Lázně Dudince / Slovensko

Na jihu středního Slovenska leží jedny z nejmladších lázní – Dudince. V nadmořské výšce 140 metrů, poblíž povodí říčky Štiavnica jsou výborné lázeňské podmínky, panuje zde totiž báječné teplé a mírné klima s mnoha slunečnými dny v roce. Lázně Dudince se mohou pyšnit unikátními prameny léčivé vody. Řada pramenů má velký obsah kysličníku uhličitého a sirovodíku, které se doporučují nejen ke koupeli, ale také k pitné kúře.

O lázních Dudince

Lázně Dudince jsou poklidné lázeňské městečko, kde hlavní prioritou je zdraví návštěvníků před zábavou a bujarým nočním životem. Malebná krajina na úpatí Krupinské kotliny přímo vybízí k výletům do okolí a relaxaci. Lázně Dudince nabízí možnosti jak aktivní relaxace (tenis, minigolf, volejbal, basketbal, plavání, pěší turistika, cykloturistika) tak i pasivní relaxace (výlety do okolí za kulturními a historickými památkami, koncerty, promítání filmů v kině nebo amfiteátru či možnost vyrazit na výstavu). V samém okolí je možné navštívit také množství vinných sklípků, které ukojí vaše chuťové potřeby.

Termální lázně Dudince / Slovensko

Slovenské lázně Dudince jsou ideálním místem pro klidnou zdravotní dovolenou. Podstoupit tu můžete hned několik léčebných procedur jako minerální koupele, elektroléčby, vodoléčby, masáže, zábaly, baňkování, jógu a desítky dalších aktivit.

Voda v lázních Dudince má více jak 28°C a obsahuje 6 blahodárně působících minerálů. Zajímavostí je 32 kamenných římských bazénů, které se zde dochovali ještě od dob Římanů. Samotné město má za sebou již více jak 700 letou historii.

Mezi dva největší lázeňské domy patří Léčebný dům Rubín a Léčebný dům Smaragd. Oba tříhvězdičkové léčebné domy jsou spojeny chodbou.

Lázně Dudince jsou vhodné pro léčení následujících chorob:

  • srdeční choroby
  • cévní choroby
  • pohybový a nervový aparát

Leave a reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *