Nejlepší wellness v Jižních Čechách – Luxusní wellness hotely a pobyty, kde si zaručeně odpočinete

Jižní Čechy nabízejí spoustu krás. Malebná krajina přechází od rovin posetých rybníky, alejemi a lesíky až k divokým hvozdům šumavských hor. Krásná města překypují historickými památkami. Vyrazit můžete za koupáním, výlety, lyžování, sportem i odpočinkem. Ale kde složit hlavu? A třeba si i dopřát trochu relaxace a rozmazlování? Vybrali jsme pro vás 11 nejlepších wellness hotelů v Jižních Čechách. Stačí si vybrat.

Nejlepší wellness v Jižních Čechách

1. Wellness Hotel Diamant, Hluboká nad Vltavou

📌 Adresa: Sokolská 1339, 373 41 Hluboká nad Vltavou

Wellness Hotel Diamant, Hluboká nad Vltavou

Více fotografií na Booking.com

Jedno z vůbec nejkrásnějších hotelových wellness center na jihu Čech najdete v hotelu s příznačným názvem Diamant. Prvotřídní noblesa zde na vás skutečně dýchne plnou silou. Jde ostatně o pětihvězdičkový hotel. Ubytovat se můžete v perfektně vybavených a stylově zařízených pokojích či prostorných apartmánech. Je zde vynikající restaurace s vysokou gastronomií – a nejvíc okouzlí samotné wellness a spa centrum.

Wellness Hotel Diamant, Hluboká nad Vltavou

Dominantou je 99 m2 velký, klenutý bazén rozkládající se pod stropem posetým zářivými lustry. Okolo bazénu jsou komfortní lehátka pro perfektní odpočinek. Užít si můžete vířivku s vodou vyhřátou na plných 37°C. V saunovém světě na vás čeká finská, ale i aroma či infra sauna – ba i římské parní lázně. Užít si můžete solnou jeskyni nebo si trochu máknout ve fitku. Smysly protříbíte na Kneippově chodníku a bronzový odlesk může vaše kůže získat moderním soláriu. Nechybí ani privátní zóna se saunou a soukromou vířivkou.

2. Hotel Resort Relax, Horní Planá u Lipna

📌 Adresa: Dolní Vltavice 44, 382 26 Horní Planá

Hotel Resort Relax, Horní Planá u Lipna

Více fotografií na Booking.com

Tento 4hvězdičkový resort najdete přímo u nádrže Lipno, která je skvělou destinací pro zimní i letní dovolenou. Resort má opravdu krásnou atmosféru a potěší stylovou architekturou a vzdušnými prostory. Ubytovat se můžete v hotelových pokojích, ale i apartmánových domech. Nechybí zde ani luxusní „admirálské“ apartmá pro nejnáročnější. V resortu najdete restauraci či grill bar a samozřejmě i wellness.

Hotel Resort Relax, Horní Planá u Lipna

Náš tip: Kam na wellness na Lipno

Těšit se můžete na velký vnitřní bazén s lehátky a masážními tryskami. Velmi pestrý je saunový svět s finskou saunou, bio saunou či aromalázní. Zlatým hřebem je venkovní vířivka, privátní zóna či venkovní sauna na břehu Lipna. Těšit se můžete i na lázeňské a wellness procedury.

Náš tip: Pobyt ve 4* resortu Relax na Lipně: jídlo i neomezený vstup do moderního wellness

3. Penzion Andělský Dvůr, Světce

📌 Adresa: Světce 21, 378 21 Světce

Penzion Andělský Dvůr, Světce

Více fotografií na Booking.com

Tento malebný penzion, který má podobu tradičního statku, nabízí esenci rustikálního ducha jižních Čech. Skvělé místo pro rodinnou dovolenou, kde na vás čeká třeba i zvířecí farma s koňmi nebo stylové dětské hřiště. Ubytování je velmi útulné – je zde 11 pokojů a apartmá, každý je zařízený v odlišném, svébytném duchu.

Penzion Andělský Dvůr, Světce

A jak je na tom zdejší wellness? Není největší na světě, ale o to příjemnější má atmosféru. Dopřát si můžete třeba horkou koupel v cedrovém sudu (38°C) nebo se uvolnit ve finské sauně. Odpočívat můžete v relax zóně a vyzkoušet můžete i kvalitní masáže. Andělský dvůr může být pěkným místem i pro uspořádání oslavy anebo třeba i svatby.

Náš tip: Pohoda v jižních Čechách: stylový stan nebo útulný pokoj v Penzion Andělský Dvůr, snídaně a koupací sud

4. Villa Resort & Organic Spa™, České Budějovice

📌 Adresa: Litvínovická 12b, 370 01 České Budějovice 1

Villa Resort & Organic Spa™, České Budějovice

Více fotografií na Booking.com

Přímo v Českých Budějovicích si můžete užít parádní wellness ve středisku Villa Resort & Organic Spa, které najdete v příjemném prostředí parku Stromovka. Jde o luxusní a stylově opravdu nádherný resort, který nabízí ubytování v soukromých, designových apartmánech rozmístěných kolem velkého venkovního bazénu. Interiéry vás okouzlí masivním dřevem, najdete v nich i krb a moderní kuchyni. Ubytování je možné i v dalších chatkách a apartmánech v resortu, neméně kvalitních.

Villa Resort & Organic Spa™, České Budějovice

Náš tip: Nejlepší ubytování s venkovním bazénem

Resort je zaměřen na odpočinek a sport. Jsou zde kurty, fitness a další zařízení. Pro děti je zde i brouzdaliště či dětské hřiště. Součástí wellness vybavení je pak například parádní tyrolská sauna. Po důkladném odpočinku nebo náročném sportu se můžete osvěžit třeba v místním letním baru.

Náš tip: Luxusní vilový resort v Českých Budějovicích: apartmány s terasou, snídaně do postele i sauna

5. Aparthotel Knížecí cesta, Horní Planá-Volary

📌 Adresa: Bližší Lhota 11, 384 51 Horní Planá-Volary

Aparthotel Knížecí cesta, Horní Planá-Volary

Více fotografií na Booking.com

Tento parádní hotýlek má charakterem velmi blízko k chateau hotelu. Nachází se v autentické budově loveckého zámečku z 18. století. Hotýlek je blízko břehů Lipna, takže jde i o velmi atraktivní polohu. Těšit se můžete na krásné interiéry v historickém duchu. Ubytovat se můžete v jednom z 25 apartmánů či 2 pokojů. Všechny jsou exkluzivně a stylově zařízené.

Aparthotel Knížecí cesta, Horní Planá-Volary

V zámečku najdete i wellness centrum. Vychutnat si můžete finskou, parní nebo infra saunu, zchladíte se pomocí vědra či kádi anebo i v přírodním rybníčku. Dopřát si můžete masáže či koupele a uvolnění se oddáte ve vířivce.

6. Hotel Monínec

📌 Adresa: Moninec 7, 257 91 Sedlec-Prčice 1

Hotel Monínec

Více fotografií na Booking.com

Monínec je rekreační středisko, které můžete najít v lesích a kopcích oblíbené turistické oblasti Toulava u Tábora. Krásná příroda, spousta prostoru pro sport, turistiku a výlety i jinou zábavu a taky odpočinek. Monínec je skvěle vybavený. Najdete zde například bazén, dětské hřiště, kurty pro tenis či volejbal, bikepark, lanovku, lanový park a dětský park, lukostřeleckou střelnici, tubing, obří kuličkovou dráhu či obří xylofon, vodní maxiskluzavku, vnitřní hernu a tak dále.

Hotel Monínec

Asi vás nepřekvapí, že v tak skvěle vybaveném areálu najdete i wellness. Součástí je vnitřní či venkovní bazén, sauna, vířivka a dopřát si můžete i skvělé masáže. Monínec může být skvělou volbou pro aktivní i relaxační dovolenou.

7. Equitana Hotel Resort, Martinice

📌 Adresa: Martinice 1, 262 72 Březnice

Equitana Hotel Resort, Martinice

Více fotografií na Booking.com

Dopřejete si rádi dobrý wellness a milujete koně? Kombinaci obojího si můžete dopřát v hotelu s příznačným Equitana, který najdete v Březnici. Jde o velmi moderně vybavený resort, který potěší čistými a vzdušnými pokoji i apartmány. Je zde stylová, moderní restaurace, která nabízí vybrané kulinářské speciality a bohatý nápojový i vinný lístek. Součástí resortu je i jízdárna.

Equitana Hotel Resort, Martinice

Po zážitcích na koňském sedle se můžete uvolnit ve wellness centru, které ukrývá velký bazén s protiproudem, Kneippův chodník i několik saun (finskou, parní či infrasaunu). Nechybí pochopitelně ani vířivka. Těšit se můžete na široký výběr masáží i dalších procedur a služeb.

8. Hotel Štekl, Hluboká nad Vltavou

📌 Adresa: Bezručova 141, 373 41 Hluboká nad Vltavou

Hotel Štekl, Hluboká nad Vltavou

Více fotografií na Booking.com

Tento překrásný wellness zámecký hotel patří jistě k nejlepším svého druhu na jihu Čech a představuje dokonalou destinaci pro romantickou dovolenou. Prostředí zámku v Hluboké nad Vltavou je prostě božské. Interiéry jsou navíc zařízeny v autentickém, historickém duchu, takže se budete cítit skutečně jako v pohádce.

Hotel Štekl, Hluboká nad Vltavou

Součástí chateau hotelu je i vynikající restaurace Erb a taky wellness centrum. To zahrnuje bazén s protiproudem nebo vodními chrliči, solnou parní kabinu, vířivku, Kneippův chodník či příjemnou relaxační místnost. Nechybí nabídka např. thajských masáží. Součástí wellness je i privátní wellness zóna.

Náš tip: Romantika v Hluboké nad Vltavou: 4* zámecký hotel Štekl, luxusní wellness i večeře

9. LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness, Tábor

📌 Adresa: Hradební 3037, 390 01 Tábor 1

LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness, Tábor

Více fotografií na Booking.com

Čtyřhvězdičkový hotel Dvořák najdete přímo v baště Husitů – historickém městě Tábor. Ubytovat se můžete v příjemně zařízených pokojích. Hotel nabízí velmi pěknou, stylovou restauraci La Cave, která zapůsobí atmosférou historického sklepení. V hotelu je pak i moderní lobby bar.

LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness, Tábor

Na vynikající úrovni je zdejší wellness, jehož největším lákadlem pro mnohé budou privátní lázně. Ty jsou ideální pro perfektní romantiku. Součástí lázní jsou nejen koupele (rašelinové i jiné) v dřevěných kádích, ale třeba i finská sauna. Hotelový wellness nabízí i vnitřní bazén a další vybavení.

Náš tip: Pobyt v historickém Táboře: 4* hotel LH Hotel Dvořák Tábor Congress & Wellness, bohaté snídaně a večeře, wellness s bazénem, saunou a vířivkou

10. Resort Orsino, Horní Planá

📌 Adresa: Volarská 167, 382 26 Horní Planá

Resort Orsino, Horní Planá

Více fotografií na Booking.com

Dalším kvalitním resortem, který najdete při břehu Lipna, je Orsino Resort. Čekají na vás čistě a příjemně zařízené pokoje různého typu, včetně rodinných. Je zde moderní restaurace a taky kavárna s venkovní terasou.

Resort Orsino, Horní Planá

Neméně lákavý je zdejší wellness. Prohřát kosti i svaly můžete ve finské sauně, je zde taky větší bazén s osvěžující teplotou 27°C a užít si můžete soukromou vířivku – ideální pro romantiku s partnerem. Wellness nabízí i masáže: klasické, sportovní, relaxační i thajské či indické, turecké a další.

Náš tip: Wellness pobyt v resortu Orsino přímo u Lipna: polopenze, sauna a bazén i další bonusy

11. Wellness hotel Rezidence, Nové Hrady

📌 Adresa: nám. Republiky 1, 373 33 Nové Hrady v jižních Čechách

Wellness hotel Rezidence, Nové Hrady

Více fotografií na Booking.com

V městečku Nové Hrady blízko hranic s Rakouskem si můžete vychutnat pohodlí a klid v hotelu Rezidence, který nabízí útulné prostředí historické budovy. Navenek působí nenápadně, ale uvnitř se skrývá 4hvězdičkový komfort a styl. 63 pokojů, noblesní restaurace a samozřejmě taky wellness centrum.

Srdcem wellness zóny je bazén v prostorném atriu. Je zde i několik saun, parní lázeň a taky vířivka, Kneippův chodník či zážitkové sprchy, solná jeskyně, solárium a odpočinková zóna.  Vybavení je tedy velmi dobré a prostředí ještě lepší. Rozhodně se máte na co těšit.