Termální lázně Termy Cieplickie

Lázně Termy Cieplickie se nacházejí jen pár kilometrů za česko-polskými hranicemi. Svojí rozlohou ani vybavením nepatří mezi největší. Návštěvníky ale potěší příjemnou rodinnou atmosférou a bohatou historií zdejšího kraje. Pojďme se na ně podívat blíže.

Termální koupaliště Termy Cieplickie si oblíbili návštěvníci ze severních, východní a západních Čech. Ti to sem mají blíže než do oblíbených maďarských termálních lázní a cesta jim sem trvá dokonce kratší dobu než na Slovensko.

Termální lázně Termy Cieplickie 01

Poloha lázní Termy Cieplickie

Termály Termy Cieplickie, Polsko se nacházejí v malé obci Jelení Hora jen několik kilometrů od známých polských termálů Karpacz. Zdejší kraj dobře znají nejen obyvatelé nedalekého Liberce. Jelení Hora patří k oblíbeným místům pro levné nákupy v Polsku.

Cesta z Prahy do termálů Cieplickie trvá přibližně 2,5 hodiny (vzdálenost cca 165 km). Místní lázně Termy Cieplickie se tak hodí i pro krátkou jednodenní návštěvu. To ale neznamená, že se sem nedostanou ani návštěvníci z Moravy. Jim se ale termály Termy Cieplickie vyplatí spíše na vícedenní návštěvu.

Co se léčí v termálních lázních Termy Cieplickie?

Lázně Termy Cieplickie jsou typické slabě mineralizovanou a fluoridně-křemičitou vodou. Léčivé účinky lázní jsou známé již stovky let. Poprvé je popsal místní lékař Caspar Schwenckfeld již na přelomu 16. a 17. století. V termálních lázních Termy Cieplickie se léčí tato onemocnění:

 • ortopedické a úrazové nemoci,
 • nemoci nervového systému,
 • revmatologické nemoci,
 • osteoporóza,
 • nemoci oka a jeho přívěsků.

Mezi další blahodárné účinky zdejší termální vody patří bránění tvorbě močových kamenů a zubního kazu. Mineralizovaná voda působí i na problémy s močením a diurézu. Stejně jako jiné termály má voda v Termy Cieplicke také antibakteriální účinky.

Termální lázně Termy Cieplickie 02

Voda v lázních Termy Cieplickie

Termální voda v lázních Termy Cieplickie prýští z pěti pramenů. Teplota vody v mělkých pramenech dosahuje 37 °C, v hlubokých 65 °C a z posledního pramene v hloubce 1500 metrů pod zemí ústí voda s teplotou neuvěřitelných 87 °C, což z něj dělá nejteplejší termální pramen v Polsku.

Pět pramenů v lázní Termy Cieplickie:

 • Marysieńka
 • Sobieski
 • Nowe
 • Cieplice-2 (nejvydatnější s průtokem 10 m3/h)
 • Cieplice-1 (dnes nevyužívaný) – hloubka 1500 metrů pod zemí

Ačkoliv je areál lázní otevřený i pro běžné turisty, lázně se zaměřují na léčbu pacientů. Součástí areálu jsou čtyři lázeňské nemocnice, šest sanatorií, dvě přírodní léčebná zařízení a lázeňská nemocnice. Rekreující pacienti tak zde mají veškerou myslitelnou péči.

Bazény a areál lázní Termy Cieplickie

Polské lázně Termy Cieplickie se kromě nemocných pacientů zaměřují i na turisty, kteří sem míří za teplou minerální vodou a vodními radovánkami. Vodní plocha se rozkládá na 1155 m2, celková velikost areálu je 5690 m2.

Relativně velký areál skýtá na evropské poměry menší vodní plochu a termály Termy Cieplickie, Polsko ztrácejí i na poli vybavení. Komplexní služby ale plně vyhovují rodinám s dětmi, kteří si užijí pobyt na koupališti na hranicích hned dvou památkových parků Norský park a Lázeňský park.

Termální lázně Termy Cieplickie 03

Bazény v lázních Termy Cieplickie

Na více než kilometr čtvereční rozlehlé ploše se nachází komplex bazénů. Kromě klasického rekreačního bazénu s plaveckými drahami zde najdete:

 • 2 brouzdaliště pro děti se skluzavkou a bazénovými chrliči,
 • 2 termální bazény s vodními atrakcemi,
 • venkovní termální bazén,
 • venkovní rekreační bazén s tobogánem.

U bazénů nechybí lehátka a nedaleko najdete i sportovní areál s koši na basketbal. Díky menšímu areálu se během několika momentů přesunete do místního restauračního zařízení, kde se občerstvíte z výběru aktuální nabídky pokrmů.

Vedle klasických bazénů disponují termální lázně Termy Cieplickie i dalšími vodními atrakcemi. V obou termálních bazénech se nachází hydromasáže a houpačky s masážními lavicemi.

Termální lázně Termy Cieplickie 04

SPA a wellness v Termy Cieplickie

Součástí relaxační části lázní je wellness část. V saunovém centrum nechybí finská a parní sauna s ochlazovacími jezírky. Prohřejete se také v místním tepidáriu a jacuzzi vaně s masážními tryskami.

Specialitou Termy Cieplickie jsou sněžná jeskyně a ledová fontána. Po prudkém ochlazení si pak užijete pobyt v relaxační místnosti s vyhřívanými lehátky.

Služby v termálních lázních Termy Cieplickie

Kromě bazénů a saunového centra mají návštěvníci možnost využít i další z nabídky placených služeb. Méně zdatní plavci z řad dětí i dospělých ocení individuální lekce plavání pro děti i dospělé, které je zbaví ostychu z vody.

Rané plavecké aktivity seznámí děti i dospělé s vodní hladinou bez předchozí znalosti a větších zkušeností. Účastníci kurzu si osvojí základní pohyby ve vodě pomocí pohybových her a dalších vodních radovánek.

Pro milovníky pohybu je tu také aqua cvičení. Kvalifikovaní trenéři provedou cvičence základními pohyby a prvky vodního aerobiku. Aqua cvičení se doporučuje osobám, kteří chtějí obnovit vlastní pohybové schopnosti a lidem s ostychem z vody.

Zajímavá je také nabídka masáží. Zkušení fyzioterapeuti vás přivítají na klasické masáži, užijete si ale také masáž proti celulitidě nebo oblíbenou svíčkovou masáž. Ženské osazenstvo si pochvaluje masáž obličeje, šíje a dekoltu od certifikovaných masérek.

Termální lázně Termy Cieplickie 05

VIDEO

Ceník lázní Termy Cieplickie

Vstupné do termálních lázní Termy Cieplickie se dělí podle doby návštěvy. Nemusíte ale ztrácet hlavu. Pokud si chcete užít celodenní radovánky, termály Termy Cieplickie, Polsko nabízejí také zvýhodněné celodenní vstupné.

Čas návštěvy Délka pobytu Cena za bazén Cena za bazén a SPA
8:00 až 9:00 1 hodina 24 zlotých  
9:00 až 19:00 2 hodiny 49 zlotých 59 zlotých
19:00 až 22:00 2 hodiny 45 zlotých 55 zlotých
8:00 až 22:00 Neomezeně 80 zlotých 90 zlotých

Upozorňujeme pouze na to, že cena dvouhodinového vstupného mezi 9:00 až 19:00 neplatí v sezóně od 1. 7. do 31. 8. V tyto dny za krátký vstup do bazénu zaplatíte 51 zlotých a do bazénu se SPA 61 zlotých.

Zlevněné vstupné nabízí termální lázně Termy Cieplickie seniorům nad 60 let, školní mládeži nad 16 let, studentům do 26 let a osobám se zdravotním postižením. Pokud chcete tuto slevu uplatnit, vezměte si s sebou průkaz opravňující k čerpání slevy.

Čas návštěvy Délka pobytu Cena za bazén Cena za bazén a SPA
8:00 až 9:00 1 hodina 21 zlotých  
9:00 až 19:00 2 hodiny 39 zlotých 49 zlotých
19:00 až 22:00 2 hodiny 35 zlotých 45 zlotých
8:00 až 22:00 Neomezeně 65 zlotých 75 zlotých

Zvýhodněné vstupné mají děti od 4 do 15 let po předložení žákovského průkazu. Ti ovšem nemají přístup do wellness a SPA části lázní. Stejně na tom jsou děti do 4 let, kteří mají vstupné zcela zdarma.

Čas návštěvy Délka pobytu Cena za bazén
8:00 až 9:00 1 hodina 18 zlotých
9:00 až 19:00 2 hodiny 32 zlotých
19:00 až 22:00 2 hodiny 25 zlotých
8:00 až 22:00 Neomezeně 50 zlotých

A nakonec zvýhodněné rodinné vstupné. Rodiny ve složení 2 dospělí a 2 děti ve věku od 4 do 15 let mají možnost vstupu do bazénu i do kombinace bazénu a SPA s wellness. Dětem zůstává tato možnost samozřejmě zapovězena.

Čas návštěvy Délka pobytu Cena za bazén Cena za bazén a SPA
8:00 až 9:00 1 hodina 66 zlotých  
9:00 až 19:00 2 hodiny 130 zlotých 150 zlotých
19:00 až 22:00 2 hodiny 115 zlotých 135 zlotých
8:00 až 22:00 Neomezeně 210 zlotých 230 zlotých

Za zmínku stojí také ceník masáží v lázních Termy Cieplickie. Na rozdíl od jiných wellness center vás vyjde masáž od školených masérek a fyzioterapeutek na slušnou cenu.

 • Klasická masáž (45 minut) – 80 zlotých
 • Klasická masáž (45 minut) – 110 zlotých
 • Masáž proti celulitidě (30 minut) – 100 zlotých
 • Masáž svíčkou (60 minut) – 150 zlotých
 • Masáž obličeje, krku a dekoltu (30 minut) – 80 zlotých
 • Relaxační masáž horkými kameny (60 minut) – 150 zlotých
 • Masáž aromatickými éterickými oleji (60 minut) – 150 zlotých

* Veškeré ceny v ceníku jsou uvedeny včetně DPH.

Otevírací doba v termálech Cieplickie

Lázně Termy Cieplickie jsou pro návštěvníky otevřeny stejně ve všední den i o víkendech. Standardní otevírací doba lázní je od 8:00 do 22:00 každý den. Náštěvníci tak mají možnost celodenních vodních radovánek za nízkou cenu.

Termální lázně Termy Cieplickie bohužel neuvádějí otevírací dobu během Vánoc, svátků a dalších výjimečných událostí. O tom, jaká je otevírací doba termálů Cieplickie, Polsko během těchto dnů se informujte na jejich recepci.

Termální lázně Termy Cieplickie 06

Možnosti ubytování v termálech Cieplickie

Samotné termální lázně Cieplickie nedisponují vlastním ubytováním. Přímo ve městě Jelení Hora ale najdete bohaté možnosti ubytování.

 • Hotel Cieplickie se nachází necelých 500 metrů od termálních lázní. Noc v moderním hotelu vyjde na přibližně 1500 Kč pro dva mimo sezónu. Zkušenosti a recenze zákazníků s hotelem jsou pozitivní a narazíte zde především na českou a polskou klientelu. Pojme až 248 návštěvníků v 98 pokojích.
 • Hotel Bella je o něco dál. Romantické ubytování se zázemím v historické budově na vás ale dýchne svou atmosférou. Stejně jako u Hotelu Cieplickie jsou recenze a zkušenosti zákazníků veskrze pozitivní.
 • Hotel Lake Hill Resort představuje luxusní ubytování s výhledem na polskou stranu Krkonoš. Hotel má vlastní restauraci, bazén a zaměřuje se na náročnou německou klientelu. Ubytování pro dva na noc vás vyjde mimo sezónu na přibližně 4000 Kč. Je však třeba počítat s o něco delší vzdáleností od lázní.
 • Piastowski26 – další možností může být aparthotel s restaurací, barem a pokojovou službou Piastowski26. Nachází se přibližně 15 minut chůze od termálů.

Kromě hotelů najdete v Jelení Hoře také ubytování přes AirBnb. Stejně jako jinde v Polsku vás ale ubytování v pokojích a apartmánech nevyjde o moc levněji než na hotelích.

Moderní polské lázně pro páry i rodiny s dětmi

Lázně Termy Cieplickie na první pohled zaujmou svojí rodinou atmosférou. Jednoduše řečeno – termály Cieplickie v Polsku si na nic nehrají a vědí, co svým hostům nabízí. A na svých stránkách to více než jasně komunikují.

Polské termální lázně jsou skvělou a bližší alternativou oproti známějších maďarským a slovenským termálům. Výhledy na polskou stranu Krkonoš vás uchvátí stejně tak jako panoramata Vysokých Tater.

Fotogalerie

Zdroj fotografií: www.termycieplickie.pl