Lázeňské pobyty v Třeboni

Malebné jihočeské město Třeboň vás nadchne nejen svou vizuální krásou, ale také lázeňským prostředím, které přímo vybízí k relaxaci a odpočinku. Celý region Třeboně spadá do CHKO Třeboňsko a tudíž svým návštěvníků nabízí možnost cyklovýletů a pěší turistiky do malebného okolí. První zmínky o lázeňství v Třeboni se datují kolem roku 1833, kdy byl poblíž centra vystavěn první lázeňský dům Bertiny lázně.

Lázně Třeboň využívají při svých procedurách nedalekého naleziště přírodního léčivého zdroje slatiny. Ta se používá nejen ke koupelím, ale také k zábalům, které snižují napětí v těle, snižují bolest a lépe prokrvují organismus.

Lázeňské pobyty v Třeboni jsou určeny především pro pacienty s poruchami pohybového ústrojí, revmatických chorob, poúrazových a pooperačních stavů a pro celkovou regeneraci těla a mysli. Stále častěji lidé využívají lázeňské pobyty v Třeboni aniž by trpěli některou z vyjmenovaných chorob. Lidé si jezdí do Třeboně odpočinout, nabrat nové síly, odbourat stres a zregenerovat svůj organismus.

Bertiny lázně a Lázně Aurora

Bertiny lázně a lázně Aurora jsou dva primární lázeňské domy, které můžeme v lázních Třeboň nalézt. Bertiny lázně léčí především problémy s pohybovým ústrojím a jsou také oblíbeným centrem odpočinku. Součástí je sportovní areál, bazén, squash a bowling. Druhé jmenované lázně Aurora se nachází na okraji města v krásném lesoparku poblíž rybníka Svět. Vzhledem k jejich pozdější výstavbě se jedná o moderně propojené budovy, kde se léčí nejen problémy s pohybem, ale také poúrazové a pooperační stavy, revmatické choroby a celkový stav těla. V tomto komplexu nechybí kompletní moderně zařízené lázně včetně sauny, vířivky, tělocvičny, solária, vodních atrakcí, perličkových koupelí atd.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *