Lázně Smrdáky

Lázně  jsou lázeňským městečkem, které se nachází v blízkosti česko-slovenských hranic v krásném regionu Záhoří na samém úpatí Bílých Karpat. Díky své ideální poloze, 80 km od Bratislavy a 30 km od Hodonína, patří mezi oblíbenou destinaci.

Lázně Smrdáky disponující unikátními léčivými zdroji, které pocházejí z dob třetihor a bývají využívány především k léčbě kožních problémů (lupénky, atopického ekzému a akné). Dále pak slouží k léčbě pohybového aparátu. Mezi hlavní léčebné zdroje patří minerální voda, která má největší obsah sirovodíku v Evropě a má blahodárné účinky při léčbě kožních problémů a sirné bahno zase napomáhá našemu pohybovému aparátu.

Historie lázní Smrdáky

Lázně Smrdáky mají svou dlouholetou tradici, která je neodmyslitelně spojena s léčivými prameny. Obci se původně říkalo Nová Ves, ovšem obyvatelům se přezdívalo „Smrdáci“ kvůli páchnoucím pramenům, jež se zde nachází. Proto se brzy obec přejmenovala na Lázně Smrdáky.

První lázeňský dům byl postaven Josefem Vietorisem v letech 1832 až 1833. Později nechal přistavit ještě další budovu, která slouží pacientům dodnes. Zároveň také vybudoval překrásný lázeňský park, který se nachází na vysušeném močále.


Zvětšit mapu

Proč navštívit Lázně Smrdáky

Lidé sem přijíždí především proto, že Smrdáky nabízí nedocenitelné přírodní bohatství v podobě sirovodíkové minerální vody a sirného bahna. Léčebné koupele Smrdáky mají ty nejlepší účinky pro každého, kdo trpí nějakou kožní chorobou či poruchou pohybového aparátu. Minerální voda má velmi vysoký obsah terapeuticky účinného sirovodíku a vyznačuje se svým charakteristickým zápachem. Obsahuje celou řadu minerálů a solí, které ještě umocňují léčebný účinek na vaše zdraví.

Sirné bahno je vlastně peloid, který se používá jako zdravotní pomůcka ve formě zábalů, které se přikládají na klouby a páteř.