Termální lázně Vyšné Ružbachy

V jihovýchodním okraji Spišské Magury se nachází obec Vyšné Ružbachy. Díky mnoha léčivým pramenům a termálním vodám zde vznikly také lázně. Termální lázně Vyšné Ružbachy mají mezi lázněmi mimořádné postavení, neboť léčivé prameny, které se zde nacházejí, uzdravují tělo a atmosféra malebné přírody zase duši. Lázně Vyšné Ružbachy leží přibližně 40 km severovýchodně od města Poprad.

Lázně, které uzdravují

Pokud se rozhodnete slovenské lázně Vyšné Ružbachy navštívit, pak vězte, že jde skutečně o překrásné lázeňské městečko. Zvláštností lázní je především jezírko Kráter, které je naplněné termální vodou z pramene Izabela. Toto jezírko má průměr 20 metrů a vzniklo klesáním travertinových vrchů v okolí minerálního pramene. Další dominantou lázní je Biely dom, který také slouží jako jídelna.

Jednotlivé procedury se nabízí hostům lázní Vyšné Ružbachy v centrální budově Balneoterapie, kde je k dispozici také termální a plavecký bazén. Hosté, kteří jsou ubytovaní v hotelu Strand, využívají také krytého termálního bazénu s přímým přístupem z hotelu.

A jaké nemoci se zde léčí? Především choroby srdečního a cévního aparátu, dále pak dýchací cesty, duševní onemocnění, klimakterický syndrom, některé nemoci z povolání a také rekonvalescence po onkologické léčbě.

Využijte kúpele Vyšné Ružbachy k vašemu zdraví.

Přijeďte sem v létě i v zimě

V létě zde můžete využívat termálního koupaliště s malým ostrůvkem, který je porostlý uprostřed smrky. Jednou z hlavních atrakcí je travertinový lom, ze kterého je nyní galerie soch pod širým nebem. Navštivte termální lázně Vyšné Ružbachy.

Pokud dáváte přednost aktivnímu odpočinku, můžete využít cyklistické trasy a jezdecký areál. V zimě můžete využít cenově zvýhodněných permanentek do nedalekého areálu Ski – par.

Termální koupaliště Vyšné Ružbachy – fotogalerie

hotel Strand - bazény

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

zdroj fotografií: lazne.vysne-ruzbachy.info