Lázně Třeboň

Na jihu Čech, v oblasti jezer a rybníků, se nachází středověké město, které se od 19. století může pochlubit statutem lázeňského města. A Lázně Třeboň rozhodně nejsou z těch, které by, v tomto ohledu, měli zůstat bez povšimnutí.

V dnešní době se v Třeboni nachází dva modernizované lázeňské domy – Bertiny lázně a Lázně Aurora. Lázně Třeboň mohou tak čerpat především z místního přírodního zdroje, kterým je druh rašeliny, zvaný slatina. Tato slatina je využívána především k slatinným koupelím a zábalům s ručními masážemi, které ocení především lidé s nemocemi pohybových aparátů, jako například revmatické onemocnění. Bertiny lázně dále poskytují i vodoléčebné procedury, mezi které patří vířivé a perličkové masáže ve vodě, přísadové koupele nebo vířivky horních a dolních končetin. Léčbu dále podporuje bazén pro aquaaerobic a vodní rehabilitaci. Další možností je návštěva sauny, a to jak normální, tak parní. Ženy mohou používat přístroj Sigoroll, který odbourává celulitidu. Nebo se můžete položit na vodní lůžko Hydrojet, které promasíruje celé Vaše tělo.

Víkendové pobyty a lázeňské pobyty Třeboň

Pokud máte zájem o Lázně Třeboň, měli byste vědět, že nabízí tři druhy pobytů. První je příspěvková lázeňská léčba, která je nejkratší, třítýdenní. Tyto lázně Vám může potvrdit pouze doktor. Druhou možností je komplexní lázeňská léčba, která je buď tří, nebo čtyřtýdenní, záleží na situaci. Tento pobyt Vám hradí pojišťovna. A posledním druhem je sampolátecká lázeňská léčba, kterou si hradíte sami. Jiným druhem a typem lázeňského pobytu jsou relaxační a odpočinkové pobyty vhodné pro širokou veřejnost.

Lázně Třeboň ve volném čase nabízí různé kulturní akce v areálu lázní, výlety do blízkých měst a přírody, jelikož se město nachází na území CHKO Třeboňsko, hudební vystoupení v Pergole, která leží u rybníku, takže i rybáři si přijdou na své. V areálu lázní Třeboň jsou také různé posilovací nástroje, tenisové a volejbalové kurty a místo s možností hraní hry pétanque. Je tedy znát, že lázně Třeboň jsou přesně pro ty, kteří mají problémy pohybových aparátů a pacienti zde mají veškerý možný komfort. Stejně tak si zde ovšem užijí i lidé, kteří touží po odpočinku.

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *