Nejlepší wellness hotely Vysoké Tatry

Vysoké Tatry, Štrbské Pleso
Vysoké Tatry, Štrbské Pleso
Kam ve Vysokých Tatrách za skvělým wellness a luxusním ubytováním? I vysoko v těchto velehorách můžete najít spoustu míst, která osloví i srdce náročných romantiků a milovníků dokonalého komfortu. V dnešním článku jsme pro vás vybrali právě deset nejlepších wellness hotelů v Tatrách. Stačí si vybrat ten, který vás nejvíce osloví svým prostředím, službami či vybavením.

Wellness hotely Vysoké Tatry

1. Grand Hotel Kempinski High Tatras

📌 Adresa: Kúpeľná 6, 059 85 Vysoké Tatry-Štrbské Pleso, Slovensko

Grand Hotel Kempinski High Tatras

Více fotografií na Booking.com

Štrbské Pleso patří jednoznačně mezi největší perly Vysokých Tater. Toto zřejmě nejznámější slovenské vysokohorské, ledovcové jezero leží v nadmořské výšce přes 1300 metrů pod hřebeny velehor, jako je Gerlachovský štít. Štrbské Pleso patří mezi mimořádně populární turistické destinace, nabízí dokonalý výhled na nejvyšší vrcholky Tater a taky překrásné lesnaté prostředí s panenskou horskou přírodou. Štrbské Pleso je ideálním výchozím bodem pro túry, treky a výpravy. Vyrazit můžete k vodopádům Skok, Jamskému či Popradskému Plesu, na Kriváň, do Furkotské doliny, Bystrého sedla a na mnoho dalších míst. Vyberou si zdatní i začínající turisté.

Štrbské Pleso je taky místem, kolem kterého se koncentruje množství ubytovacích zařízení, která poslouží jako perfektní zázemí pro výlety nebo i zimní sporty. Mezi nejšpičkovější místa pak bezesporu patří právě Grand Hotel Kempinski High Tatras. Značka Kempinski se může pochlubit tradicí sahající až do roku 1897 – jde o hotely mimořádně stylové, exkluzivní a luxusní, které najdete v nejkrásnějších destinacích Evropy, ale i Afriky, Asie či Ameriky.

Tatranský hotel Kempinski slibuje dokonale elegantní prostředí v tradičním slohu. Okouzlující exteriéry i interiéry, bohatě zdobené lustry a nábytek – to vše na vás dýchne nonšalantní a velkolepou atmosférou 20. let minulého století. Ubytovat se můžete v pokojích i apartmánech s neuvěřitelnými výhledy a vynikající vybaveností. V hotelu najdete Grand Restaurant s vysokou gastronomií. Nádherné panorama a romantiku nabízí večerní restaurace Vo Vežičke. Na drink můžete zajít do Lobby Lounge & Bar, kde je v krbu plápolá oheň a pravidelně se zde konají vystoupení živé hudby. V hotelu koncertují i velmi významné slovenské i zahraniční kapely.

A pak je tu vpravdě božský wellness & spa. Nad velkým vnitřním bazénem plují luxusní lustry a obklopuje ho mramorové sloupoví a kožená lehátka. Dopřát si můžete masáže, aromaterapii či jiné lázeňské procedury. Těšit se můžete na několik druhů saun včetně solné či finské. Smysly můžete protříbit na Kneippově chodníku, odpočinout si v tepidáriu či vířivce, svaly protáhnout ve fitcentru. Zkrátka prvotřídní záležitost.

Hotel je častým cílem známých osobností a influencerů.

2. Hotel Lomnica

📌 Adresa: Tatranská Lomnica 92, 059 60 Vysoké Tatry-Tatranská Lomnica, Slovensko

Hotel Lomnica

Více fotografií na Booking.com

Lomnický štít je druhá nejvyšší, ale možná nejznámější hora Vysokých Tater. Tento úchvatný skalnatý vrchol se tyčí do výše 2634 metrů nad mořem a je možné k němu dojet lanovkou. Pod tímto slavným štítem se nachází neméně známé horské město či spíše letovisko – Tatranská Lomnica. Najdete zde ubytování v různých zařízeních a různých cenových relacích. Pokud však máte vysoké nároky, pětihvězdičkový hotel Lomnica může být ideální volbou.

Tradice hotelu sahá do roku 1894 a jde o jeden z prvních hotelů v Tatranské Lomnici. Stylizovaný je do podoby jakéhosi loveckého zámečku s lázeňským nádechem. Interiéry jsou velmi stylové, snoubí se v nich moderní a klasické vlivy, avšak výsledek působí vkusně a uceleně. Hotel nabízí ubytování v pokojích, suitách i apartmánech. Oko a estetický cit můžete potěšit v umělecké galerii, umění je však všudypřítomné v celém hotelu i ve všech pokojích.

Součástí hotelu je luxusní restaurace Sissi či stylová restaurace Franz Josef. V obou si užijete špičkovou, zážitkovou gastronomii. Nádherné prostředí nabízí i kavárna Mozart a klidnou, útulnou atmosféru si užijte v klubovém baru Club 80.

Nádherný hotelový wellness Valéria skrývá velký bazén s protiproudem obklopený lehátky, několik saun, vířivku i tepidarium. Vyzkoušet můžete lázeňské rituále, koupele (včetně bahenních), masáže a další služby a procedury. Těšit se můžete na perfektní komfort a rozmazlování. Záležitost i pro náročné.

3. Grandhotel Praha Tatranská Lomnica

📌 Adresa: Tatranská Lomnica 8, 059 60 Vysoké Tatry-Tatranská Lomnica, Slovensko

Grandhotel Praha Tatranská Lomnica

Více fotografií na Booking.com

Dalším špičkovým hotelem v Tatranské Lomnici je Grandhotel Praha. V ceně ubytování jsou zde dokonce i lanovky či aqualand Tatralandia a Bešeňová, což je jistě velmi pěkný bonus za ubytování v už tak dost luxusním a krásném hotelu s tradicí od roku 1905. Opět se můžete těšit na spíše „starosvětský“ styl odkazující designem k přelomu 19. a 20. století a prvním desetiletím minulého století.

Hotel skrývá na 108 pokojů a 15 apartmánů s plným vybavením. Vybírat můžete z různých typů pokojů, ale těšit se vždy můžete na báječné výhledy a komfort. Hotelová restaurace nabídne výjimečné speciality mezinárodní kuchyně a opravdu krásné prostředí nabízí Grand Lounge ve stylovém hotelovém Atriu.

Grandhotel Praha Tatranská Lomnica

Samozřejmě nelze opomenou wellness a spa centrum. Opět v elegantním a stylovém „odl-school“ duchu. Sloupoví, mozaiky a výzdoba odkazují až k antické tradici. Součástí wellness je bio, parní, finská či infra sauna a venkovní sauna. Je zde vnější i vnitřní bazén, vířivka, příjemná odpočinková zóna. Dopřát si můžete nejrůznější procedury a pořídit si unikátní kosmetiku.

4. Kontakt Wellness Hotel

📌 Adresa: Stará Lesná 180, 059 52 Stará Lesná, Slovensko

Kontakt Wellness Hotel

Více fotografií na Booking.com

Hotel Kontakt leží na kraji obce Stará Lesná u Tatranské Lomnice. Těšit se zde můžete na dokonalý klid a jedinečné prostředí. Hotel leží v obklopení horských březových a smrkových lesů. Hotel je opravdu nádherný architektonickým a designovým kouskem. Nese se v moderním horském stylu s dominantním masivním dřevem, ale i přírodním kamenem.

Zvláštní pozornost si zaslouží zdejší wellness centrum, které jistě patří k nejkrásnějším v Tatrách. Tvoří ho venkovní i vnitřní části. Venku můžete najít oázu klidu v upravených zahradách s biotopem a skvostným dřevěným srubem se saunou či přístřeškem s vířivkou. Na dřevěných terasách můžete odpočívat na komfortních lehátkách. Uvnitř na vás čeká rozlehlá hala s mimořádně velkým, členitým bazénem s nejrůznějšími prvky a dekoracemi včetně umělých útesů.

Kontakt Wellness Hotel

Součástí wellness jsou 4 vířivky, 7 saun, z nichž každá nabízí jedinečný styl. Nechybí ani bazén pro děti, vodní mlýn, ochlazovací vědro a další parádní vybavení. Dopřát si můžete nejrůznější procedury. Hotel dále nabízí restauraci i lobby bar, fitness centrum, bowling, multifunkční sportovní hřiště, dětské hřiště a vnitřní hernu i další vybavení a služby – včetně animačních programů.

Náš tip: Relax pod Tatrami ve Wellness Hotelu Kontakt **** s polopenzí, masážemi, luxusním wellness centrem a animacemi

5. Hotel Horizont Resort

📌 Adresa: Stará Lesná 178, 059 60 Stará Lesná, Slovensko

Hotel Horizont Resort

Více fotografií na Booking.com

Prakticky hned vedle výše zmíněného hotelu Kontakt leží další skvělý hotel – Horizont Resort. Jak název napovídá, nejde jen o hotel, ale širší resort, který zahrnuje i luxusní chaty s perfektně vybavenými apartmány. Zařízení a design jsou opravdu vytříbené a moderní, vhodné i pro velmi náročné návštěvníky. Tyto samostatné apartmány jsou ideální pro pobyt ve skupinách nebo s rodinou. Ubytovat se můžete taky přímo v hotelu, v několika typech pokojů lišících se výbavou i cenou.

Hotel nabízí kvalitní restauraci, je zde lobby bar, ale i kuřácký klub, vinný bar, grill house nebo parádní bazénový bar. Pro děti je zde vnitřní herna i venkovní hřiště a užít si mohou animační programy. Nechybí multifunkční hřiště a kluziště. Pochopitelně nelze nezmínit zdejší wellness.

Hotel Horizont Resort

V interiérech z cedrového dřeva najdete na čtyři sauny (parní, suchou, infra či solnou). Zaplavat si můžete v 10metrovém bazénu, odpočinout si v relaxační místnosti. Nechybí ochlazovací vědro či bazén, dvě vířivky, masážní postel, zážitkové sprchy a další vybavení. Dopřát si můžete thajské masáže, solárium i jiné služby a procedury.

6. Sliezsky dom

📌 Adresa: Tatranská polianka 32, 062 01 Vysoké Tatry, Slovensko

Sliezsky dom Prague

Více fotografií na Booking.com

Tatranská Polianka je středisko a obec u Starého Smokovca – tedy v srdci Vysokých Tater, na úpatí nejvyšších vrcholků tohoto pohoří. Abyste se však dostali do hotelu Sliezsky dom, musíte se vypravit ještě mnohem výš – až k Velickému Plesu, do horské doliny mezi Gerlachovským a Slavkovským štítem.

Tento hotel je unikátní svou polohou ve velehorských výšinách (skoro 1700 m. n. m.), svou naprostou osamělostí a především neuvěřitelnými, nadpozemskými výhledy. Přitom nejde o prostou horskou stanici s nejzákladnějším vybavením, nýbrž o luxusní čtyřhvězdičkový hotel. Dostat se k němu můžete pohodlně autem a turistiku si nechat na později.

Sliezsky dom Prague

Hotel leží přímo na břehu zmíněného plesa, představuje zázemí pro náročné turisty a sportovce. Najdete zde komfortní ubytování, skvělou restauraci, lobby bar, bufet, kavárnu a letní terasu a taky skvělý wellness. Dokonce jde o nejvýše položené wellness centrum na Slovensku.

Najít zde můžete vířivku a několik saun, vychutnat si můžete masáže a oddychnout si v relaxační zóně s božským výhledem. Wellness centrum samotné možná není největším trhákem našeho žebříčku, zato co se týče polohy – tento hotel vítězí na celé čáře.

Náš tip: Horský hotel pod Gerlachem přímo u plesa: snídaně či polopenze a wellness s výhledem

7. Grandhotel Starý Smokovec

📌 Adresa: Starý Smokovec 38, 062 01 Vysoké Tatry-Starý Smokovec, Slovensko

Grandhotel Starý Smokovec

Více fotografií na Booking.com

Posuňme se nyní přímo do Starého Smokovca. Grand hotel téhož názvu leží přímo v centru tohoto krásného horského letoviska a obce. Jde navíc o historicky významnou stavbu a jeden z prvních hotelů v Tatrách, který za dobu jeho existence navštívilo i mnoho slavných osobností. Můžete kráčet stejnými chodbami jako Edvard Beneš, Fidel Castro nebo třeba princ Fridrich August.

Tento 4hvězdičkový hotel nabízí skvělou noblesu v kulisách lesů a velehor. Neuvěřitelné výhledy, čistý vzduch, krásný design a architektura v tradičním stylu, komfort, luxus. To vše na vás čeká. Ubytovat se můžete v několika typech pokojů i apartmánů. Všechny si drží vysokou úroveň. Najíst se můžete ve špičkové restauraci Lefévre. Na kávu a něco dobrého či něco ostřejšího si můžete zajít do jedné ze tří kaváren a barů.

Grandhotel Starý Smokovec

Luxusní wellness a spa centrum je pak třešničkou na dortu. V nádherném prostředí najdete prostorný bazén s vodním barem, vířivku, finskou, parní či infra saunu, Kneippův chodník, tepidarium a samozřejmě ochlazovací bazének. Dopřát si můžete masáže i další procedury. Wellness nabízí i vlastní prvotřídní kosmetiku.

8. Hotel Hrebienok Resort

📌 Adresa: Starý Smokovec 22/22 18095, 062 01 Vysoké Tatry-Starý Smokovec, Slovensko

Hotel Hrebienok Resort

Více fotografií na Booking.com

V nadmořské výšce přes 1000 m, ve Starém Smokovci, najdete i další parádní hotel – tentokrát laděný v prudce moderním a perfektně čistém stylu. Hotel Hrebienok upoutá už svou architekturou, ale i úrovní vybavení a služeb. Je to horský 4hvězdičkový hotel evropské i světové úrovně. Ubytování je možné v apartmánech či studiích. V obou najdete nadstandardní zařízení.

Hotel Hrebienok Resort

V hotelu se rovněž nachází dvě restaurace, pivnice, stylový „pub“, nebo dokonce čokoládovna, ale taky cukrárna a obchůdek. Mimořádně příjemný je zdejší wellness se saunovým světem, vířivkou, fitcentrem anebo 10 m dlouhým bazénem. Velmi vysoká kvalita služeb je zde samozřejmostí.

Náš tip: Poznejte krásy Tater: aktivní pobyt až pro 6 osob, sleva na wellness i aquapark

9. Tatragolf Mountain Resort

📌 Adresa: Termálna 1288/38, 059 52 Veľká Lomnica, Slovensko

Tatragolf mountain resort

Více fotografií na Booking.com

Tatragolf Mountain Resort nabízí báječné ubytování ve stylovém horském hotelu takřka v „alpském“ stylu. Hotel najdete kousek mezi Velkou Lomnicí a Starou Lesnou. Díky otevřené krajině se zde naskýtají skvostné výhledy na celý masiv Vysokých Tater se zasněženými vrcholky. Tatragolf nabízí ubytování v jedno až třípokojových apartmánech. Jde o 4hvězdičkový resort, takže můžete očekávat vynikající servis, kvalitu vybavení i zařízení.

Tatragolf mountain resort

V resortu můžete navštívit mini farmu, děti se vyřádí v dětském koutku nebo na venkovním hřišti, a když vám vyhládne, zavítejte do zdejší restaurace. Skvělou relaxaci si pak můžete vychutnávat ve zdejším wellness centru. Není příliš velké, ale rozhodně potěší na těle i na duchu. Součástí je finská, parní či infra sauna, ale taky vířivka a ochlazovací či odpočinková místnost.

Náš tip: Vysoké Tatry: Tatragolf Mountain Resort **** v apartmánu se snídaní či polopenzí a slevou do AquaCity Poprad

10. Hotel Patria

📌 Adresa: Štrbské Pleso 33, 059 85 Vysoké Tatry-Štrbské Pleso, Slovensko

Hotel Patria, Vysoké Tatry

Více fotografií na Booking.com

Náš žebříček zakončíme tam, kde jsme ho začali. U břehů Štrbského Plesa. A tentokrát nepůjde jen tak o ledajaký hotel, ale rovnou o hotel Patria. Možná vám to nic neříká, ale skoro jistě ho znáte. Jde totiž o jednoznačně největší „nepřírodní“ dominantu této lokality. Hotel Patria se svým typicky pyramidálním tvarem figuruje snad na každé pohlednici či fotografii Štrbského Plesa. Tento 4hvězdičkový hotel zde stojí od 70. let minulého století a nabízí prvotřídní ubytování a služby – a samozřejmě i výhledy.

Hotel Patria, Vysoké Tatry

V hotelu se nachází 126 pokojů a 26 apartmánů. Skvělé gastronomické zážitky zajistí Slnečná restaurace. Na drink můžete do Lobby Baru. Na slovenské speciality zase do koliby Patria. A ovšemže zde nechybí ani wellness centrum. Je velmi moderní a přitom v horském stylu, zahrnuje i venkovní části se srubovými saunami a další krásná zákoutí. Rozhodně se máte na co těšit.

Náš tip: Vysoké Tatry s výhledem na Štrbské pleso: Hotel Patria **** s přepychovým neomezeným wellness + polopenze