Lázně? Ne. Dovolená pod Olympem

Řecko sice nepatří mezi tradiční lázeňské země, rozhodně se však může zařadit mezi oblíbená letní letoviska. Spoustě turistů se však už řecké ostrovy zajídají. Co se tedy pro jednou podívat na pevninu. Jaká je dovolená na Olympské riviéře?

Strávit letní dovolenou přímo pod sídlem řeckých bohů může být splněným snem pro mnoho cestovatelů. Olympská riviéra však nabízí zábavu i relaxaci pro celou rodinu. Odpočinek zde naleznou i starší páry a všichni ti, kteří si chtějí pořádně vydechnout.

Greece Tours

Pláže s modrými vlajkami

Není žádným překvapením, že valná většina turista jezdí na dovolenou do Řecka především kvůli moři. A olympské pláže rozhodně mají co nabídnout. Desítky kilometrů dlouhé pláže plné jemného písku s čistým, azurovým mořem doslova lákají k odpočinku i dovádění ve vlnách. A není divu, že tahle krásná místa neušla ani hodnotitelům z EU a pláže se mohou pochlubit prestižní „modrou vlajkou“.

Pod Olympem samozřejmě najdeme rušná turistická letoviska (například Nei Pori či Leptokaria), která nám nabídnout veškerý komfort. A současně také masy turistů. Na druhé straně i desítkách kilometrů pláží najdeme zastrčená místa, kde si můžete užít romantikou ve dvou nebo se jen schovat před turistickým ruchem.

Místo pro výlety

Celá Olympská riviéra poskytuje spoustu příležitostí, jak se zabavit, když už krásné pláže omrzí. V těsné blízkosti moře se zvedá pohoří Olymp, jehož nejvyšší vrcholek dosahuje úctyhodných 3000 metrů. Na samé špici můžeme za jasných dní dokonce spatřit sněhovou čepičku. Hory pak nabízejí spoustu krásných míst, které se vyplatí navštívit.

Co by kamenem dohodil jsou pak od Olympské riviéry vzdálená další oblíbená letoviska. Kdo obětuje jeden celý den, aby se do některého z nich vydal, rozhodně neprohloupí. Výlety se pořádají do nedalekých Athén i do věšteckých Delf. A výjimkou není ani návštěva některého z blízkých ostrovů – Skiatu, Skopelu i poněkud vzdálenějšího ostrova Lesbos.

Soluň – lázně nelázně

Kdo by pak přece jen chtěl zůstat věrný lázeňské tradici, může zavítat do nedalekého řeckého města Soluň. Dříve bylo toto město pod dlouhou nadvládou Osmanské říše, které zde viditelně zanechala své stopy. Především zde Turci vystavěli řádné turecké lázně. Většinu budov však v roce 1917 zničil požár a město bylo znovu vystavěno – v moderním evropském stylu. Lázně tak dnes můžeme navštívit jen jako turistickou památku.