Wellness hotely Vysočina – 10 tipů na nejlepší wellness pobyty na Vysočině

Vysočina patří mezi nejmalebnější kraje České republiky. Nacházejí se zde krásná města jako Telč, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Jihlava a mnohé další. Najdete zde mnoho kulturních a historických památek, včetně hradů a zámků jako Pernštejn, Ledeč, Lipnice, Rokštejn, Telč a desítky dalších. Mezi největší lákadla však patří místní příroda. Vysočinu pokrývá převážné vlídná a zelení pokrytá pahorkatina. Srdcem kraje jsou Žďárské vrchy s bezpočtem krásných míst. Pokud se rozhodnete Vysočinu navštívit, zajisté se vám bude hodit náš článek. Najdete v něm 10 tipů na nejlepší hotely s wellness na Vysočině. Můžete si zde odpočinout od stresu anebo se zregenerovat po turistice či jiných sportovních aktivitách.

Kam do nejlepšího wellness hotelu na Vysočinu?

1. Chateau Herálec

📌 582 55 Herálec
🔔 Luxusní ubytování a pohodlí velkolepého historického sídla. Rromantický pětihvězdičkový zámecký hotel.

Chateau Herálec

Více fotografií na Booking.com

Poblíž obce Herálec, která leží na řece Svratce v chráněné krajinné oblasti Žďárských vrchů, najdete úchvatný zámecký hotel Chateau Herálec. Jde o věhlasnou pětihvězdičkovou destinaci a jednoznačně jeden z nejlepších a nejvýznamnějších wellness hotelů svého druhu v celé republice – možná i střední Evropě. Tento hotel se nachází v prostorách rekonstruovaného zámku, obklopuje ho zámecký park v anglickém stylu, který byl založen již v 18. století. V hotelu vznikly taky skvělé lázně a wellness – Spa by L’Occitane.

Hotel nabízí 19 úchvatných pokojů zařízených v nejvyšším standardu. Najdete zde i luxusní apartmány pro nejnáročnější návštěvníky. Prostředí hotelu je vskutku bezchybné a čarovné. Dokonalé místo pro romantiku a nezapomenutelné zážitky i nejhlubší relaxaci a odpočinek. Součástí hotelu je i restaurace Honoria s vybranými lahůdkami. Vinný sklep se může pochlubit unikátní sbírkou francouzských vín a dopřát si můžete i exkluzivní piknik v parku.

Vraťme se však ještě k wellness a lázeňskému centru. Ve stylovém prostředí útrob paláce najdete luxusní saunový svět s finskou, infra či bylinnou saunou a parní lázní. Je zde taky rozlehlý krytý bazén pod nádhernou historickou klenbou. V zámecké věži najdete exkluzivní vířivku. Kromě toho se můžete těšit na relaxační „silencárium“, zámecké herbárium s úžasným výběrem bylin a výrobků z nich, dopřát si můžete ty nejlepší masáže i jiné procedury a taky si můžete zocelit svaly ve fitcentru. Hotel i jeho okolí je skvělým místem i pro sportovně založené duše.

Náš tip: Vysočina v unikátním zámečku Chateau Herálec ***** Boutique Hotel & Spa s luxusním wellness a snídaní

Hotel Zámek Valeč

📌 Valeč 1, 675 53 Valeč
🔔 Skvěle hodnocený wellness hotel v malebné krajině Vysočiny nedaleko města Třebíče

Hotel Zámek Valeč

Více fotografií na hotel-valec.cz

Vysočina skrývá řadu špičkových zámeckých hotelů. Důkazem může být i hotel Zámek Valeč, který se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Třebíče. Zámek Valeč nabízí unikátní exteriéry i interiéry a dokonalý luxus a komfort ubytování. Zajímavou možností je výběr mezi historickými a moderními pokoji.

Historické jsou zařízeny stylově s masivním starožitným nábytkem. Působí velmi autenticky i pohodlně. I moderní pokoje se nesou v duchu dřeva a elegantním stylu. Vybírat můžete mezi variantami Classic, Comfort či Superior – podle toho, jaké máte nároky. Už základní standard je však velmi vysoko nastavený.

Tím pravým klenotem hotelu Zámek Valeč je však wellness centrum. Opravdu krásné, rozlehlé a skvěle vybavené. Je zde několik bazénů, z toho dva venkovní, vyhřívané, a skvělá vířivka. Spousta lehátek, na kterých můžete lenošit v opravdu krásném prostředí. Samozřejmostí je saunový svět. Či spíše saunová „vesnička“. V pěti dřevěných stavbách najdete různé druhy saun. Dohromady je zde 9 typů saun, relaxační zóny, ochlazovací bazén a taky občerstvení. Ochuzeni nebudete ani o širokou nabídku procedur, včetně masáží. Wellness v Zámku Valeč patří rozhodně k nejlepším a největším hotelovým wellness na Vysočině.

3. Resort Johanka

📌 Johanka 28, 394 70 Kamenice nad Lipou
🔔 Resort uprostřed přírody na Vysočině s kvalitním wellness zázemím

Resort Johanka

Více fotografií na Booking.com

Blízko města Kamenice nad Lipou se nachází resort Johanka. Velmi příjemný hotel v krásné přírodě a s parádním wellness centrem. Hotel nabízí ubytování v 17 pokojích s celkovou kapacitou 39 osob. Jde tedy spíše o menší, poklidné ubytovací zařízení s komornější atmosférou. Díky atraktivnímu okolí představuje skvělou destinaci i pro sportovní dovolenou spojenou s cyklistikou či turistikou. V resortu je proto i půjčovna kol a dalšího sportovního vybavení. A dokonce je zde i menší fitness centrum.

Hotelové pokoje jsou moderně a kvalitně zařízené. Vybírat můžete z několika typů. Nechybí ani rodinné pokoje. Hotel je ostatně vhodnou destinací i pro rodinnou dovolenou. Pokoje mají vlastní koupelnu, trezor, minibar, pracovní stůl či sadu pro přípravu kávy či čaje. Vybavení je tedy na velmi dobré úrovni. Zmínku si pak jistě zaslouží i kvalitní hotelová restaurace.

Wellness centrum, které hotel nabízí, patří k velmi dobře vybaveným. Prostředí je opravdu stylové. Najdete zde například venkovní terasu s dřevěnou koupací kádí. Dopřát si můžete horkou lázeň s výhledem na zeleň. Nechybí vířivka až pro 7 osob, finská či vario sauna, kneippův chodník a další vybavení.

4. Resort Svatá Kateřina

📌 Svatá Kateřina 327, 394 64 Počátky
🔔 Autentická ájurvéda, hubnutí, jóga, wellness v jednom z nejznámějších wellness resortů na Vysočině

Resort Svatá Kateřina

Více fotografií na katerinaresort.cz/fotografie/

Mezi Pelhřimovem a Telčí leží krásný hotelový resort Svatá Kateřina, který byste rozhodně neměli minout. Přitom by to mohlo být snadné, jelikož se skrývá v lůně lesů a mezi loukami. V naprosto klidném a odlehlém přírodním prostředí. Zažít zde můžete blahodárný odpočinek a harmonii s krajinou. Areál si natolik zakládá na soukromí, tichu a míru, že sem dokonce nesmí motorová vozidla. Pokud už máte plné zuby ruchu, hluku a shonu – lepší místo pro regeneraci budete hledat jen stěží.

Resort si zakládá na ekologickém a přírodě blízkém provozu. Přesto nejde o žádnou „chýši“, ale o velmi noblesní ubytovací zařízení se špičkovým vybavením. A taky s jedinečným geniem loci. Na tom se podílí například i bezprostřední blízkost megalitické kruhové stavby dýchající mocnou energií.

Hotelové pokoje jsou opravdu krásně zařízené. S dominancí přírodního dřeva. Pokoje mají vlastní koupelnu a plný komfort. Dokonce si můžete pronajmout i soukromou chatku v lese, která bude skvělým místem pro romantickou i rodinnou dovolenou.

Pýchou resortu je špičkový wellness. Dopřát si zde můžete masáže, koupele, ájurvédské i jiné procedury a rituály, jejichž inspirací je především Bali a Indie. Nechybí dvě sauny a dvě parní lázně, pět hydromasážních van, sedm hydromasážních kabin, bazén se šesti lehátky i mnohé další vybavení. Opravdu perfektní a rozlehlé zázemí s dokonalou péčí.

5. Wellness hotel ALA

📌 K Ochozi 1405, 593 01 Bystřice nad Pernštejnem
🔔 Nejlépe hodnocený wellness hotel na spa.cz za rok 2022, plně zrekonstruován v roce 2018

Wellness hotel ALA

Více fotografií na Booking.com

V obci Bystřice nad Pernštejnem, blízko hranic chráněné krajinné oblasti Ždárské vrchy, můžete najít kvalitní wellness hotel ALA, který nabízí čtyřhvězdičkový komfort a zajímavé možnosti pro relaxaci. Hotel působí spíše nenápadně, leží na okraji obce. Uvnitř však najdete velmi pěkně zařízené, moderní pokoje. Výbava zahrnuje i minibar, klimatizaci, TV či kávovar.

Ve wellness centru pak najdete velkou vířivku, finskou saunu, parní či infra saunu a taky velmi příjemnou relaxační zónu. Jde ovšem o veřejný wellness. Hotel však nabízí i soukromou zónu, která skrývá vířivku pro 5 osob, finskou a bio saunu či wellness odpočívadlo. V této zóně si můžete dopřát poklidný a nikým nerušený odpočinek sami nebo s partnerem či třeba i přáteli.

6. OREA Resort Devět Skal

📌 Milovy 11, 592 02 Sněžné
🔔 Hotel je svou polohou a nabídkou sportovního vyžití v okolí jako stvořený pro aktivní dovolenou

OREA Resort Devět Skal

Více fotografií na Booking.com

Orea je známý řetězec velkého počtu kvalitních wellness hotelů, které můžete najít v Krkonoších, na Šumavě, ale i v Praze, Brně nebo právě v poklidné a krásné krajině Vysočiny. Přestože jde v rámci této franšízy o méně luxusní – tříhvězdičkový – hotel, značka Orea je stále zárukou vysoké kvality vybavení i úrovně služeb.

Resort Devět Skal se nachází ve velmi atraktivním přírodním prostředí u Milovského rybníka za obcí Milovy u Žďárských vrchů. Toto místo je skvělé pro výlety do přírody, cyklistiku a další sporty, ale i pro odpočinek a relaxaci. Hotel však může být i zajímavým místem pro zimní dovolenou. V blízkosti leží několik lyžařských areálů (Jimramov, Svratka, Harusák). Pro děti hotel zase nabízí zábavné animační programy. Můžete si zde tedy užít pěknou rodinnou dovolenou.

Hotel Devět Skal nabízí i wellness zázemí. Najdete zde velký 13metrový vnitřní bazén, který poslouží i k lehčímu kondičnímu plavání. Prohřát se můžete v sauně, která je v provozu od října do dubna. Nejde sice o nejvybavenější wellness na Vysočině, přesto se dá říct, že v kombinaci s příjemnou lokalitou i prostředím hotelu jde o velmi pěkné místo na dovolenou.

7. Fabrika hotel

📌 Školní 511, 396 01 Humpolec
🔔 Ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu na Vysočině doplňuje moderní gastronomie a wellness

Fabrika hotel

Více fotografií na Booking.com

Název tohoto hotelu sice nezní zrovna jako synonymum klidu a odpočinku, avšak nenechte se mýlit. Hotel Fabrika, který leží u dálnice D1 blízko Humpolce, rozhodně představuje vhodné místo pro parádní dovolenou. Žádná šichta – pokud nebudete sami chtít – vás tu nečeká. Hotel je naopak velmi kvalitní, oceňovaný. Získal i několik prestižních cen v soutěžích Czech Hotel Awards.

Fabrika zaujme unikátní, moderní architekturou. Uvnitř najdete skvělé vybavení a mimořádně prosvětlené, stylové až designové pokoje. V hotelu je rovněž konferenční centrum či vynikající restaurace. Řada hostů sem však míří především kvůli prvotřídnímu wellness centru. Vyhlášené jsou zdejší koupele – včetně pivní lázně. Dopřát si můžete i masáže či jiné procedury. Nechybí zde sauna anebo fitness centrum. Takže nevyjdete z formy. Velmi zajímavé místo, které stojí za návštěvu.

8. Hotel Klášter Želiv

📌 Želiv 122, 394 44 Želiv
🔔 Hotel s pivním wellness a vlasním mini-pivovarem

Hotel Klášter Želiv

Více fotografií na Booking.com

Klášter Želiv je unikátní hotel, který najdete ve stejnojmenné obci na Vysočině. Hotel se rozkládá v barokní stavbě, která bývala dříve opatstvím. Interiéry i exteriéry však prošly citlivou rekonstrukcí – a dnes slouží jako stylové ubytovací zařízení. Vybrat si můžete z několika druhů pokojů. Třída Economy se nese ve znamení minimalismu, ale perfektní čistoty a vkusné elegance. Zejména díky dřevěnému nábytku. Vyšší třídy pokojů již nabízejí autentičtější dojem se starožitným, zdobeným nábytkem a luxusnějším vybavením.

Hotel skrývá i perfektní wellness centrum a lázně. Oblíbené jsou zejména pivní lázně a koupele. Ostatně hotel provozuje i vlastní mini-pivovar. Dopřát si však můžete například i rašelinovou či syrovátkovou koupel, některou z mnoha masáží, taky se můžete prohřát se ve finské sauně nebo infra sauně, odpočinout si v relaxační zóně s bio krbem anebo si užívat jiné možnosti a vybavení, které se v hotelu Klášter Želiv nachází. Doplnit síly pak můžete ve zdejší hotelové restauraci vyhlášené českými specialitami.

9. Hotel Podlesí

📌 Svratka 15, 592 02 Svratka
🔔 Ideální destinace pro wellness rodinnou dovolenou

Hotel Podlesí

Více fotografií na Travelking.cz

Milovníci nádherné přírody, zpozorněte! Tento hotýlek v srdci nádherné krajiny Žďárských vrchů vám zajisté učaruje na první pohled.  Leží na samotě u lesa, kousek za Milovským rybníkem, který jsme v žebříčku již zmiňovali. Opravdu krásné místo pro dovolenou – zejména rodinnou wellness dovolenou s dětmi. Ty zde najdou opravdu skvělé vyžití a zázemí.

Nejzajímavější je bezesporu pohádková vesnička. Úchvatný, menší skanzen, který vypadá jako dějiště pohádky. S chaloupkami, věžičkou i mlýnem a dalšími zajímavými stavbami. Děti budou jistě nadšené. A co je nejlepší! V každém z pohádkových domečků je možné se ubytovat. Pro děti je v areálu i trampolína, nafukovací hrad či venkovní bazén s pirátskou lodí a další zábava a rozptýlení. Jen málokterý hotel se může pochlubit takovou atraktivitou pro dětské hosty.

A pro rodiče je zde výborný wellness. Velký krytý bazén, sauna či vířivka pod širým nebem, solárium, fit centrum a další vybavení. To vše zde najdete. Hotel nabízí i bowlingové dráhy či tenisové kurty. Ani sportovní nadšenci tudíž rozhodně nepřijdou zkrátka.

Náš tip: Vysočina: Hotel Podlesí *** s Pohádkovou vesničkou, privátní vířivkou, vstupem do bazénu + polopenze

10. Hotel SKI ***

📌 Vlachovická 1000, 592 31 Nové Město na Moravě
🔔 Výborná volba pro aktivní rodinnou dovolenou v nejvýznamnějším lyžařským středisku Vysočiny

Hotel SKI ***

Více fotografií na Booking.com

Hotel Ski je poměrně velký ubytovací komplex ve Žďárských vrších, nedaleko Nového Města na Moravě. Areálu dominuje hotelová budova „pyramidového tvaru“ s velkými ubytovacími kapacitami. Pokoje jsou velmi pěkně, čistě a vkusně zařízené. Ubytovat se však můžete i v bungalovech, které mohou být ideální pro party přátel nebo větší rodiny toužící po soukromí.

Hotel Ski leží blízko lyžařského areálu, sám má k dispozici například tenisové kurty i jiné možnosti sportovního vyžití. Zdejší wellness centrum pak zahrnuje bazén s protiproudem, chrličem či masážní tryskou, vířivku, saunový svět s finskou a parní saunou, tepidarium, solárium i další vybavení. Dopřát si můžete příjemné masáže včetně havajské, medové nebo třeba lymfatické masáže. Tento hotel ve velmi pěkném prostředí může být pěknou destinací pro rodiny, páry i skupiny.

Náš tip: Vysočina u CHKO Žďárské vrchy a ski areálu v Hotelu SKI *** se vstupem do wellness, polopenzí a slevami