vychutnat si můžete mírnější či tu nejrychlejší dráhu ve které mnozí z vás dosáhnou rychlosti až 70 km / h. Cena za využití této skluzavky je 3,5 eura za den. Atrakce je otevřena od 9 do 1 hodiny do noci.

Let balónem

Ač to zní neuvěřitelně v zábavním komplexu Tropical Islands Berlín se můžete nechat vyvézt heliovým balónem až k samotnému stropu a to do výšky 60 metrů. Pod sebou tak budete mít nádherný výhled na celý komplex včetně deštného pralesa, Bali laguny, tropické vesnice a dalších areálů. Cena za využití této atrakce je 7 euro.

Tropické moře a pláž

Představte si naprostý relax u moře v tropickém ráji. Při troše představivosti se vám přesně tento okamžik může naskytnout. Voda v tropickém moři dosahuje teploty 28 ° C. Navíc přes střechu prochází slunce, můžete se tak krásně opálit.

Laguna Bali

Přeneste se do tropického Bali a využijte možnosti koupání v nádherné laguně o teplotě 32 ° C. Celá laguna se rozprostírá na ploše 1200 metrů čtverečních a je vhodná nejen pro koupání ale také pro kompletní relaxaci ve vířivkách. V Tropical Islands Berlín Laguna Bali najdete také vodopád a vodní jeskyni, stejně jako v divoké džungli. Po setmění je bazén romaticky osvícen, takže na své si přijdou i zamilované dvojice. Laguna v Bali byla navržena předním Balijským designérem zahrad.

Fittness club

Co by to bylo za zábavní komplex bez možnosti zacvičit si a protáhnout své tělo. Fittness club v tropickém světě obsahuje jízdní kola, běhací pásy a nepřeberné množství cvičebních nástrojů, to vše v přímém výhledu na divoký tropický prales. Aktivní relaxace přesně jako v ráji.

Krytý minigolf

Krytý minigolf s 18 jamkami využívají všechny věkové kategorie. Cena 3,5 eura za osobu.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *