Sauna – perfektní únik před nepříjemnou zimou

Každou zimu čelíme vysokým mínusovým teplotám, která nás doprovázejí počas celého dne. Míříte-li na nákup, do práce či se pobavit s přáteli, zima je vždy s vámi. Naštěstí existují způsoby a místa, kam se zima nedostane. Mezi taková místa patří i sauny, které se v zimních měsících stávájí ideálním místem, kde můžeme před nepříjemnou zimou uniknout.

Sauna je zdraví prospěšná

Není-li možnost vyrazit na dovolenou do teplých exotických zemí, relaxace v teplé vyhřáté sauně vám vše vynahradí. Tradiční parní lázně či infračervené sauny vám dají pocit tepla a prohřejí vaše tělo od hlavy až k patě. Sauna pomáhá při relaxaci těla a mysli, poskytuje naprostou úlevu před každodenním stresem. Výsledkem je značně odpočinuté tělo a vyšší psychická odolnost.

Sauna má mimo psychických výhod také ty fyzické. Nejenže vyčistí vaši hlavu od starostí, ale také čistí vaše tělo a to doslova. Pot, který vychází z vašeho těla otevírá vaše póry ze kterých se poté uvolňují toxiny a bakterie obsažené v kůži. Vaše kůže bude po absolvování sauny měkká a hebká. Vaše tělo projde ozdravnou kůrou, která zvyšuje odolnost uminutního systému.

Často setkáváme s náběrem váhy přes vánoční svátky. Díky pocení v sauně můžete kila shodit, aniž by jste se museli fyzicky namáhat. Třicetiminutovou návštěvou sauny může člověk spálit 300 až 800 kalorií. Na hubnutí se doporučují sauny infračervené.

V zimních měsících trpí klouby, které jsou více zatěžovány. Návštěvou sauny se vám zlepší krevní oběh, klouby se prohřejí a zmírní tak vaši bolest. Prohřátí ze sauny pomáhá také při bolestech svalstva, které působením tepla umožňují lepší flexibilitu.

Vědci také zjistily, že sauny zvyšují hladiny serotonimu, který je spojen s relaxací a spánkem. Po návštěvě sauny tak budete lépe, kvalitněji a klidněji spát. Nesporné výhody zaujímá sauna také v boji proti začínajícím nemocem. Vysoké teploty dokáží v některých případech zabít bakterie a zahnat začínající chřipku a nachlazení.  Jak již bylo zmíněno zvyšují vaši tělesnou teplotu a simulují tak horečku, která poté nemá šanci se prorazit.

Zdravé účinky sauny jsou ukazatelné a chcete-li zvýši svoji energii a přitom být o něco zdravější a svěží, potom návštěvu sauny vřele doporučujeme, protože se jedná o perfektní únik před zimním a všudy přítomným počasím.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *