Infra sauna jako ideální způsob, jak utužit své zdraví

V posledních několika letech se velmi rozvinul takzvaný wellness způsob života. Lidé přestávají žít v nuceném stresu a místo toho raději kvalitně pečují o své zdraví. Dělají různé pohybové aktivity, jen aby byli v kondici. Místo návštěvy rychlého občerstvení si raději dopřejí kvalitní jídlo plné vitamínů a minerálů. A hlavně se nevzrušují žádnými zbytečnostmi a zůstávají v pohodě, i když jsou zrovna pod tlakem. K tomu dopomáhají i návštěvy různých masážních salónů, fitness center nebo infra sauny.

Infra sauna používá infračervené záření, díky čemuž je prohřátí lidského těla mnohem účinnější a lepší. Zatímco v klasických saunách se většina tepla spotřebuje na ohřev vzduchu, v infra saunách jde až osmdesát procent přímo do lidského těla. Je to asi stejné, jako když se postavíte na přímé slunce. Představte si ten pocit, kdy se do vás vpíjí sluneční paprsky, prostupují celé vaše tělo a vy se tak cítíte naprosto úžasně a odlehčeně, jako už dlouho ne. Infra sauny jsou navíc vhodné i pro osoby, které do normální sauny nemohou ze zdravotních důvodů. Příčina je jednoduchá. Zatímco v klasické finské sauně je optimální teplota mezi osmdesáti až devadesáti stupni, což je pro lidský organismus vhodné maximálně na patnáct minut, u infra sauny je maximální teplota okolo padesáti stupňů. Můžete tak v ní pobýt mnohem delší dobu.

Infra sauna má nepopiratelně pozitivní účinky na vaše zdraví. Při pravidelném saunování se vám zlepší krevní oběh, navíc vás nebudou trápit potíže s klouby. Vaše srdce bude silnější a méně náchylné vůči kardiovaskulárním chorobám. Kromě toho se zlepší váš imunitní systém, takže vás nesklátí první rýma nebo chřipka. Kromě toho je tato sauna ideální pomocník při snižování váhy. Zajímá-li vás co je to infra sauna ještě více a podrobněji, můžete se podívat například na stránky Wikipedie.

A víte, že si můžete infra saunu dopřát i ve vašem domě? Udělejte si z vašeho domova moderní wellness centrum.